Life Spirit materská kašička a propolis kapsuly 60 ks

LIFE SPIRIT MATERSKÁ KAŠIČKA & PROPOLIS výživový doplnok obsahuje dehydrovanú zmes materskej kašičky štandardizovanú na kyselinu 10-HDA a propolis štandardizovaný na propolisové flavonoidy. V kapsulách sú použité len prírodné včelie zložky bez syntetických prísad a konzervačných látok. Dehydrovaný obsah jednej kapsuly zodpovedá 1.750 mg čerstvej materskej kašičky.

Skladom
Kód: LS073
Značka: Life Spirit
€24,95
Kategória: Vitamíny a minerály
Hmotnosť: 0.2 kg
Varianta: Life Spirit Méhpempő és Propolisz étrendkiegészítő kapszula 60 db
Life Spirit materská kašička a propolis kapsuly 60 ks
Akcia Novinka
Darček zdarma
Darček zdarma
k objednávke
Doprava zdarma
Doprava zdarma
nad 50€ a odoslanie do 48 hodín
Vernostný program
Vernostný program
zľava až do výšky 12%
Množstevná zľava
Množstevná zľava
šetrite nákupom výhodných balení

Life Spirit materská kašička a propolis kapsuly 60 ks

 

LIFE SPIRIT MATERSKÁ KAŠIČKA & PROPOLIS výživový doplnok obsahuje dehydrovanú zmes materskej kašičky štandardizovanú na kyselinu 10-HDA a propolis štandardizovaný na propolisové flavonoidy. V kapsulách sú použité len prírodné včelie zložky bez syntetických prísad a konzervačných látok. Dehydrovaný obsah jednej kapsuly zodpovedá 1.750 mg čerstvej materskej kašičky.

Čo je materská kašička a propolis?

Materská kašička je vysoko výživná superpotravina, ktorú produkujú včely na kŕmenie lariev a včelej kráľovnej. 3 dni sa ňou kŕmia larvy a až do dospelosti včeliu kráľovnú. Včelstvo môže za šesť mesiacov vyprodukovať približne 400 - 500 g materskej kašičky. Materská kašička má vysokú výživnú hodnotu a je bohatá na bielkoviny (9 - 18 %). Obsahuje osem z deviatich esenciálnych aminokyselín (fenylalanín, izoleucín, leucín, lyzín, metionín, treonín, tryptofán, valín) a prospešné mastné kyseliny (3 - 8 %) vrátane špeciálnej kyseliny 10-hydroxydecénovej (10-HDA), ktorej podiel je približne 3 %. Obsahuje 7 - 18 % monosacharidov - glukózy a fruktózy. Obsahuje aj antibakteriálne a antibiotické látky, stopové prvky a minerály (zinok, vápnik, draslík, horčík, mangán, sodík, meď a železo), vitamíny (vitamíny A, B komplex, C a E) a enzýmy1. Potvrdilo sa, že len z jedincov kŕmených royalactinom sa môžu vyvinúť včelie kráľovné2. Výživný účinok royalactinu v materskej kašičke sa preukázal aj u iných druhov, napr. u vínnej mušky (Drosophila melanogaster). Takto kŕmené larvy sa vyvinuli do väčších a reprodukčne zdatnejších (kladú viac vajíčok)3.

Propolis je tiež včelím produktom, hoci včely ho iba zbierajú. Zbiera sa najmä z púčikových šupín topoľa čierneho, ale v jeho neprítomnosti sa zbiera aj z jelše, duba, borovice, brestu, brezy, topoľa, pagaštanu konského a slnečnice. Spracúva sa na žltohnedú lepkavú hmotu vhodnú na opravu defektov v úli a slezu, na izoláciu a na dezinfekciu proti baktériám a plesniam. Keďže stromy produkujú vlastné živice na "ošetrenie" vlastných rán - poranení, propolis z nich vyrobený je zvyčajne aj germicídny (baktericídny a antimykotický) a antiseptický. Jeho zloženie sa môže mierne líšiť v závislosti od druhu dreva v danej oblasti. Všetky druhy sa však vyznačujú prítomnosťou antioxidačných flavonoidov, kyseliny kávovej, kyseliny izoferulovej, ako aj terpénov, germicídov, aminokyselín a rastlinných enzýmov4.

Komu sa odporúčajú kapsuly Life Spirit matrská kašička & propolis?

Využívanie včelích produktov v ľudovom liečiteľstve je staré ako včelárstvo. Medzi nimi si významné miesto získali aj materská kašička a propolis. Starí Gréci verili, že med z materskej kašičky je ambróziovým zdrojom nesmrteľnosti pre olympských bohov. Aristoteles (384 - 322 pred n. l.) ako prvý uviedol do súvislosti materskú kašičku a vývoj včelej kráľovnej. Svoje presvedčenie o fyzických, duševných a duchovných povzbudzujúcich účinkoch materskej kašičky uviedol do praxe: študenti jeho akadémie mohli na raňajky jesť len antracitový med obsahujúci včelie larvy. V starovekom Egypte mali faraóni privilégium konzumovať materskú kašičku. Stala sa symbolom nielen dlhého života, ale aj moci. Kleopatra (204 - 176 pred n. l.) používala materskú kašičku a propolis ako kozmetické prípravky. Na Ďalekom východe sa používalo a dodnes sa odporúča na fyzické a duševné omladenie, najmä na posilnenie mužského pohlavia a spomalenie procesu starnutia5. Propolis je obľúbený najmä ako kozmetický výrobok a výrobok na starostlivosť o pleť a na liečbu infekcií úst a pier.

Materská kašička a propolis sa nepoužívajú na liečbu konkrétnych chorôb. Vďaka svojej vynikajúcej výživovej hodnote a mnohým živinám, ktoré podporujú zdravotné procesy, však môže byť užitočná na výživu oslabeného organizmu, zmiernenie príznakov chronických ochorení, podporu regenerácie a zlepšenie pohody. Jeho fyzicky a psychicky povzbudzujúci účinok je prospešný počas fyzicky a psychicky náročných životných období. Môže pomôcť posilniť odolnosť organizmu voči patogénom. Jeho priaznivé metabolické účinky môžu znížiť progresiu skorých a stredne závažných porúch krvného tuku a cukru v krvi. Môže tiež prispieť k zníženiu rizika kardiovaskulárnych ochorení.

Ako materská kašička a propolis podporujú zdravie?

Vedecký výskum dokázal mnohé výhody materskej kašičky. V mnohých prípadoch sa spájajú s účinnými látkami. Kyselina 10-hydroxydecenová (10-HDA) je jednou z najmerateľnejších - a teda aj najviac preskúmaných a zdokumentovaných - zložiek materskej kašičky. Japonskí vedci dokázali, že táto mastná kyselina stimuluje imunitné bunky6 a dokonca podporuje premenu kmeňových buniek na nervové tkanivo7. Okrem 10-HDA sa zdá, že k podpore nervových funkcií a k spomaleniu progresie neurodegeneratívnych ochorení prispieva aj živina nazývaná pinocembrín8. Kombinovaný významný antioxidačný účinok materskej kašičky a propolisu9 chráni bunky pred oxidačným stresom. Oxidačný stres môže poškodiť akýkoľvek typ bunky. Zohráva teda úlohu pri vzniku mnohých ochorení, patológií a degeneratívnych stavov. Nepriamo prispieva k udržiavaniu neporušených, elastických cievnych stien10. V materskej kašičke sa však zistili aj priame inhibítory zvyšovania krvného tlaku11, 12, (ACE inhibítory) a vazodilatátory13. Môže preto znižovať riziko kardiovaskulárnych ochorení. K zníženiu rizika cukrovky 2. typu čiastočne prispieva aj antioxidačná schopnosť materskej kašičky a propolisu14, ale v štúdiách na ľuďoch sa preukázala11 aj priama podpora účinku inzulínu15. Účinok materskej kašičky na zníženie hladiny cholesterolu v krvi súvisí so zložkou podobnou proteínu, ktorá bola identifikovaná v roku 201416. Jej priaznivý účinok pri včasnom zvýšení hladiny cholesterolu sa preukázal aj v štúdiách na ľuďoch17. Rastúci počet štúdií na zvieratách18 a štúdií na ľuďoch19 potvrdzuje stimulačný účinok materskej kašičky na produkciu testosterónu. Prispieva tiež k zlepšeniu sexuálnych funkcií a dokonca aj mužskej plodnosti20. Celkovo by uvedené zdravotné prínosy mohli stačiť na akceptovanie účinku proti starnutiu. Okrem toho však bolo u potkanov zdokumentované aj predlžovanie veku pri zachovaní mentálnych schopností21. Jednoznačne však prispieva k udržaniu mladistvého vzhľadu pokožky tým, že ju chráni pred procesmi starnutia pokožky spôsobenými UV žiarením (tvorba vrások, degradácia kolagénu atď.)22.

Propolis si získal uznanie pre svoje germicídne, antiseptické a protizápalové23 účinky, najmä pri starostlivosti o zapálenú a poškodenú pokožku a v kozmetike. Hoci nie je úplne pochopený, a preto ešte nie je jednoznačne akceptovaný, v poslednom desaťročí bolo uverejnených niekoľko povzbudivých výsledkov výskumu o jeho protinádorových24 účinkoch. Určite v tom zohrávajú úlohu jeho polyfenolové antioxidačné zlúčeniny25, 26. Zdá sa, že kyselina kávová a fenetylester inhibujú proliferáciu nádorových buniek prsníka27. V štúdiách na zvieratách inhiboval proliferáciu melanómových buniek inhibíciou expresie génov28. V propolise z rôznych oblastí sa doteraz zistilo 500 druhov živín.

Napriek nedostatkom v našich vedomostiach niet pochýb o tom, že materská kašička a propolis sú vynikajúci spojenci pri dlhodobom udržiavaní zdravia, kvality života a pohody.

Prečo si vybrať kapsuly Life Spirit materská kašička & propolis?

Vynakladáme značné úsilie, aby sme našim spotrebiteľom poskytli vysokokvalitné, skutočne účinné produkty za dostupné ceny, založené na najnovších vedeckých poznatkoch, s použitím najmodernejšej výrobnej technológie, ktorá je v súlade so všetkými predpismi EÚ.

Na formulácii výrobkov, vývoji biologicky účinných dávok a výrobe sa podieľa tím vysokokvalifikovaných odborníkov (farmaceuti, farmaceutickí technológovia, chemickí a bioinžinieri, lekári, naturopati).  Spracúvame len prírodné suroviny z kontrolovaných včelstiev v certifikovanom prostredí so zaručenou kvalitou a bez znečistenia.

Dehydratáciou materskej kašičky a propolisu môžeme našim zákazníkom ponúknuť vysoko ekonomický (nie je potrebné kupovať vodu vo výrobku!), ľahšie skladovateľný, so zvýšenou výživovou hodnotou a vysoko účinný výrobok. Keďže približne 90 % čerstvej materskej kašičky tvorí voda, dehydrovaná forma je 8 - 9-krát výživnejšia ako čerstvá forma.

Čo obsahuje Life Spirit materská kašička & propolis?

Kapsuly Life Spirit materská kašička & propolis obsahujú iba dehydrované extrakty prírodných včelích produktov uvedených v tabuľke, štandardizované na 10-HDA a propolisové polyfenoly, v rastlinných želatínových kapsulách. Neobsahuje žiadne iné prídavné látky, pomocné látky ani konzervačné látky.

Zloženie

mg / 1 kapsula

mg / 2 kapsuly

NRV % / 1 kapsula

NRV % / 2 kapsuly

Dehydrovaná materská kašička

210

420

NA

NA

- z toho 10-HDA

10.5

21

NA

NA

Dehydrovaný propolis

312

624

NA

NA

- z toho propolisové flavonoidy

31.2

62.4

NA

NA

 

Ďalšie zložky: rastlinné želatínové kapsuly

NRV = denná referenčná nutričná hodnota príjmu pre dospelých

NRV% = aké percento NRV je nahradené dávkou
NA=žiadne údaje

Ako a koľko kapsúl Life Spirit materská kašička & propolis mám užívať?

Najdôležitejším aspektom dávkovania je individuálna tolerancia v závislosti od veku, výživy a zdravotného stavu. Ako pomôcka by mali slúžiť informácie uvedené v tabuľke 2. Ak je potrebné užívať viac kapsúl denne, odporúča sa ich užívať rovnomerne počas dňa, najlepšie medzi jedlami (pol hod. pred jedlom alebo 2 hodiny po jedle) s dostatočným množstvom tekutín (hlavne pitnej vody).

Zdravotný stav

Minimum kapsúl denne

Maximum kapsúl denne

Kúra

Všeobecná podpora zdravia

1

1

max 60 dní, max 3x ročne

Cerebrovaskulárna porucha

2 x 2

3 x 2

3-4 týždne, potom polovičná dávka 2-3 mesiace

Metabolizmus (tuky a cukry)

1

2 x 1

8-9 týždňov, max 3x ročne

Astma (!)

1

2 x 1

60 dní, potom 30 dní prestávka. Max 180 kapsúl ročne

Energizácia, roborizácia

1

2 x 1

60 dní, max 3x ročne

Infekcia horných dýchacích ciest

1 x 2

3 x 1

4-5 dní, potom 2x1 kapsula až po zotavenie

Posilnenie mužskej potencie

1

2 x 1

3 mesiace

Hepatitída

2 x 1

3 x 1

3 mesiace, potom 45 dní prestávka

Neurologické, degeneratívne ochorenia

1

2 x 1

10 dní, potom 20 dní prestávka

Posilnenie imunity

1

2 x 1

10-14 dní v mesiaci, počas nevyhnutnej doby

Chronické zápaly kĺbov

1

2 x 1

1-2 mesiace, max 3x ročne

Kardiovaskulárne ochorenia (!)

1

2 x 1

30-60 dní, 2-3x ročne

Chronické respiračné ochorenie

1

2 x 1

60 dní, potom 30 dní prestávka. Max 180 kapsúl ročne

Zotavenie z chradnúcej choroby (!)

1

2 x 1

30-60 dní, 2-3x ročne (max 180 kapsúl ročne)

Makulárna degenerácia

1

1

max 3 mesiace, max 2x ročne

Sťažnosti v menopauze

1

1

max 3 mesiace, max 2x ročne

Psychický stres

1

2 x 1

30 dní, potom 2 týždne prestávka, podľa potreby

Anémia

1

3 x 1

4 týždne, potom 8 týždňov prestávka,

opakovať podľa potreby

(!) = zvýšená pozornosť je opodstatnená. Odporúča sa začať s minimálnou dávkou. Môže sa zvýšiť, ak je dávka tolerovaná.

Balenie a skladovanie kapsúl Life Spirit materská kašička & propolis

Skladujte na suchom mieste pri izbovej teplote, mimo dosahu svetla a sálavého tepla, v pôvodnom obale, pevne uzavreté. Pri dodržaní predpísaných podmienok skladovania je zaručená jej kvalita až do dátumu spotreby uvedeného na etikete. Po otvorení sa odporúča skladovanie v chladničke. Uchovávajte mimo dosahu detí.

Možné vedľajšie účinky, upozornenia

Včelia materská kašička a propolis sú bezpečné na užívanie podľa predpisu. Okrem alergií nie sú známe žiadne špecifické vedľajšie účinky. V štúdiách počas 6 mesiacov pri dávke 10 000 mg denne neboli pozorované žiadne vedľajšie účinky[i]. Odporúčané dávky neprekračujte. Vysoké dávky môžu spôsobiť prechodnú hnačku. Ak do niekoľkých dní ustúpi, v liečbe sa môže pokračovať vo zvolenej dávke. Pri trvalom užívaní zvoľte dávku, ktorá nespôsobuje hnačku.

Konzumácia si vyžaduje zvýšenú opatrnosť v prípade alergickej citlivosti. Odporúča sa začať s najnižšou dávkou a postupne ju zvyšovať podľa tolerancie. Vyhnite sa konzumácii v prípade známej alergie na peľ alebo alergie na včelie produkty. Materská kašička môže znižovať krvný tlak - v kombinácii s antihypertenznou liečbou (najmä liekmi s inhibítorom ACE) sa odporúča zvýšené sledovanie krvného tlaku.

Pri chronických ochoreniach sa tiež odporúča začať s nízkou dávkou a postupne ju zvyšovať v závislosti od tolerancie. Neodporúča sa užívať s mačacím pazúrom (Dolichandra unguis-cati), kostuvnicou cudzou (Lycium barbarum) alebo produktmi s vysokým obsahom koenzýmu Q10, silným čiernym čajom.

Konzumácia sa neodporúča tehotným a dojčiacim matkám bez predchádzajúceho upozornenia. Obsahuje jednorazovú dávku pre dospelých a je kontraindikovaný pre deti.

Life Spirit materská kašička & propolis je výživový doplnok a nemal by sa považovať za liek, ani nie je vhodný na diagnostiku alebo liečbu konkrétnych ochorení. Nie je náhradou vyváženej, pestrej stravy a zdravého životného štýlu. Nenahrádza ani odbornú lekársku starostlivosť.

Balenie

60 kusov

Oznámenie OGYEI č.: 33246/2023 (indexové číslo: OGYÉI/67042-2/2023)

Krajina pôvodu

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu