Life Spirit RATIO BONO 300 ml

Špeciálne formulovaný, tekutý doplnok stravy s obsahom lipozomálnych vitamínov D3, K2, A a E na prevenciu alebo elimináciu stavov nedostatku a ich komplikácií: na ochranu kostného tkaniva a buniek pri reprodukcii a vývoji. Denná dávka obsahuje 50 µg (2 000 IU) lipozomálneho vitamínu D3! Výborná absorpcia, maximálna biologická dostupnosť. Ananásová príchuť. Dávka na 2 mesiace!

Skladom
Kód: LS005
Značka: Life Spirit
€39,95
Kategória: Lipozomálne výživové doplnky
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.3 kg
Darček zdarma
Darček zdarma
k objednávke
Doprava zdarma
Doprava zdarma
nad 50€ a odoslanie do 48 hodín
Vernostný program
Vernostný program
zľava až do výšky 12%
Množstevná zľava
Množstevná zľava
šetrite nákupom výhodných balení

Špeciálne formulovaný, tekutý doplnok stravy s obsahom lipozomálnych vitamínov D3, K2, A a E na prevenciu alebo elimináciu stavov nedostatku a ich komplikácií: na ochranu kostného tkaniva a buniek pri reprodukcii a vývoji. Denná dávka obsahuje 50 µg (2 000 IU) lipozomálneho vitamínu D3! Výborná absorpcia, maximálna biologická dostupnosť.

Ananásová príchuť.

Dávka na 2 mesiace!

 

Prečo je suplementácia vitamínom D a K opodstatnená?

Vitamíny D a K sú nenahraditeľné katalyzátory a koenzýmy viacerých životne dôležitých procesov – a vitamín D má tiež hormonálny účinok (pozri podrobný prehľad nižšie). V tele sa netvoria, možno ich získať len z potravy. Nedostatok vitamínu D sa podľa posledných prieskumov verejného zdravia šíri aj medzi obyvateľstvom vyspelých krajín sveta, najmä medzi tínedžermi a ľuďmi nad 60 rokov. Dôvod možno nájsť v stravovacích návykoch moderných ľudí. Najznámejším dôsledkom je osteoporóza a iné poruchy tvorby kostí. Okrem toho sa však spája aj so zraniteľnosťou buniek pri reprodukcii a vývoji.

 

Prečo je Life Spirit Ratio Bono lipozomálny?

Prírodné vitamíny D a K, ako aj ich prípravky tradičnou výrobnou technológiou sa len vstrebávajú a dostávajú sa do cieľových buniek so stratou: z vitamínov D stratia sa cca. 40%, vitamínov K 20-30%, navyše to silne závisí od druhu súčasne skonzumovanej potravy, obsahu žalúdka a čriev. Lipozomálna produkcia znamená, že častice aktívnej zložky sú jednotlivo zabalené do obalu so štruktúrou podobnou biologickým membránam tela. To na jednej strane poskytuje vitamínom ochranu a na druhej strane, keďže je podobné bunkovým stenám a membránam, rozpúšťa sa v nich a bez prekážok dodáva svoj obsah do cieľových buniek. 96 % takto formulovaných vitamínov sa dostane do cieľových buniek na využitie.  

Vďaka vynikajúcim vlastnostiam biologickej dostupnosti prípravku Life Spirit Ratio Bono Liposomálny Vitamin D poskytuje jedna čajová lyžička denne kompletnú náhradu týchto životne dôležitých vitamínov. Denná dávka obsahuje 2.0000 IU vitamínu D3 v lipozomálnej forme!

 

Komu sa odporúča výživový doplnok Life spirit Ratio Bono Liposomálny Vitamin D?

Podľa prieskumov sa odporúča predovšetkým na doplnenie vitamínov u dospievajúcich a ľudí nad 60 rokov, ale vo všetkých nasledujúcich prípadoch:

  • Nahradiť vitamín D v prípade diéty a životného štýlu s nedostatkom vitamínu D (výživa chudobná na mliečne výrobky, životný štýl s nedostatkom slnečného žiarenia). Najmä pre tínedžerov a starších ľudí.
  • Na prevenciu porúch osifikácie, na prevenciu stareckej osteoporózy aj u mladých dospelých.
  • Na spomalenie progresie osteoporózy a iných porúch osifikácie.
  • Počas obdobia zotavovania zo zlomenej kosti.
  • Na doplnenie stravy chronických pacientov.
  • Na doplnenie stravy ľudí trpiacich malígnymi ochoreniami pri príprave na liečbu a vo fáze rekonvalescencie.
  • V imunodeficientných stavoch.


O fyziologických účinkoch aktívnych zložiek Life Spirit Ratio Bono

„Nariadenie 432/2012/EÚ a Úradný vestník Európskej únie; Zoznam povolených zdravotných tvrdení; 25.05.2012“.

Vitamín D je jedným z najvplyvnejších regulátorov metabolizmu vápnika: v dôsledku toho bunky tvoriace kosti (osteoblasty) zabudujú vápnik do kostí a vytvorí sa vysoko pevné a zdravé kostné tkanivo. Cholekalciferol, označovaný ako vitamín D3, je jedným z prekurzorov účinného vitamínu D, ktorý sa vyskytuje v potravinách živočíšneho pôvodu. Za spolupráce pečene a obličiek sa z nej tvorí aktívny vitamín D. Veľkou výhodou užívania ako vitamínového doplnku je, že sa ním prakticky nemožno predávkovať. Pretože ak je telo dobre zásobené aktívnym vitamínom D, nadbytok sa nepremení!

Okrem známeho účinku vitamínu D na tvorbu kostí a tým aj na prevenciu osteoporózy má aj mnoho ďalších úloh podobných hormónom. Chráni kmeňové bunky pred mutáciami, ku ktorým dochádza pri delení buniek a dozrievaní buniek. "Núti" mutantné, degenerované bunky k potratu. Niektoré typy rakoviny sa preukázateľne vyskytujú častejšie u populácie s nedostatkom vitamínu D a dokonca aj u nich je tendencia k vyliečeniu a odozva na tradičnú liečbu horšia. Prispieva tiež k vyzbrojeniu T a B lymfocytov (imunitných buniek): pri nedostatku vitamínu D sa na povrchu týchto buniek nevyvinú receptory, pomocou ktorých rozpoznávajú cudzích bunkových útočníkov. V tomto prípade sa počet lymfocytov neznižuje, ale ich funkcia je narušená.  


Vitamín K nie je jedinou zlúčeninou, ale členom skupiny zlúčenín. Úloha vitamínu K1 (fylochinón) pri zrážaní krvi je dobre známa, zatiaľ čo K2 (menachinón-7) sa podieľa na metabolizme kostí: znižuje stratu vápnika obličkami močom. To poskytuje "stavebný materiál" pre bunky tvoriace kosti a vitamín D. Fyziologické účinky vitamínov K1 a K2 však nemožno tak ostro oddeliť. Preto aj pri podávaní vitamínu K2 existuje reálna možnosť výskytu vitamínu K1, ktorý môže ovplyvniť účinok perorálnej liečby na riedenie krvi. Niektoré zhubné nádorové ochorenia sú tiež bežnejšie v prípadoch nedostatku vitamínu K.


Vedel si? Zdá sa, že štruktúra kostí a proporcie Japoncov (dlhšie, tenšie rúrkovité kosti) ich predisponujú k zlomeninám. Na druhej strane frekvencia zlomenín stehennej kosti zaostáva za Európanmi. Poznajú to ako svoje národné jedlo „natto“ vyrobené z fermentovaných sójových bôbov s vysokým obsahom vitamínu K.


Komplexné fyziologické účinky má aj vitamín A (tiež skupina zlúčenín s viacerými vitamínovými účinkami). Jeho úloha pri rozvoji ostrého videnia je dobre známa – čiastočne ako antioxidant a čiastočne pri výchove zrakových buniek. Menej známe je, že je nevyhnutný pre rast dlhých kostí: bez neho sa môže dokonca zastaviť osifikácia rastovej chrupavky. To môže viesť aj k nanizmu v detstve alebo dospievaní. Okrem toho je dôležitým regulačným faktorom pri reprodukcii a vývoji buniek kože a všetkých typov epitelových buniek.


Vitamín E je silný antioxidant rozpustný v tukoch. Na mnohých miestach chráni živé bunky a membránové štruktúry pred škodlivými účinkami voľných radikálov. Je aktívny najmä tam, kde funguje transport kyslíka (pľúcne vzduchové vaky, pľúcne kapiláry, enzýmy cytochrómu atď.).Dávkovanie a aplikácia Life Spirit Ratio Bono

1 x 5 ml (čajová lyžička) denne. Môže sa konzumovať samostatne (s príchuťou ananásu) alebo rozmiešané v akomkoľvek nápoji (pitná voda, čaj, ovocná šťava a pod.). Pred použitím jemne pretrepte!

 

Life Spirit Ratio Bono ingrediencie

Zloženie v dennej dávke / v 5 ml RDA%
 Vitamín D3 (Kolekalciferol)  50 µg 1000
 Vitamín K2 (Menakinon-7)  75 µg 100
 Vitamín A (Retinil-acetát)  800 µg 100
 Vitamín E (DL-alfa-tokoferol)  12 mg 100


Ďalšie zložky: čistená pitná voda; emulgátor: sójový lecitín, Polysorbát 80; regulátor kyslosti: kyselina citrónová bezvodá; aróma: ananásová aróma; konzervačná látka: sorban draselný; sladidlo: sukralóza.

 

Trvanlivosť, skladovanie a manipulácia s Life Spirit Ratio Bono

Môže sa skladovať jeden rok v originálnej uzavretej fľaši na tmavom mieste, chránenom pred slnečným žiarením a sálavým teplom. Dátum spotreby uvedený na štítku. Po otvorení sa odporúča skladovať v chladničke a spotrebovať do 3 mesiacov.

Počas skladovania sa môže na dne vytvoriť sediment, ktorý neovplyvňuje kvalitu produktu. Fľaša môže pri prvom otvorení zasyčať. Dá sa tomu predísť umiestnením do chladničky na 1-2 hodiny pred otvorením.

Upozornenie! Pri výrobe sa lipozomálne produkty vyrábajú v prostredí ochranného plynu, aby účinné látky mohli zostať aktívne čo najdlhšie. Z tohto dôvodu sa môže stať, že pri prvom otvorení produktu dôjde k peneniu alebo syčaniu, čo je prirodzený proces a neovplyvňuje kvalitu produktu. Berte to, prosím, do úvahy pri prvom otvorení produktu a vložte ho do chladničky na 1-2 hodiny a opatrne ho otvorte bez potrasenia.

 

Možné kontraindikácie, varovania

Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Predávkovanie prípravkom môže u citlivých jedincov spôsobiť prechodné kŕče v bruchu, nadúvanie a osmotickú hnačku. Zvyčajne to nevyžaduje lekársky zásah, neodporúča sa zmierňovať hnačku symptomatickými liekmi. Čím skôr sa vylúči nepotrebný sójový lecitín, tým skôr zmizne sťažnosť!

Prípravok obsahuje zložky sójového pôvodu, preto sa mu treba vyhnúť, ak máte alergiu na sóju. V prípade chronickej medikácie je možné dávkovanie a užívanie doplnku stravy Life Spirit Ratio Bono užívať na základe predpisu ošetrujúceho lekára alebo lekárnika.

Môže sa užívať súčasne s perorálnou antikoagulačnou liečbou len na základe odporúčania ošetrujúceho lekára.

Konzumácia doplnku stravy nenahrádza pestrú, vyváženú stravu a zdravý životný štýl.

 

Balenie

300 ml

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu