Life Spirit Magnecalcin-C práškový výživový doplnok 300 g

Magnecalcin-C práškový nápoj s horčíkom, vápnikom, zinkom a vitamínom C. Vápnik a horčík sú potrebné na udržanie zdravých kostí a zubov. Vápnik a horčík prispievajú k normálnej činnosti svalov. Zinok prispieva k normálnemu stavu kostí, pokožky, nechtov, vlasov na udržanie a normálne fungovanie imunitného systému. Vitamín C prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom. Príchuť zeleného jablka!

Skladom
Kód: LS019
Značka: Life Spirit
€19,95
Kategória: Vitamíny a minerály
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.3 kg
Darček zdarma
Darček zdarma
k objednávke
Doprava zdarma
Doprava zdarma
nad 50€ a odoslanie do 48 hodín
Vernostný program
Vernostný program
zľava až do výšky 12%
Množstevná zľava
Množstevná zľava
šetrite nákupom výhodných balení

Magnecalcin-C práškový nápoj s horčíkom, vápnikom, zinkom a vitamínom C. Vápnik a horčík sú potrebné na udržanie zdravých kostí a zubov. Vápnik a horčík prispievajú k normálnej činnosti svalov. Zinok prispieva k normálnemu stavu kostí, pokožky, nechtov, vlasov na udržanie a normálne fungovanie imunitného systému. Vitamín C prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom. Príchuť zeleného jablka!

Organický minerálny komplex pre účinné vstrebávanie: Dennú dávku dôkladne rozmiešajte v 2 dl studenej vody, počkajte 5 minút, kým roztok nie je úplne číry, a potom konzumujte. Je dôležité to dodržiavať, pretože je to predpoklad pre to, aby anorganické minerály mohli vstúpiť do organického komplexu a boli efektívne absorbované.

 

Vápnik

Nevyhnutný minerál. Jeho vplyv na štruktúru kostného tkaniva je dobre známy. Menej sa vie o stimulačných a vedúcich funkciách tela. Ako konštrukčný prvok kosti je zodpovedný za jej tvrdosť a pevnosť. Počas tvorby kosti sa najskôr vytvorí kostra spojivového tkaniva, po ktorej nasledujú bunky chrupavky (osteoblasty), do ktorých sa zabudováva vápnik. Kostné bunky, ktoré sa stali nadbytočnými alebo defektnými, sú tvorené osteoklastmi. Metabolizmus vápnika je veľmi zložitý a ovplyvňuje ho množstvo ďalších látok. Príznaky nedostatku vápnika teda môžu byť spôsobené nielen zlým príjmom vápnika alebo inhibíciou vstrebávania látok (rastlinná vláknina, otruby, čaj, káva Cola, priveľa tukov), ale aj nedostatkom vitamínu D, K, fosforu a horčíka.


Horčík

„Antagonista“ vápnika. Horčík konkuruje vápniku na základe jeho štruktúrnej podobnosti. Objavuje sa všade tam, kde sa môže objaviť vápnik, no bez účinku vápnika. Tým sa znižuje riziko nadmerného prítoku vápnika. Tým:

  • Spolu s vápnikom sa podieľa na budovaní zdravého kostného tkaniva a zubov.
  • Spazmolytikum vo svaloch (kostrový, hladký, maternicový, srdcový sval). Záchvaty v noci po namáhavej fyzickej námahe sú spôsobené posunom pomeru vápnika a horčíka v prospech vápnika. možno odstrániť perorálnym horčíkom.
  • Kardioprotektívne: Nadbytok vápnika vedie k arytmiám. Aby sa tomu zabránilo, má tiež účinok na reguláciu srdcovej frekvencie. Inhibuje tiež tvorbu penových buniek obsahujúcich cholesterol. Tieto penové bunky ukladajú cholesterol do cievnych stien, čo je prvý krok v procese aterosklerózy.


Zinok

Ako stavebný prvok spojivového tkaniva je dôležitým faktorom zdravia pokožky, ktorý má nielen kozmetické následky. Koža s nedostatkom zinku je menej schopná plniť svoju ochrannú úlohu a je náchylná na tvorbu vredov. Vredy a rany sa hoja ťažšie. RNA a DNA polymerázy chránia tvorbu zdravých reťazcov RNA a DNA počas ich replikácie. To chráni rast zdravých bunkových línií so zinkom. Normálna tvorba DNA, nerušená syntéza bielkovín a zdravá bunková proliferácia v oblasti imunitných buniek sú predpokladom zdravej imunitnej obrany organizmu. Prostredníctvom alkalickej fosfatázy podporuje zabudovanie vápnika do kostí – vytváranie zdravej kostnej hmoty.


Vitamín C

Vitamín C sa podieľa na toľkých fyziologických procesoch, že jeho nedostatok môže spôsobiť vážne problémy vo fungovaní organizmu a niektorých orgánov. Vitamín C prispieva k normálnemu fungovaniu imunitného systému, k ochrane buniek pred oxidačným stresom, k zníženiu únavy a vyčerpania, k tvorbe normálneho kolagénu a tým k udržaniu normálneho stavu a funkcie krvných ciev, chrupaviek, kostí a zubov.  Prispieva tiež k normálnemu energetickému metabolizmu a normálnej činnosti nervovej sústavy.

 

Odporúčané dávkovanie

10 gramov denne (2 polievkové lyžice). Súčasťou balenia je aj dávkovacia lyžička.

 

Použitie

Dennú dávku dôkladne rozmiešajte v 2 dl studenej vody, potom počkajte 5 minút, kým nebude roztok úplne číry, a potom užite. Je dôležité to dodržiavať, pretože je to predpoklad pre to, aby anorganické minerály mohli vstúpiť do organického komplexu a boli efektívne absorbované.

 

Zloženie Life Spirit Magnecalcin-C

Obsah účinnej látky v 10 gramoch dennej dávky NRV%*
 Vápnik 800 mg 100
 Horčík 375 mg 100
 Vitamín C 80 mg 100
 Zinok 10 mg 100


* NRV = referenčná hodnota denného príjmu pre dospelých NA = údaje nie sú k dispozícii

 

Skladovanie

Skladujte na chladnom a suchom mieste, chráňte pred svetlom a sálavým teplom. Uchovávajte mimo dosahu detí!

 

Zloženie:

Regulátor kyslosti: Citrónový anhydrát, Jablčný anhydrát, Oxid vápenatý, Oxid horečnatý, Aróma: Prírodná aróma zeleného jablka; Vitamín: Vitamín C (kyselina L-askorbová); Sladidlo: sukralóza; Oxid zinočnatý, farbivo: tartrazín (farbivo môže byť škodlivé pre činnosť a pozornosť detí), patentná modrá V

 

Upozornenie

Neprekračujte odporúčanú dávku. Konzumácia produktu nenahrádza pestrú, vyváženú stravu a zdravý životný štýl.

 

Balenie:

300 gramov

 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu