Life Spirit VasculaGuard Kapsulový Doplnok Stravy, Obsahujúce Extrakt z Húb s Alicínom a Koenzýmom Q10 60ks

Vegánska doplnková kapsula obohatená o výťažok z cesnaku (Allium sativum), resveratrol a koenzým Q10, obsahujúca plnospektrálny extrakt zo shiitake (Lentinula edodes) a Uchovca bazového (Auricularia aurucula-Judae).

Skladom
Kód: LS044
Značka: Life Spirit
€31,95 –14 % €27,16
Kategória: Výživové doplnky
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.062 kg
Life Spirit VasculaGuard
€31,95 –14 %
Darček zdarma
Darček zdarma
k objednávke
Doprava zdarma
Doprava zdarma
nad 50€ a odoslanie do 48 hodín
Vernostný program
Vernostný program
zľava až do výšky 12%
Množstevná zľava
Množstevná zľava
šetrite nákupom výhodných balení

Vegánska doplnková kapsula obohatená o výťažok z cesnaku (Allium sativum), resveratrol a koenzým Q10, obsahujúca plnospektrálny extrakt zo shiitake (Lentinula edodes) a Uchovca bazového (Auricularia aurucula-Judae).

 

Ako sa Life Spirit VasculaGuard vyrába?

Voda aj živiny rozpustné v organických rozpúšťadlách sa z húb extrahujú dvojfázovou extrakciou. Jemnými fyzikálno-chemickými metódami sa teda do finálneho produktu pridávajú všetky živiny a účinné látky v množstve a pomere typickom pre hubu.
Už neobsahuje nestráviteľnú vlákninu. Telo ho tak ľahko strávi a využije.

 

Kto by mal užívať kapsuly Life Spirit VasculaGuard?

Okrem vyváženej zdravej stravy môže svojim komplexným zložením a doplnkovými účinnými látkami výrazne prispieť k udržaniu zdravia. Môže byť nápomocný najmä pri udržiavaní cievneho systému, pri prevencii a znižovaní aterosklerózy a vysokého krvného tlaku a pri znižovaní rizika vzniku krvných zrazenín a trombózy. Zlepšuje prietok krvi malými krvnými cievami udržiavaním hemodynamických charakteristík krvi. Napomáha cerebrálnej cirkulácii, znižuje rozsah odumierania buniek po mozgovom infarkte a môže urýchliť rekonvalescenciu. Pre svoje metabolické účinky je priaznivá v počiatočných štádiách patologických kardiovaskulárnych stavov (metabolický syndróm X) spojených s poruchami metabolizmu tukov a cukrov. Zlepšenie energetickej bilancie buniek myokardu v počiatočných štádiách ischemickej choroby srdca, môže spomaliť progresiu choroby. Môže byť účinný aj pri chronickom únavovom syndróme.

 

O zdravotných účinkoch živín Life Spirit VasculaGuard

Uchovec bazový (Auricularia auricula-Judae) používa tradičná čínska medicína na celkovú regeneráciu, ako popôrodný posilňovač a na zlepšenie krvného obehu vo forme odvaru alebo polievky z neho. Koloniálne národy Európy sa tiež zoznámili s hubou skoro. Hoci sa nepovažuje za jedlú hubu, jej rôzne odvary sa používali ako obklady na zapálené oči pri liečbe vysokého krvného tlaku, proti žalúdočnej nevoľnosti a zlému tráveniu. Ešte v 20. storočí sa predávala ako orientálna bylina na londýnskom trhu Covent Garden. aj v prvej polovici storočia. Od roku 2011 sa smie predávať na trhu v Maďarsku. Vedecký výskum na pozadí ich účinku na zlepšenie krvného obehu odhalil kyslé polysacharidy na riedenie krvi , ktoré inhibujú agregáciu krvných doštičiek; sú prospešné pri udržiavaní mikrocirkulácie, zlepšujú zásobovanie tkanív krvou. Obsahuje aj vo vode rozpustné polysacharidy, ktoré majú hypoglykemický účinok u diabetikov 2. typu. Ďalej boli zistené vysokomolekulárne biopolyméry, ktoré znižujú cholesterol a triglyceridy (krvné tuky), v mycéliu aj v plodnici huby, ale dokonca aj v médiu, na ktorom bola pestovaná. Extrakt bol účinný pri znižovaní LDL cholesterolu, aj keď nebol vo frakcii HDL, čím sa výrazne znížilo riziko aterosklerózy.

Huba shiitake (Lentinula edodes) je lahodná a vysoko výživná jedlá huba z Ďalekého východu. Najstaršia huba zapojená do poľnohospodárskeho pestovania (Poľnohospodárska kniha majstra Wanga Zhena a reformy Severného Songa počas dynastie Yuan; Čína, 12. storočie. Podľa anglického prekladu Dr. Csabu Gothárda). Vo svetle vedeckých výskumov ide o komplexnú liečivú hubu, ktorú uznáva aj Medicína založená na dôkazoch. V Japonsku sa extrahuje intravenózny liek (lentinan), ktorý sa používa v nemocničnej starostlivosti u pacientov s rakovinou. Má veľmi komplexný metabolický účinok.

Lentin a extrakt nazývaný LEM fáza (odvodený od názvu Lentinula Edodes Mycelia) sú tiež hypoglykemické. Obsahuje aj špeciálny purínový alkaloid erytadin, ktorý výrazne (25 %) znížil hladinu cholesterolu v krvi. U pacientov s vysokou hladinou tukov v krvi znížil hladinu cholesterolu o 7–12 % a hladinu triglyceridov o 6–7 %. Okrem týchto účinkov boli rozpoznané jeho protizápalové, antioxidačné a pečeňové podporné účinky.

Cesnak (Allium sativum) sa používa aj ako bylina v tradičnej medicíne väčšiny národov. Ajurvéda ho používa ako čistič krvi, ale v obmedzenej miere, pretože sa verí, že zvyšuje vášeň a podráždenosť. Tradičná čínska medicína ho používa ako čistiaci prostriedok na tonizáciu „qui“ (vyslovuje sa chi a zdravie a vitalita všeobecne), na posilnenie jangovej energie a ako mukolytikum. Tradičná medicína národov Európy odporúča prevenciu aterosklerózy, čistenie stien krvných ciev, prevenciu a liečbu hypertenzie. V niektorých štúdiách sa tiež ukázalo, že cesnak je účinnejší ako antihypertenzívne tablety (Atenolol). Niekoľko štúdií zdôrazňuje prínos cesnakového extraktu pri znižovaní „zlého cholesterolu“ (LDL cholesterol), ktorý sa podieľa na rozvoji aterosklerózy, zatiaľ čo dobrý cholesterol (HDL cholesterol) nie. U pacientov s ischemickou chorobou srdca sa ukázalo, že extrakt z cesnaku zlepšuje fyzickú odolnosť a srdcový výkon.

Resveratrol je prvý antioxidant známy zo šupky červeného hrozna. Jeho povesť je spôsobená „francúzskym paradoxom“. V druhej polovici dvadsiateho storočia si odborné kruhy všimli, že srdcovo-cievne ochorenia sú medzi obyvateľmi severného Francúzska menej časté, a to aj napriek tradične tučnej a kalorickej strave. Vysvetlenie poskytla pravidelná, no striedma konzumácia červených vín vyrobených z červených odrôd hrozna. Ako antioxidant resveratrol znižuje hladiny zlého (LDL) cholesterolu v krvnej plazme, ale je tiež prospešný pre hladiny triglyceridov prostredníctvom miernej inhibície enzýmov triglycerid-lipázy. Tým sa znižuje tvorba materiálu, ktorý sa hromadí v stenách ciev. Ako silný antioxidant tiež priamo chráni steny krvných ciev pred škodlivými účinkami voľných radikálov, čo je prvý krok k vzniku aterosklerózy. Vazodilatátor inhibuje „spazmus“ cievnych stien prostredníctvom enzýmového systému syntetázy oxidu dusnatého. Inhibuje tvorbu krvných zrazenín – pôsobí protidoštičkovo – čím udržuje prietokové vlastnosti krvi v malých cievach. Toto krátke a veľmi výstižné zhrnutie tiež poukazuje na to, že resveratrol vo viacerých bodoch komplexne a mladistvo udržiava cievny systém, čo má za následok zníženie rizika hypertenzie, ischemickej choroby srdca a v konečnom dôsledku infarktu myokardu.

Koenzým Q10 je enzým, ktorý pôsobí v elektrárňach buniek (mitochondriách) a hrá zásadnú úlohu pri uvoľňovaní energie potrebnej pre život buniek. Nie je možné zachytiť životný proces, ktorý by bol výlučne alebo špecificky ovplyvnený týmto koenzýmom. Ale keďže všetky životné procesy zahŕňajú využívanie energie, táto látka je nevyhnutná pre zdravý priebeh všetkých životných procesov. Vedecké výskumy ukázali, že vlastná produkcia koenzýmu Q10 v ľudskom tele začína klesať už po tridsiatke. Najviac ho potrebujú naše energeticky náročné tkanivá a orgány, akými sú srdce, mozog, pečeň, obličky a svaly. Jeho zníženie pociťujú najskôr tieto orgány. V takýchto prípadoch najprv trpí harmónia funkcie buniek. Potom trvalý nedostatok spôsobuje nedostatky vo fungovaní buniek a orgánov. Podieľa sa aj na rozvoji mnohých degeneratívnych stavov a chorôb súvisiacich s vekom. V mnohých prípadoch nie je sprevádzaná charakteristickou, dobre rozpoznateľnou sťažnosťou, len pretrvávajúcim a silným pocitom fyzickej a psychickej únavy, ktorý môže byť spojený s rôznymi poruchami spánku, nepohodou, depresiou, ktorá je spojená s náchylnosťou k chorobám, alebo zhoršenie chronických a degeneratívnych stavov. Tento syndróm je v súčasnosti uznávaný ako samostatná diagnóza ako chronický únavový syndróm (CFS).

 

Čo obsahuje Life Spirit VasculaGuard?

Dvojfázový, plnospektrálny extrakt z huby Shiitake (Lentinula edodes) a Uchovca bazového (Auricularia auricula-Judae), ako aj extrakt z cesnaku, koenzým Q10 a resveratrol.

 

Aktívne zložky Life Spirit VasculaGuard

Zloženie Účinná látka mg / 1 kapsula Účinná látka mg /2 kapsula NRV%
Celospektrálny extrakt z huby Shiitake (Lentinula edodes) 440 mg 880 mg NA
   - s obsahom hubovo špecifických látok (flavóny, flavonoidy, fenolové zlúčeniny, purínové deriváty)  308 mg 616 mg NA
   - v ktorom sú polysacharidy 132 mg 264 mg NA
Celospektrálny extrakt z Uchovca bazového (Auricularia auricula-Judae) 200 mg 400 mg NA
   - v ktorých sú špecifické hubové látky (biopolyméry, flavóny, flavonoidy, fenolové zlúčeniny) 140 mg 280 mg NA
   - v ktorom sú polysacharidy  60 mg 120 mg NA
Cesnakový extrakt 100 mg 200 mg NA
   - v ktorom alicín  1 mg 2 mg NA
Koenzým Q10 25 mg 50 mg NA
Resveratrol 20 mg 40 mg NA

 

NRV % = percento oficiálne predpísanej dennej referenčnej hodnoty príjmu

o.d. = neuplatňuje sa; nie je potrebný žiadny denný referenčný príjem

 

Dávkovanie a podávanie Life Spirit VasculaGuard

Dospelým stačí 1-2 kapsuly denne. Mal by sa užívať kedykoľvek počas dňa, s jedlom alebo bez jedla a s dostatočným množstvom tekutín. V prípade dvoch kapsúl sa odporúča užívať čo najrovnomernejšie.

 

Možné vedľajšie účinky, upozornenia

Podľa našich teoretických poznatkov môže Uchovc bazový (Auricularia auricula-Judae) inhibovať množenie niektorých rýchlo sa deliacich buniek. Z tohto dôvodu je určite kontraindikovaný pre tehotné a dojčiace matky.
Pri závažnom pokročilom ochorení koronárnych artérií a ischemickej chorobe srdca sa mu treba vyhnúť alebo ho užívať na základe odporúčania lekára. Na odporúčanie lekára sa môže užívať aj s perorálnymi liekmi na riedenie krvi, antidiabetikami a liekmi na zníženie cholesterolu.
Možno bude potrebné znížiť dávku takýchto liekov. Toto však prísne odporúča iba špecialista. Konzumácii sa treba vyhnúť pri známych alergiách na huby.

 

Life Spirit VasculaGuard je doplnok stravy, ktorý sa nepoužíva na diagnostiku alebo liečbu špecifických chorôb. Nenahrádza vyváženú zmiešanú stravu a zdravý životný štýl.
Neprekračujte odporúčanú dennú dávku! Produkt je doplnkom stravy, ktorý nie je určený na diagnostiku alebo liečbu špecifických ochorení.

 

Skladovanie kapsúl Life Spirit VasculaGuard

Skladujte na suchom mieste chránenom pred svetlom a sálavým teplom pri izbovej teplote. Uchovávajte mimo dosahu malých detí!
Za predpísaných podmienok skladovania si zachová svoju kvalitu v pôvodnom obale do dátumu spotreby uvedeného na etikete a obale.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu