Life Spirit tekutý výživový doplnok s výťažkom z Koralovca ježovitého 250 ml

Life Spirit tekutý výživový doplnok s výťažkom z Koralovca ježovitého 250 ml

Tekutý výživový doplnok stravy s výťažkom z plodnice Koralovca ježovitého (Hericium erinaceus) v glyceríne. Obsahuje iba prírodné látky, bez pridaných prísad. Môže sa konzumovať aj vo vegetariánskej a vegánskej strave.

Skladom
Kód: LS051
Značka: Life Spirit
€54,95 –15 % €46,71
Kategória: Čínske huby
Hmotnosť: 0.25 kg
life spirit sungomba teljes spektrumat tartalmazo folyekony etrendkiegeszito 250ml
€54,95 –15 %
Darček zdarma
Darček zdarma
k objednávke
Doprava zdarma
Doprava zdarma
nad 50€ a odoslanie do 48 hodín
Vernostný program
Vernostný program
zľava až do výšky 12%
Množstevná zľava
Množstevná zľava
šetrite nákupom výhodných balení

Life Spirit tekutý výživový doplnok s výťažkom z Koralovca ježovitého 250 ml

Tekutý výživový doplnok stravy s výťažkom z plodnice Koralovca ježovitého (Hericium erinaceus) v glyceríne. Obsahuje iba prírodné látky, bez pridaných prísad. Môže sa konzumovať aj vo vegetariánskej a vegánskej strave.

Účinné látky a zdravotne účinky

Koralovec ježovitý (Hericium erinaceus) väčšinou rastie na poškodených kmeňoch listnatých stromov, no všade je vzácny. Gurmánska huba s vysokou nutričnou hodnotou. Pestuje sa aj dnes.

Koralovec sa v tradičnej čínskej medicíne používa na harmonizáciu „chi“ piatich vnútorných orgánov (srdce, pečeň, slezina, pľúca, obličky). Považuje sa za účinný pri žalúdočnej slabosti, strate chuti do jedla, zlom trávení a nervovom vyčerpaní. Výsledky výskumu plne potvrdzujú skúsenosti ľudového liečiteľstva. Oceňujeme najmä jej účinky na nervovú sústavu a znižovanie hladiny cukru v krvi.


Inhibítory alfa-glukozidázy v hube inhibujú vzostup krvného cukru niekoľkými spôsobmi: 1) spomaľujú trávenie cukru, 2) vstrebávanie a 3) tvorbu cukru v pečeni (glykoneogenéza). To je užitočné proti kolísaniu hladiny cukru v krvi pri cukrovke. Navyše nespôsobuje hypoglykémiu. Tieto dva účinky sú pri cukrovke mimoriadne prospešné: súčasne udržuje hladinu cukru v krvi a zároveň spomaľuje vznik a progresiu komplikácie cukrovky, polyneuropatie (zápal diabetického nervu). Imunomodulačné polysacharidy húb pôsobia predovšetkým mobilizáciou imunitnej obrany črevnej steny. Bol schopný inhibovať rast nádorov pri zhubných nádoroch tráviaceho traktu (rakovina pažeráka, žalúdka, hrubého čreva). Až donedávna sa zdalo, že je z nejakého neznámeho dôvodu účinný len pri gastrointestinálnych malignitách. Podľa nedávneho výskumu publikovaného v roku 2021 bol však účinný aj proti bunkám rakoviny prsníka v laboratórnom teste. Jeho vo vode rozpustné antioxidačné protizápalové aktívne zložky boli primárne skúmané aj pri zápaloch tráviaceho traktu. Histologické štúdie objektívne preukázali zlepšenie stavu črevnej steny pri Crohnovej chorobe po konzumácii huby. Jeho antibakteriálny účinok sa rozširuje na baktériu Helicobacter pylori, ktorá je častým spúšťačom pri vredoch žalúdka a dvanástnika, ako aj iných chronických zápaloch tráviaceho traktu. Medzi účinnými zložkami diterpénov sa ukázalo, že erinacenín a hericenóny sú tiež účinné proti MRSA (baktérie požierajúce mäso).


Komu možno odporučiť tekutý doplnok stravy Life Spirit?

Zavedenie tekutého doplnku stravy Life Spirit do stravy sa odporúča predovšetkým pri cukrovke a pri ochoreniach nervového systému akéhokoľvek pôvodu. Vrátane ranej úvodnej fázy poklesu kognitívnych a psychologických funkcií: v prípadoch poruchy pamäti, apatie a miernej depresie. Môže pomôcť aj pri poraneniach nervovej sústavy, kde nebola porušená kontinuita nervového tkaniva. Okrem toho pri ochoreniach tráviaceho traktu akéhokoľvek pôvodu: infekciách (Helicobacter pylori), akútnych a chronických zápaloch (Crohnova choroba, syndróm dráždivého čreva a pod.), alebo aj pri malígnych procesoch tráviaceho traktu, môže posilniť obranyschopnosť tráviaceho systému.


Life Spirit je doplnok stravy vyrobený z hubového extraktu na báze dvojfázovej extrakcie. Pomocou rôznych technológií oddelene extrahujeme aktívne zložky huby, ktoré sú rozpustné vo vode a rozpustné v organických rozpúšťadlách. Organické rozpúšťadlo sa následne z extraktu úplne odstráni. Takto sa získavajú vo vode rozpustné a organické extrakty. Potom sa účinné látky „vstrebú“ do glycerínu. Najmodernejší proces ultrazvukovej extrakcie zaisťuje šetrnejšie spracovanie pri nižšej teplote. Pomocou ktorých je možné dosiahnuť vyšší obsah účinných látok. Naše výťažky z húb Life Spirit spĺňajú dnešné najvyššie štandardy kvality! Produkt obsahuje 50 dávok!

Čo obsahuje tekutý doplnok stravy Life Spirit?

Tekutý doplnok stravy Life Spirit je vyrobený v Maďarsku najmodernejšou výrobnou technológiou a v súlade s najprísnejšími predpismi EÚ! Kombinácia ultrazvukového ošetrenia s dvojfázovou extrakciou umožňuje šetrnú, no efektívnejšiu extrakciu. Prirodzené aktívne zložky huby sa extrahujú, pričom sa zachovávajú množstvá a pomery typické pre hubu, a potom sa absorbujú v glyceríne.

Komponent množstvo v dennej dávke (5 ml) NRV %
Kompletný extrakt Hericium erinaceus
625 mg NA
Glycerol
5.725 mg NA


NRV % = Aké percento referenčnej hodnoty odporúčanej na dennú spotrebu pre dospelých je pokryté

NA = neuplatňuje sa (odporúčaná referenčná hodnota pre dennú spotrebu nie je definovaná)

Glycerín je takmer ideálnym nosičom výťažkov z húb: 1) je to látka šetrná k organizmu prirodzene sa vyskytujúca v ľudskom tele; 2) jeho sladká chuť umožňuje konzumáciu bez nepohodlia; 3) zároveň sa nepodieľa na metabolizme cukrov. Preto ho môžu konzumovať aj diabetici. 4) V správnom množstve je to dokonalý prírodný konzervant. Jeho jedinou nevýhodou je, že veľké predávkovanie spôsobuje osmotickú hnačku podľa individuálnej citlivosti. Zadržiava vodu v črevnom trakte.

Užívanie a dávkovanie

Odporúča sa užiť 1 x 5 ml denne (cca kávová lyžička alebo odmerať odmerkou, ktorá je súčasťou balenia) tekutého doplnku stravy Life Spirit. Môže sa konzumovať samostatne alebo zmiešať s akoukoľvek tekutinou (pitná voda, ovocné šťavy, čaj). Odporúča sa konzumovať nalačno alebo tesne pred jedlom.

Možné vedľajšie účinky a upozornenia

Ako uznávaná jedlá huba sa môže konzumovať bez obmedzení a osobitnej pozornosti. Okrem alergie na huby nám nie sú známe žiadne iné vedľajšie účinky alebo kontraindikácie.

Výživové doplnky nenahrádzajú vyváženú zmiešanú stravu a zdravý životný štýl. Rovnako ako neslúži na diagnostiku či liečbu chorôb, ani nenahrádza zdravotnú starostlivosť. Neprekračujte odporúčanú dávku. Výživový doplnok určený len pre dospelých - uchovávajte mimo dosahu detí. Neodporúča sa tehotným a dojčiacim matkám.

Skladovanie

V originálnom balení, chránenom pred svetlom a teplom, je zaručená jeho kvalita do termínu uvedeného na obale. Po otvorení sa odporúča skladovať v chladničke a musí sa spotrebovať do dvoch mesiacov. Skladujte bezpečne mimo dosahu detí!


Krajina pôvodu

Maďarsko

Balenie

Je distribuovaný vo fľaši s poistným krúžkom s objemom náplne 250 ml (50 dávok).

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu