Life Spirit tekutý výživový doplnok Shiitake 250 ml

Life Spirit tekutý výživový doplnok Shiitake 250 ml
Tekutý výživový doplnok stravy obsahujúci plnospektrálny extrakt z huby Shiitake (Lentinula edodes) z pestovania bez použitia chemikálií. Obsahuje iba prírodné zložky, bez prísad. Môže sa konzumovať aj vo vegetariánskej a vegánskej strave!

 

Skladom
Kód: LS056
Značka: Life Spirit
€54,95
Kategória: Čínske huby
Hmotnosť: 0.25 kg
Darček zdarma
Darček zdarma
k objednávke
Doprava zdarma
Doprava zdarma
nad 50€ a odoslanie do 48 hodín
Vernostný program
Vernostný program
zľava až do výšky 12%
Množstevná zľava
Množstevná zľava
šetrite nákupom výhodných balení

Life Spirit tekutý výživový doplnok Shiitake 250 ml
Tekutý výživový doplnok stravy obsahujúci plnospektrálny extrakt z huby Shiitake (Lentinula edodes) z pestovania bez použitia chemikálií. Obsahuje iba prírodné zložky, bez prísad. Môže sa konzumovať aj vo vegetariánskej a vegánskej strave!


Aktívne zložky a účinky húb shiitake

Huba shitake (Lentinula edodes) je huba pôvodom z východnej a juhovýchodnej Ázie. Pod japonským názvom sa stala známou po celom svete. Saprofytická huba rastúca na kmeňoch mŕtvych stromov. Lahodná a výživná jedlá huba. Huby shiitake sa dnes pestujú na celom svete: tretia najpestovanejšia huba. Drží aj rekord najstaršej pestovanej huby. Bioaktívne látky huby shiitake majú mnoho overených zdraviu prospešných účinkov a preto je aj vedou uznanou ako liečivá huba.
Za mnohými účinkami stojí jej obsah polysacharidov. Lentinan sa stal známym vďaka tejto hube. Polysacharid patriaci do skupiny bioaktívneho β-glukánu. Jeho imunomodulačné a protinádorové účinky sa dnes považujú za preukázané. V Japonsku sa používa ako vnútrožilový liek na doplnkovú liečbu onkologických pacientov v nemocničnej starostlivosti. V kombinácii s tradičnou protinádorovou liečbou bolo možné predĺžiť prežívanie pacientov s nádorom a zlepšiť kvalitu ich života. Podpora imunitných buniek je účinná aj pri prevencii metastáz. Jeho účinok spočíva v ochrane imunitných buniek pred chemickým poškodením spôsobeným voľnými radikálmi.
Z mycélia huby shitake bol izolovaný polysacharid KS-2. Zistilo sa, že jeho účinok na posilnenie imunity je povzbudivý aj pri vírusových ochoreniach (vírusové vredy v ústach a infekcia HIV). LEM fáza extrahovaná z mycélia huby (Lentinula Edodes Mycelia) znižuje hladinu cukru v krvi spolu s lentinanom. Huba shiitake obsahuje špeciálny purínový alkaloid (eritadenín), ktorý výrazne znižuje hladinu cholesterolu v krvi. Ďalšími významnými bioaktívnymi látkami sú kyselina syringová a kyselina vanilová, ktoré patria do skupiny fenolových zlúčenín.

Kedy je vhodné užívať extrakt Life Spirit Shiitake?

Konzumácia extraktu Life Spirit Shiitake môže byť prospešná pre podporu imunitného systému a prevenciu infekčných chorôb. Môže pomôcť zlepšiť účinnosť liečby pri malígnych ochoreniach, urýchliť rekonvalescenciu počas a po liečbe a znížiť riziko recidívy. V neposlednom rade zlepšiť kvalitu života. Je prospešný pri zmierňovaní porúch metabolizmu cukrov a tukov, čím prispieva k zníženiu kardiovaskulárnych rizík. Doplnená o podporu pečene zohráva úlohu pri udržiavaní zdravého metabolizmu a celkovej pohody a kvality života.

Extrakt z huby Life Spirit Shiitake (Lentinula edodes).

Life Spirit je doplnok stravy vyrobený z hubového extraktu na báze dvojfázovej extrakcie. Pomocou rôznych technológií oddelene extrahujeme aktívne zložky huby, ktoré sú rozpustné vo vode a rozpustné v organických rozpúšťadlách. Organické rozpúšťadlo sa následne z extraktu úplne odstráni. Takto sa získavajú vo vode rozpustné a organické extrakty. Potom sa účinné látky „vstrebú“ do glycerínu. Najmodernejší proces ultrazvukovej extrakcie zaisťuje šetrnejšie spracovanie pri nižšej teplote. Pomocou ktorých je možné dosiahnuť vyšší obsah účinných látok. Naše výťažky z húb Life Spirit spĺňajú dnešné najvyššie štandardy kvality! Produkt obsahuje 50 dávok!

Čo obsahuje tekutý výživový doplnok Life Spirit Shiitake?

Extrakt zo shiitake Life Spirit je vyrobený najmodernejšou výrobnou technológiou v Maďarsku a spĺňa najprísnejšie požiadavky EÚ. Po predbežnom ošetrení ultrazvukom sa prírodné aktívne zložky huby podrobia dvojfázovému rozpusteniu. Aktívne zložky huby sú absorbované v glyceríne. Vo výslednom produkte sú zachované všetky účinné látky huby v pomere a množstve typickom pre hubu. Obsahuje iba prírodné zložky, bez syntetických prísad.

Komponent množstvo v dennej dávke (5 ml) NRV %
Lentiinula edodes celý extrakt
625 mg NA
Glycerol
5.725 mg NA


NRV % = Aké percento referenčnej hodnoty odporúčanej na dennú spotrebu pre dospelých je pokryté

NA = neuplatňuje sa (odporúčaná referenčná hodnota pre dennú spotrebu nie je definovaná)

Glycerín je takmer ideálnym nosičom výťažkov z húb: 1) je to látka šetrná k organizmu prirodzene sa vyskytujúca v ľudskom tele; 2) jeho sladká chuť umožňuje konzumáciu bez nepohodlia; 3) zároveň sa nepodieľa na metabolizme cukrov. Preto ho môžu konzumovať aj diabetici. 4) V správnom množstve je to dokonalý prírodný konzervant. Jeho jedinou nevýhodou je, že veľké predávkovanie spôsobuje osmotickú hnačku podľa individuálnej citlivosti. Zadržiava vodu v črevnom trakte.

Užívanie a dávkovanie Life Spirit Shiitake Extract

Ak ste ešte nikdy neužívali huby shiitake, skúste to najskôr s veľmi malým množstvom. Ak nezaznamenáte alergické prejavy (kožná vyrážka, svrbenie, sucho v ústach), môžete prípravok konzumovať. Pre všeobecnú starostlivosť o zdravie sa odporúča denná konzumácia 1 x 5 ml (približne kávová lyžička alebo odmerka súčasťou balenia) Life Spirit Shiitake. Môže sa konzumovať samostatne alebo zmiešať s akoukoľvek tekutinou (pitná voda, ovocná šťava, čaj a pod.). Odporúča sa konzumovať nalačno alebo tesne pred jedlom. Počas choroby alebo zotavovania sa z choroby sa odporúča konzumovať maximálne 3 x 5 ml denne, pokiaľ je užívanie bez vedľajších účinkov (hnačka). Väčšie porcie by mali byť rozdelené počas dňa a spojené s jedlom. Odporúča sa postupne zvyšovať dávku. V prípade hnačky sa má dávka zrušiť. Potlačenie hnačky symptomatickými liekmi sa neodporúča. Čím skôr sa nadbytočný glycerín odstráni, tým skôr sa ťažkosti zmiernia.

Možné vedľajšie účinky a upozornenia

Huby Shiitake sú bezpečné na konzumáciu, pokiaľ sa dodržiavajú predpisy. Počas vysokých dávok používaných pri intravenóznej terapii (50 mg na kilogram telesnej hmotnosti) sa vyskytla prechodná mierna hnačka, svrbenie kože, sucho v ústach a mierne zvýšenie pečeňových enzýmov (AST a ALT). Alergia na huby nie je zriedkavá. Ak ste nikdy neužívali huby shiitake, skúste to s mimoriadnou opatrnosťou, s veľmi malou počiatočnou dávkou. Konzumácia produktu je kontraindikovaná pri známych alergiách na huby. Neodporúča sa užívanie pacientom trpiacim poruchami krvácania súčasne s liekmi na riedenie krvi. Odporúča sa konzultácia s lekárom. Neodporúča sa pre tehotné, dojčiace matky a deti z dôvodu nedostatku vedomostí! Neprekračujte odporúčanú dávku.

Výživové doplnky nenahrádzajú vyváženú zmiešanú stravu a zdravý životný štýl. Rovnako ako neslúži na diagnostiku či liečbu chorôb, ani nenahrádza zdravotnú starostlivosť.

Skladovanie

V pôvodnom obale, na mieste chránenom pred svetlom a teplom, je zaručená jeho kvalita do termínu uvedeného na obale. Po otvorení sa odporúča skladovať v chladničke. Musí sa spotrebovať do dvoch mesiacov. Skladujte bezpečne mimo dosahu detí!

Krajina pôvodu

Maďarsko

Balenie

Je distribuovaný v plastovej fľaši tmavej farby s poistným krúžkom s objemom náplne 250 ml (50 dávok).

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu