2+1 ZDARMA - Life Spirit Plenusum 300ml

Množstevná zľava - 3 produkty za cenu 2 - Life Spirit Plenusum je lipozomálny multivitamínový tekutý výživový doplnok vyvinutý pre dospelých s príchuťou tropického ovocia.
V lipozomálnej forme obsahuje vitamín C, vitamíny A-D-E-K a komplex vitamínov B (vitamíny B3, B5, B2, B6, B1, B9, B7 a B12). Dávka na dva mesiace!

Skladom
Kód: BAL-LS012
Značka: Life Spirit
€119,85 –33 % €79,90
Kategória: Výhodné balenia
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.3 kg
plenusum
Akcia
€119,85 –33 %
Darček zdarma
Darček zdarma
k objednávke
Doprava zdarma
Doprava zdarma
nad 50€ a odoslanie do 48 hodín
Vernostný program
Vernostný program
zľava až do výšky 12%
Množstevná zľava
Množstevná zľava
šetrite nákupom výhodných balení

Life Spirit Plenusum je lipozomálny multivitamínový tekutý výživový doplnok vyvinutý pre dospelých s príchuťou tropického ovocia.
V lipozomálnej forme obsahuje vitamín C, vitamíny A-D-E-K a komplex vitamínov B (vitamíny B3, B5, B2, B6, B1, B9, B7 a B12). Dávka na dva mesiace!

 

Prečo je potrebné dopĺňať vitamíny?

Vitamíny sú nevyhnutné organické látky pre život, ktoré udržujú život ako enzýmy, kofaktory enzýmov a katalyzátory metabolických procesov. Ľudské telo si ich nevie vyrobiť a dokáže si ich uložiť len veľmi málo vitamínov. Preto je potrebné prijímať vitamíny v hotovej forme s jedlom, väčšinu z nich denne. Nedostatočná konzumácia vitamínov preto vedie k závažným klinickým ochoreniam (nedostatok vitamínu A spôsobuje vlčiu slepotu a kožné ochorenia, nedostatok vitamínov B spôsobuje kožné ochorenia, anémiu a beri-beri, nedostatok vitamínu C spôsobuje skorbut, nedostatok vitamínu D vedie k rachitidě v detskom veku a osteoporóza v dospelosti) musíme jesť každý deň. Aj malá, ale pretrvávajúca vitamínová podvýživa však spôsobuje poruchy životných procesov, ktoré sa môžu prejaviť únavou, náchylnosťou na choroby a infekcie, poruchami spánku, ťažkosťami so sústredením, nechutenstvom a malátnosťou.

 

Nedostatok vitamínov vo vyspelých krajinách sveta

Výskyt nedostatku vitamínov s ťažkými klinickými príznakmi je dnes vo vyspelých krajinách sveta veľmi zriedkavý. No podľa posledných prieskumov sa nedostatok vitamínov a minerálov, ktorý je mierny, ale trvalo zhoršuje kvalitu života, šíri aj medzi obyvateľstvom najvyspelejších krajín sveta. Výskyt určitých stavov nedostatku (osteoporóza, atrofia fundusu) zaznamenal za posledných 20 rokov dramatický nárast.


Účinky Life Spirit Plenusum na ochranu zdravia

Priaznivé zdravotné účinky vysoko biologicky dostupných aktívnych zložiek lipozomálneho multivitamínu Life Spirit Plenusum sú stručne zhodnotené na základe zdravotných tvrdení schválených nariadením EÚ „Nariadenie Komisie (EÚ) č. 432/2012, zdravotné tvrdenia EFSA“:

 • Podieľa sa na tvorbe energie buniek (všetky vitamíny skupiny B a vitamíny C), čím prispieva k revitalizácii organizmu v období fyzicko-duchovno-duševného preťaženia.
 • Fungovanie imunitného systému je nemysliteľné bez vitamínov B1, B6, B7 a C. A vitamín D pomáha „vyzbrojiť“ niektoré imunitné bunky (T a B lymfocyty). V jeho neprítomnosti sa netvoria receptory imunitných buniek, ktoré môžu byť použité na rozpoznanie cudzích, inváznych buniek. Pri nedostatku vitamínu D neklesá počet lymfocytov, ale je narušená ich funkcia.
 • Vitamíny C, E, B2 sú účinné antioxidanty, poskytujúce chemickú ochranu organizmu pred škodlivými účinkami voľných radikálov. Nedávne štúdie poukázali na dôležitosť tohto v prípade mestského obyvateľstva (znečistenie ovzdušia, konzumácia konzervovaných potravín atď.) a fajčiarov (fajčenie tiež prináša do tela voľné radikály)
 • Vitamíny B5, B6, B7, B9 hrajú zásadnú úlohu pri metabolizme aminokyselín, bielkovín, tukov a sacharidov, ktoré sú stavebnými kameňmi života, a pri tvorbe mnohých hormónov.
 • Vitamíny A, D3 a K preukázateľne odďaľujú nástup a progresiu niektorých degeneratívnych stavov spojených s procesom starnutia: osteoporóza, hyperplázia prostaty a nádory, frekvencia rakoviny hrubého čreva a konečníka, atrofia fundusu atď.
 • Sójový lecitín, okrem toho, že je obzvlášť vhodným materiálom na výrobu lipozómov, je užitočnou živinou pre mozgové neuróny – nazýva sa aj „motorový olej mozgu“. Vyživuje a udržiava zdravé fungovanie nervových buniek a vedenie nervových vzruchov. Podľa výsledkov štúdií uskutočnených v sociálnych domovoch sa ukázalo, že konzumácia lecitínu je merateľne prospešná pri zlepšovaní duševnej sviežosti starších ľudí a pri zlepšovaní symptómov degeneratívnych duševných stavov. To poskytuje živiny pre funkciu nervového systému podporované vitamínmi B1, B3, B6, B7 a B12.
 • Vitamíny B6, B12 a kyselina listová sú popri zložkách krvi tiež nenahraditeľné pri stavbe funkčných červených krviniek (krvotvorba).


Pre koho sa odporúča lipozomálny multivitamín Life Spirit Plenusum?

 • Lipozomálny multivitamínový prípravok Life Spirit Plenusum je komplexný vitamínový prípravok s vynikajúcou biologickou dostupnosťou, ktorý prispieva k regulácii nespočetných životných procesov.
 • Vo fyzicky a psychicky náročných obdobiach života, v záťažových životných situáciách, napr.: sezónna alebo dlhodobá fyzická práca, skúškové obdobie, príprava športovcov a pod.
 • Aby sa zabránilo jednostranným príznakom nedostatku výživy z akéhokoľvek dôvodu (zdravie, viera alebo viera atď.).
 • Na posilnenie imunitného systému, aby sa predišlo akútnym ochoreniam a urýchlilo zotavenie z akútnych a chronických ochorení.
 • Zachovať zdravie dospelej mestskej populácie, aby sa kompenzovalo zaťaženie životného prostredia voľnými radikálmi.


Výhoda technológie lipozomálnej výroby

Lipozomálna produkcia znamená, že častice aktívnej zložky sú jednotlivo zabalené do obalu so štruktúrou podobnou biologickým membránam tela. To na jednej strane poskytuje ochranu aktívnym zložkám a na druhej strane, keďže je podobné bunkovým stenám a membránam, rozpúšťa sa v nich a bez prekážok dodáva svoj obsah do cieľových buniek. 96 % takto formulovanej aktívnej zložky sa dostane k cieľovým bunkám na využitie. Na druhej strane, bežne vyrábané vitamíny sa dajú použiť s výraznou stratou.

Jednou z najsľubnejších možností je použitie lipozómov ako nosičov liečiv. Lipozómy sú drobné lipidové vezikuly, v ktorých môžu byť zabalené účinné látky, ale vďaka fyzikálno-chemickej povahe lipidovej steny sú schopné preniknúť cez hydrofóbny povrch, ako je bunková membrána. Univerzita Semmelweis má teraz významnú tradíciu vo výskume lipozómov. Vo svojej súčasnej forme lipozómy dodávajú aktívnu zložku z krvných ciev priamo a cielene do medzibunkovej vrstvy požadovaného tkaniva. V dôsledku cielenia sa účinná látka dostane do bunky, alebo bunkovej organely vybranej v rámci cieľovej bunky (jadro, mitochondrie)... (Univerzitný profesor Miklós Kellermayer, doktor Maďarskej akadémie vied, Semmelweis University of Biophysics Institute a rádiobiológia; od vydania Magyar Tudomány z júna 2010.)“

Lipozomálny multivitamínový prípravok Life Spirit Plenusum vďaka svojim vynikajúcim vlastnostiam biologickej dostupnosti poskytuje kompletnú náhradu trinástich druhov vitamínov v jednej dávke čajovej lyžičky denne. Jedna fľaštička obsahuje dvojmesačnú dávku.

 

Skladovania Life Spirit Plenusum

Skladujte v originálnej uzavretej fľaši na tmavom mieste, chráňte pred slnečným žiarením a sálavým teplom.
Uchovávajte mimo dosahu detí.
Po otvorení sa odporúča skladovať v chladničke a spotrebovať do 3 mesiacov.
Počas skladovania sa môže na dne vytvárať usadenina, ktorá nemá vplyv na kvalitu výrobku.
Fľaša môže pri prvom otvorení zasyčať. Dá sa tomu predísť umiestnením do chladničky na 1-2 hodiny pred otvorením.

Upozornenie! Pri výrobe sa lipozomálne produkty vyrábajú v prostredí ochranného plynu, aby účinné látky mohli zostať aktívne čo najdlhšie. Z tohto dôvodu sa môže stať, že pri prvom otvorení produktu dôjde k peneniu alebo syčaniu, čo je prirodzený proces a nemá vplyv na kvalitu produktu. Berte to, prosím, do úvahy pri prvom otvorení produktu a vložte ho do chladničky na 1-2 hodiny a opatrne ho otvorte bez potrasenia.

 

Aplikácia a dávkovanie Life Spirit Plenusum

Pred použitím dôkladne pretrepte. Môže sa konzumovať samostatne alebo rozmiešaný v akomkoľvek nápoji (pitná voda, čaj, ovocná šťava).
Denná dávka: 1 x 5 ml (kávová lyžička alebo odmerka). Odmerka je súčasťou balenia.

 

Zloženie Life Spirit Plenusum

Obsah účinnej látky v 5 ml NRV%*
 Vitamín C 92 MG 115
 Vitamín B3 16,19 MG 101,2
 Vitamín E 12,14 MG 101,2
 Vitamín B5 7,18 MG 119,7
 Vitamín B2 1,48 MG 105,7
 Vitamín B6 1,42 MG 101,4
 Vitamín B1 1,21 MG 110
 Vitamín A 920 µg 115
 Vitamín B9 276 µg 138
 Vitamín K 76 µg 101,3
  Vitamín B7 51 µg 102
 Vitamín D3 6 µg 120
 Vitamín  B12 6 µg 240


NRV % = referenčná hodnota denného príjmu pre dospelých
NA = žiadne údaje

Ďalšie zložky: voda, emulgátor: sójový lecitín, polysorbát 80; rastlinný glycerín, aróma: aróma tropického ovocia; regulátor kyslosti: kyselina citrónová bezvodá; konzervačná látka: sorban draselný; sladidlo: sukralóza.

 

Možné kontraindikácie, varovania

Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Predávkovanie prípravkom môže u citlivých jedincov spôsobiť osmotickú hnačku. Zvyčajne to nevyžaduje lekársky zásah, neodporúča sa zmierňovať hnačku symptomatickými liekmi. Čím skôr sa vylúči nepotrebný sójový lecitín, tým skôr zmizne sťažnosť!
Počas tehotenstva by ste si mali dávať pozor, aby ste neprekročili dennú potrebu vitamínu A (700 µg).
V prípade konzumácie iných vitamínových prípravkov, potravín a nápojov s vysokým obsahom vitamínu A je potrebné príjem vitamínu A vypočítať na základe rady lekára alebo sestry. Neprekračujte dennú dávku 3.000 µg / 10.000 NE!
Na základe odporúčania ošetrujúceho lekára sa môže užívať súčasne s antikoagulačnou liečbou, pri zlyhaní pečene a obličiek.
Prípravok obsahuje zložky sójového pôvodu, preto sa mu treba vyhnúť, ak máte alergiu na sóju.
Konzumácia doplnku stravy nenahrádza pestrú, vyváženú stravu a zdravý životný štýl.

 

Výhodné balenie

3 x 300 ml

 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu