Life Spirit Quercetin - Bromelain - Zelený čaj - Narigrin - Rutin - Hesperidin kapsuly 60 ks

Life Spirit Quercetin - Bromelain - Zelený čaj - Narigrin - Rutin - Hesperidin kapsuly 60 ks
Vegánska kapsula prírodného doplnku stravy s obsahom rastlinných antioxidantov a enzýmov na podporu celkového zdravia a kondície organizmu. Obsahuje kvercetín, zelený čaj, hesperidín, naringín, rutín a bromelaín.

Skladom
Kód: LS049
Značka: Life Spirit
€25,95
Kategória: Vitamíny a minerály
Hmotnosť: 0.3 kg
Darček zdarma
Darček zdarma
k objednávke
Doprava zdarma
Doprava zdarma
nad 50€ a odoslanie do 48 hodín
Vernostný program
Vernostný program
zľava až do výšky 12%
Množstevná zľava
Množstevná zľava
šetrite nákupom výhodných balení

Life Spirit Quercetin - Bromelain - Zelený čaj - Narigrin - Rutin - Hesperidin kapsuly 60 ks
Vegánska kapsula prírodného doplnku stravy s obsahom rastlinných antioxidantov a enzýmov na podporu celkového zdravia a kondície organizmu. Obsahuje kvercetín, zelený čaj, hesperidín, naringín, rutín a bromelaín.

Kedy a komu možno odporučiť kapsuly Life Spirit Quercetin?

Kapsuly Life Spirit Quercetin nie sú určené na liečbu chorôb. Dopĺňaním zdravej stravy prispieva k udržaniu zdravého fungovania organizmu, predchádzaniu patologickým stavom či znižovaniu ich rizika. Teda na prevenciu artériosklerózy, vysokého krvného tlaku, kŕčových žíl alebo na spomalenie zhoršovania v počiatočnom štádiu. Ľudia s nadváhou alebo poruchami metabolizmu tukov v prevencii rozvoja kardiovaskulárnych komplikácií. Môže zohrávať úlohu pri zmierňovaní príznakov chronických zápalov a degeneratívnych ochorení kĺbov. Podporuje detoxikačnú činnosť pečene a obličiek. Môže pomôcť pri rekonvalescencii po infekčnej hepatitíde – v aktívnej fáze nestačí, vtedy vyhľadajte lekársku pomoc. Mierne zvyšuje metabolizmus, preto môže byť dobrým doplnkom pri chudnutí. Jeho mierny povzbudzujúci účinok môže byť prospešný pri dočasnej únave a depresii. Môže zmierniť ťažkosti spojené s funkčnými črevnými ochoreniami, najmä ak je doplnený probiotickými prípravkami.
Ako funguje kapsula Life Spirit Quercetin?
Kapsula Life Spirit Quercetin obsahuje rastlinné antioxidanty (kvercetín, zelený čaj, hesperidín, naringín, rutín) a enzýmy (bromelaín), ktoré sa vzájomne dopĺňajú a posilňujú pre komplexnú podporu mnohých životných procesov.

Kvercetín je flavonoidný antioxidant, ktorý sa nachádza v mnohých potravinárskych rastlinách (kel, cibuľa, kapary, bobuľové ovocie, červené odrody hrozna, čaj ). Na niekoľkých miestach chráni orgány a tkanivá pred škodlivými účinkami voľných radikálov. Prispieva tak k zachovaniu integrity cievneho systému, čo môže znížiť riziko vysokého krvného tlaku, aterosklerózy a tromboembólie. Posilňuje detoxikačnú činnosť pečene – tým zvyšuje aj odbúravanie niektorých liekov. Dokáže zmierniť chronické zápalové procesy v tele. Existujú povzbudivé výsledky v oblasti inhibície proliferácie rakovinových buniek a rakovinovej mutácie buniek– vyžaduje si to však ďalšie výskumy.

Hesperidín a Rutín sú flavonoidné antioxidanty nachádzajúce sa v šupke citrusových plodov (hlavne horkých pomarančov, ale aj pomarančov, grapefruitov, mandarínok, citrónov a limetiek), ale aj v iných rastlinách (mäta pieporná, rebarbora, cibuľa), ktoré sa najčastejšie vyskytujú spoločne resp. spolu s prírodným vitamínom C. K „aktivácii“ hesperidínu v tele prispieva aj zdravé trávenie a črevné baktérie.

Tomu napomáha enzým bromelaín extrahovaný z ananásu, ktorý napomáha tráveniu bielkovín a prispieva k udržaniu zdravej črevnej mikroflóry. Okrem toho zlepšuje krvný obeh svojím miernym účinkom na riedenie krvi. Nedávno boli získané zaujímavé a povzbudivé výsledky týkajúce sa účinku kvercetínu + bromelaínu pri ochrane pred vírusmi a v súvislosti s rozpadom obalu vírusov vrátane Covid 19. Pre presné a jasné závery a praktickú aplikáciu sú potrebné ďalšie objasňujúce štúdie. Hesperidín a rutín dopĺňajú všeobecný antioxidačný účinok kvercetínu pri ochrane buniek pred oxidačným stresom a zvyšujú účinnosť vitamínu C. Najmä zohrávajú úlohu pri udržiavaní integrity a zdravého fungovania cievnych stien, najmä žilových stien a kapilár. Okrem toho posilňujú bunkovú imunitu, zlepšujú odstraňovanie toxínov pečeňou a obličkami a ich protizápalový účinok spomaľuje zhoršovanie chronických kĺbových ochorení.

Naringin je tiež flavonoidný antioxidant, ktorý sa nachádza v citrusových plodoch, ale hlavne v grapefruitovej šťave. Pôsobí predovšetkým prostredníctvom enzýmového systému cytochrómu: pôsobí teda protizápalovo a prispieva k chemickej obrane organizmu. Znamená to aj zvýšenie odbúravania viacerých liekov. Priaznivo pôsobí na metabolizmus cholesterolu a tukov, metabolizmus cukrov, znižuje riziko komplikácií metabolického syndrómu, čím udržuje kardiovaskulárny system.

Vďaka obsahu polyfenolov je zelený čaj potravinovou rastlinou s uznávanou vysokou antioxidačnou kapacitou. Okrem všeobecných antioxidačných účinkov obsahuje špeciálnu antioxidačnú zlúčeninu epigalokatechín galát. Hoci sám o sebe nezlepšuje imunitu, môže spôsobiť, že baktérie, vírusy a rakovinové bunky budú citlivejšie na napadnutie imunitných buniek, zvyšuje metabolizmus, spaľovanie tukov a znižuje ukladanie tukov na stenách ciev. Tento účinok je posilnený aj obsahom kofeínu. Okrem toho pôsobí celkovo protizápalovo v celom tele.

Zloženie Life Spirit Quercetin

60 ks obsahujúcich zmes prírodných antioxidantov a enzýmov získaných výlučne z rastlinných extraktov. vegánska kapsula v plastovej fľaši.

Aktívne zložky Life Spirit Quercetin

Aktívne zložky
Denná dávka (1 kapsula)
NRV%
Kvercetín
250 mg NA
Extrakt zo zeleného čaju
100 mg NA
-z toho epigalokatechín galát
50 mg NA
Hesperidín
70 mg NA
Naringin
70 mg NA
Rutina
70 mg NA
Bromelain (100 000 CDU)
50 mg NA


NRV = referenčné množstvo odporúčané na dennú spotrebu pre dospelých

NA = neuplatňuje sa, NRV nie je oficiálne stanovené

Užívanie a dávkovanie kapsúl Life Spirit Quercetin

Odporúča sa užívať 1 - 2 kapsuly denne kedykoľvek počas dňa. Odporúča sa užívať s jedlom alebo s dostatočným množstvom tekutiny. Je potrebné sa vyhnúť užívaniu s veľmi horúcimi nápojmi (čaj, káva) (rozklad bromelaínu začína pri 40 Co). V prípade 2 kapsúl denne sa odporúča rozdeliť ich rovnomerne, približne každých 12 hodín. Neprekračujte odporúčanú dávku!

Možné vedľajšie účinky a upozornenia
Kontraindikovaný antibiotikami fluorochinolónového typu môže znížiť účinok protizápalových liekov typu diklofenaku a niektorých liekov na zníženie krvného tlaku. Môže zvýšiť účinok perorálnych antidiabetík a liekov na riedenie krvi. Okrem takejto liečby sa môže užívať na odporúčanie ošetrujúceho lekára. Neodporúča sa pri pokročilom zlyhaní pečene a/alebo obličiek. Neodporúča sa tehotným a dojčiacim matkám a malým deťom.

Life Spirit Quercetin je doplnok stravy, ktorý nie je určený na diagnostiku alebo liečbu chorôb. Nenahrádza vyváženú zmiešanú stravu a zdravý životný štýl.

Skladovanie kapsúl Life Spirit Quercetin
Pri správnom skladovaní si zachováva svoju kvalitu do dátumu spotreby uvedeného na etikete. Skladujte v pôvodnom obale pri izbovej teplote, chráňte pred sálavým teplom, vlhkosťou a mrazom. Skladujte mimo dosahu malých detí.

Balenie

60 ks

Miesto pôvodu: EÚ

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu