Life Spirit Tekutý výživový doplnok s výťažkom Cordyceps (Žezlovka čínska) 250 ml

Life Spirit Tekutý výživový doplnok s výťažkom Cordyceps (Žezlovka čínska) 250 ml

Tekutý výživový doplnok stravy obsahujúci širokospektrálny extrakt z plodnice a mycélia jednej z najrozmanitejších liečivých húb žezlovky čínskej (Cordyceps sinensis/ Ophiocordyceps sinensis *). Obsahuje iba prírodné zložky bez prísad. Môže sa konzumovať aj s vegetariánskou a vegánskou stravou.

Skladom
Kód: LS052
Značka: Life Spirit
€54,95 –20 % €43,96
Kategória: Čínske huby
Hmotnosť: 0.25 kg
life spirit cordyceps teljes spektrumat tartalmazo folyekony etrendkiegeszito 250ml
€54,95 –20 %
Darček zdarma
Darček zdarma
k objednávke
Doprava zdarma
Doprava zdarma
nad 50€ a odoslanie do 48 hodín
Vernostný program
Vernostný program
zľava až do výšky 12%
Množstevná zľava
Množstevná zľava
šetrite nákupom výhodných balení

Life Spirit Tekutý výživový doplnok s výťažkom Cordyceps (Žezlovka čínska) 250 ml

Tekutý výživový doplnok stravy obsahujúci širokospektrálny extrakt z plodnice a mycélia jednej z najrozmanitejších liečivých húb žezlovky čínskej (Cordyceps sinensis/ Ophiocordyceps sinensis *). Obsahuje iba prírodné zložky bez prísad. Môže sa konzumovať aj s vegetariánskou a vegánskou stravou.

*Poznámka: Taxonomická klasifikácia huby predtým známej ako Cordyceps sinensis bola nedávno zmenená. Jeho súčasný oficiálny názov je Ophiocordyceps sinensis a bol zaradený do zodpovedajúceho rodu Ophiocordyceps. Nepatrí teda už do rovnakého rodu, ktorý má inak podobný účinok, s Cordyceps militaris.

Aktívne zložky a zdravotné účinky Žezlovky čínskej

Žezlovka čínska je jednou z najunikátnejších húb. Infikuje larvy nočného motýľa (Thitarodes armoricanus) žijúceho na tibetskej plošine. Po ich smrti z mŕtvol vyrastie huba. Vo voľnej prírode sa vyskytuje len v nadmorskej výške nad 3 000 m a pri teplote pod 20 °C. V dôsledku globálneho znečistenia životného prostredia bola v divokej žezlovke zistená kontaminácia ťažkými kovmi. V roku 2016 čínsky úrad pre potraviny a liečivá obmedzil používanie divých húb. Riešenie pestovania húb dalo podnet na ich využitie, ako aj na vedecký výskum. Vedecký výskum prakticky podporuje pozorovania tradičnej čínskej medicíny. V hube je potvrdených 70 účinných látok, čo možno spájať s jej širokospektrálnymi účinkami na ochranu zdravia.

Huba obsahuje rôzne polysacharidy s rôznymi účinkami vo vnútri buniek (intracelulárne) a mimo svojich buniek (extracelulárne). Extracelulárne polysacharidy majú imunomodulačný a antioxidačný účinok. Stimuluje tak funkciu imunitných buniek, ako aj tvorbu protilátok (cordyzinokán, glukopyranóza, kyselina pyranoglukurónová a pod.). Okrem imunitného posilňujúceho účinku žezlovky čínskej bolo laboratórnymi testami zistených aj niekoľko priamo protinádorových účinných látok. Tie čiastočne inhibujú kopírovanie genetickej informácie deliacich sa rakovinových buniek (cordycepín) a nútia niektoré rakovinové bunky podstúpiť apoptózu (bunkovú smrť) (cordycedipeptid-A). Päť typov cordysinínu (cordysinin A – E), dva typy cordyceamidových zlúčenín a polysacharidová frakcia nazývaná CME-1[4] majú protizápalové a mierne bolesti tlmiace účinky inhibíciou enzýmového systému superoxiddismutázy. Bolo tiež dokázané, že huba žezlovky čínskej znižuje hladinu cukru v krvi (polysacharid CSF-10) a udržiava krvné lipidy (frakcia PSA, lovastatín, zlúčeniny sterolov). Látka zvaná cordimin má stimulačný účinok na cerebrálnu mikrocirkuláciu. V mitochondriách podporuje rozklad ATP a zvyšuje uvoľňovanie energie. Preukázal sa aj stimulačný účinok na kostnú dreň. Ukázalo sa, že jeho intracelulárne polysacharidy majú ochranné účinky na pečeň a obličky. Polysacharidová frakcia CPS-2 je užitočná pri zlyhaní obličiek. Z vitamínov obsahuje prekurzor vitamínu D (ergosterol), vitamíny B1, B2 a B6 v aktívnej forme. Zo žezlovky čínskej bol tiež izolovaný enzým degradujúci proteíny podobný trypsínu, ktorý dokáže rozpúšťať aj už vytvorené krvné zrazeniny. Tradičná čínska medicína ho vďaka všestrannosti pozitívnych účinkov na zdravie (kardiovaskulárny ochranný účinok, bunkový energizujúci účinok, imunomodulačný účinok, cerebrálny obeh a okysličenie zlepšujúci účinok) môže právom považovať za anti-aging.

Life Spirit je tekutý výživový doplnok stravy vyrobený z hubového extraktu na báze dvojfázovej extrakcie. Pomocou rôznych technológií oddelene extrahujeme aktívne zložky huby, ktoré sú rozpustné vo vode a rozpustné v organických rozpúšťadlách. Organické rozpúšťadlo sa následne z extraktu úplne odstráni. Takto sa získavajú vo vode rozpustné a organické extrakty. Potom sa účinné látky „vstrebú“ do glycerínu. Najmodernejší proces ultrazvukovej extrakcie zaisťuje šetrnejšie spracovanie pri nižšej teplote. Pomocou ktorých je možné dosiahnuť vyšší obsah účinných látok. Naše výťažky z húb Life Spirit spĺňajú dnešné najvyššie štandardy kvality! Produkt obsahuje 50 dávok!

Komu možno odporučiť tekutý doplnok stravy Life Spirit Cordyceps?

Huba žezlovka čínska je jedným z našich najkomplexnejších prírodných liekov, ktoré ovplyvňujú celé telo. Môže byť účinne použitá na všeobecnú údržbu zdravia, na urýchlenie zotavenia z akútnych a chronických ochorení; pri poruchách metabolizmu tukov a zníženej tolerancii glukózy, alebo II. v komplementárnej terapii diabetu. Pri chronických ochoreniach pľúc a dýchacích ciest na zníženie zápalu, okysličenie tkanív a na zlepšenie celkovej kvality života. Na podporu kardiovaskulárneho systému (môže zlepšiť zásobovanie tkanív kyslíkom bez zvýšenia krvného tlaku, bez zvýšenia činnosti srdca). Ako detoxikačný a energizujúci prostriedok pri fyzicky náročnom životnom štýle alebo súťažnom športe zvyšuje nosnosť a môže znižovať pocit únavy. Výsledky niekoľkých štúdií na športovcoch preukázali jeho účinok na zvýšenie výkonnosti. To sa pripisuje jeho schopnosti zlepšiť krvný obeh, posilniť dýchacie funkcie a zlepšiť hospodárenie s energiou na bunkovej úrovni. Žezlovka čínska má preukázateľne protektívny účinok na obličky pri chronickom ochorení obličiek (pri glomerulonefritíde, nefritíde spojenej s autoimunitnými ochoreniami, diabetickej nefropatii a po transplantácii obličky pomáhala pri integrácii novej obličky) , hoci presný mechanizmus ani konkrétna účinná látka nie sú jasné.

Čo obsahuje tekutý výživový doplnok Life Spirit Cordyceps?

Iba prírodné aktívne zložky huby - pri zachovaní množstva a pomerov charakteristických pre hubu - sa po špeciálnom ošetrení ultrazvukom uvoľňujú v dvoch fázach. Ultrazvuková predúprava umožňuje šetrný, ale efektívnejší postup extrakcie. Aktívne zložky huby sú absorbované v glyceríne. Tekutý výživový doplnok Life Spirit Cordyceps je vyrobený najmodernejšou a najprísnejšou výrobnou technológiou!

Komponent množstvo v dennej dávke (5 ml) NRV %
Celý extrakt Ophiocordyceps sinensis
625 mg NA
Glycerol
5.7525 mg NA


NRV % = Aké percento referenčnej hodnoty odporúčanej na dennú spotrebu pre dospelých je pokryté

NA = neuplatňuje sa (odporúčaná referenčná hodnota pre dennú spotrebu nie je definovaná)

Glycerín je takmer ideálnym nosičom výťažkov z húb: 1) je to látka šetrná k organizmu prirodzene sa vyskytujúca v ľudskom tele; 2) jeho sladká chuť umožňuje konzumáciu bez nepohodlia; 3) zároveň sa nepodieľa na metabolizme cukrov. Preto ho môžu konzumovať aj diabetici. 4) V správnom množstve je to dokonalý prírodný konzervant. Jeho jedinou nevýhodou je, že veľké predávkovanie spôsobuje osmotickú hnačku podľa individuálnej citlivosti. Zadržiava vodu v črevnom trakte.


Užívanie a dávkovanie

Odporúča sa užiť 1 x 5 ml tekutého doplnku stravy Life Spirit Cordyceps denne (cca kávová lyžička alebo odmerať odmerkou, ktorá je súčasťou balenia). Môže sa konzumovať samostatne alebo zmiešať s akoukoľvek tekutinou (pitná voda, ovocné šťavy, čaj, káva, kakao). Odporúča sa konzumovať nalačno alebo tesne pred jedlom. Najlepšie ráno alebo na začiatku aktívneho dňa. Je potrebné sa mu vyhnúť tesne pred odpočinkom pre jeho energizujúci účinok.

Možné vedľajšie účinky a upozornenia.

Konzumácia žezlovky čínskej a produktov z nej je bezpečná vzhľadom na dlhoročné skúsenosti v užívaní. Poznáme len dve správy o vedľajších účinkoch na celom svete: V jednom prípade subjekt, ktorý nevedel o svojej alergii na huby, utrpel miernu alergickú reakciu. Ďalšia prípad z Číny uvádza otravu olovom po mesiacoch konzumácie žezlovky zozbieranej z oblasti kontaminovanej olovom.

Neodporúča sa pre nastávajúce mamičky. Neodporúča sa ani dojčiacim matkám pre jeho teoreticky možné hormonálne účinky. Taktiež na základe teoretických poznatkov o jeho účinkoch na hormonálnu rovnováhu sa neodporúča mužom ani ženám (rakovina prsníka) v prípade benígnych (benígna hyperplázia prostaty) a malígnych (rakovina prostaty) hormonálne závislých ochorení. Počas jeho konzumácie sa treba vyhýbať nadmernej konzumácii kávy a kofeínu. Spolu so žihľavou indickou (Coleus forskohlii) dokáže paradoxne znižovať mužské libido a plodnosť. Aj keď oboje má pozitívny účinok oddelene! Prípravok je kontraindikovaný pre deti. Pre jej energizujúci účinok sa jej treba vyhnúť bezprostredne pred odpočinkom.

Výživové doplnky nenahrádzajú vyváženú zmiešanú stravu a zdravý životný štýl. Rovnako ako neslúži na diagnostiku či liečbu chorôb, ani nenahrádza zdravotnú starostlivosť.

Skladovanie

V pôvodnom obale, na mieste chránenom pred svetlom a teplom, je zaručená jeho kvalita do termínu uvedeného na obale. Po otvorení sa odporúča skladovať v chladničke. Musí sa spotrebovať do dvoch mesiacov. Skladujte bezpečne mimo dosahu detí!


Krajina pôvodu

Maďarsko

Balenie

Je distribuovaný vo fľaši tmavej farby s poistným krúžkom s objemom náplne 250 ml (50 dávok).

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu