Life Spirit Ventus tekutý lipozomálny multivitamín pre deti 300 ml

Komplexné zloženie LIFE SPIRIT VENTUS poskytuje doplnok vysoko biologicky dostupných, lipozomálnych vitamínov a zdraviu prospešných mastných kyselín pre menšie, vyvíjajúce sa organizmy. V lipozomálnej forme obsahuje Omega 3 a Omega 6 mastné kyseliny, vitamín C, vitamíny A-D-E-K a komplex vitamínov B (vitamíny B3, B5, B2, B6, B1, B9, B7 a B12). V príchuti banán, ktorú milujú deti. Obsahuje 2 mesačné dávky!

Skladom
Kód: LS007
Značka: Life Spirit
€34,95
Kategória: Lipozomálne výživové doplnky
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.3 kg
Darček zdarma
Darček zdarma
k objednávke
Doprava zdarma
Doprava zdarma
nad 50€ a odoslanie do 48 hodín
Vernostný program
Vernostný program
zľava až do výšky 12%
Množstevná zľava
Množstevná zľava
šetrite nákupom výhodných balení

Komplexné zloženie LIFE SPIRIT VENTUS poskytuje doplnok vysoko biologicky dostupných, lipozomálnych vitamínov a zdraviu prospešných mastných kyselín pre menšie, vyvíjajúce sa organizmy. V lipozomálnej forme obsahuje Omega 3 a Omega 6 mastné kyseliny, vitamín C, vitamíny A-D-E-K a komplex vitamínov B (vitamíny B3, B5, B2, B6, B1, B9, B7 a B12).

V príchuti banán, ktorú milujú deti.

Obsahuje 2 mesačné dávky!


Prečo je potrebné dopĺňať vitamíny v dospievaní?

Vitamíny sú nevyhnutné organické látky pre život, ktoré udržujú život ako enzým, kofaktor enzýmov a katalyzátor metabolických procesov. Ľudské telo si ich nevie vyrobiť a dokáže si ich uložiť len z veľmi malého množstva vitamínov. Preto je potrebné vitamíny prijímať v hotovej forme, väčšinu z nich denne. Nedostatok vitamínu preto vedie k závažným klinickým ochoreniam (nedostatok vitamínu A pri šero-slepote a kožných chorobách, nedostatok vitamínu B spôsobuje kožné choroby, anémiu, beri-beri a rôzne poruchy nervového systému, nedostatok vitamínu C skorbut, nedostatok vitamínu D v detstve, osteoporózu) na iné patologické stavy (imunodeficiencia, únava, poruchy trávenia, ťažkosti s koncentráciou, nedostatočný duševný vývoj, poruchy dozrievania, proliferácie a vývoja buniek).

Prevencia stavov nedostatku u detí a dospievajúcich je prvoradá. Na rozdiel od deficitov v dospelosti môžu byť vývojové deficity v detstve trvalé – dôsledky nedostatočného rozvoja v detstve nie sú všetky v dospelosti reverzibilné.

 

Nedostatok vitamínov vo vyspelých krajinách sveta

Výskyt nedostatku vitamínov s ťažkými klinickými príznakmi je dnes vo vyspelých krajinách sveta veľmi zriedkavý. Nedávne prieskumy však ukazujú, že medzi tínedžermi v najrozvinutejších krajinách sveta prevláda mierny pokles príjmu vitamínov a minerálov. Výskyt niektorých deficitných stavov a ich komplikácií v dospelosti (osteoporóza, nodulárna struma a pod.) sa dramaticky zvyšuje.


Life Spirit Ventus o zdravotných účinkoch multivitamínových zložiek u detí

Bolo by prakticky nemožné pomenovať životný proces, ktorý by mohol fungovať bez vyššie uvedených vitamínov. V komplexnej interakcii prispievajú k zdravému vývoju dieťaťa, navzájom sa posilňujú a dopĺňajú.

Jeho účinky sú stručne zhodnotené na základe zdravotných tvrdení povolených nariadením EÚ „Nariadenie Komisie (EÚ) č. 432/2012, zdravotné tvrdenia EFSA“:

Detský organizmus potrebuje pre telesný a duševný rozvoj nepopierateľne vysoké množstvo rýchlo sa regenerujúcej životnej energie. Funkcia bunkových energetických centier (mitochondrií) je nemožná bez Vitamínu C, Vitamínu B1 (regenerácia energie zo sacharidov), Vitamínu B2 (podpora enzýmov, ktoré udržujú bunkové dýchanie), Vitamínu B3, Vitamínu B5 (látky nesacharidového typu alebo na „spalovanie“ glykogénu za účelom získavania energie). V tomto zmysle prispievajú k prežitiu a vitálnym funkciám všetkých typov buniek.

Metabolizmus detského organizmu je najintenzívnejší. Rast a vývoj tkanív a orgánov si vyžaduje syntézu relatívne veľkého množstva vlastných bielkovín. Všetko, čo je aminokyselina a bielkovina, sa vytvára pomocou vitamínu B6. Vitamín B7 je nevyhnutnou podmienkou pre metabolizmus mastných kyselín a tukov prostredníctvom karboxylázového systému, okrem toho, že sa spolu s vitamínom B6 podieľa na tvorbe určitých špecifických bielkovín. Spolu s kyselinou listovou (vitamín B9) sa vitamín B2 okrem iného podieľa na tvorbe hormónov nadobličiek. Prostredníctvom toho ovplyvňuje aj hormonálnu reguláciu celého tela. Omega-3 a omega-6 mastné kyseliny priaznivo pôsobia na metabolizmus tukov, znižujú hladinu zlého cholesterolu a bránia jeho usadzovaniu na stenách ciev a orgánoch.

Delenie a zrenie buniek. V detstve sa bunky intenzívne množia a vyvíjajú. Kyselina listová (vitamín B9) chráni DNA deliacich sa buniek pred poškodením a zaisťuje, že nová bunka je presnou „kópiou“ kmeňovej bunky bez mutácií. Vitamín A a vitamín D reguluje aj zdravý, nerušený vývoj rýchlo proliferujúcich typov buniek (epiteliálne tkanivá, bunky kože, bunky slizníc). Mechanizmus účinku posledne menovaného nie je úplne objasnený, ale ukázalo sa, že rakovinová degenerácia buniek je bežnejšia pri nedostatku vitamínu D. Hoci nie je priamo ovplyvnený delením buniek, prítomnosť vitamínu C je predpokladom zdravej tvorby kolagénu, ktorý tvorí kostru spojivových tkanív. Intaktný kolagén je potrebný pre zdravú pokožku, nechty, vlasy; zabezpečiť neporušenú štruktúru a funkciu chrupavky; na udržanie elasticity stien ciev, na fixáciu zubov v ďasnách. Počas rastu kostí sa najskôr vytvorí chrupavkový vzor obsahujúci kolagén, ktorý sa premení na pevnú kosť ukladaním vápnika a iných minerálov. Vitamín A je tiež potrebný pre fungovanie rastovej chrupavky. Vitamín B7 tiež chráni zdravie buniek spojivového tkaniva a vitamín B3 sa podiela na ochrane kožných buniek. V dospievaní sa vitamín E podieľa aj na dozrievaní reprodukčných buniek (spermie a oocytov) a s tým spojených zdravých hormonálnych zmien. Pri nedostatku vitamínu B12 a kyseliny listovej je narušená tvorba červených krviniek, vzniká tzv. megaloblastická anémia (anémia).

Všetky vitamíny, ktoré podporujú energetický metabolizmus buniek, zároveň pomáhajú posilňovať imunitný systém organizmu. Teda vitamíny C, B1, B2, B3 a B5. Reguláciou zdravého množenia a vývoja imunitných buniek (T a B lymfocytov) vitamín D posilňuje bunkovú imunitnú obranu. Pri nedostatku vitamínu D počet lymfocytov nie je, ale ich funkcia je výrazne znížená. Povrchové receptory, ktoré dokážu detekovať napadajúce agresívne bunky, nie sú vybudované.

Antioxidačná ochrana dopĺňa biologickú obranu imunitného systému o chemickú ochranu pred voľnými radikálmi poškodzujúcimi bunky. Vitamín C je jedným z najúčinnejších antioxidantov rozpustných vo vode, zatiaľ čo vitamín E je antioxidant rozpustný v tukoch. Vitamín A je tiež antioxidant rozpustný v tukoch, ktorého zvláštnosťou je, že je obohatený v tkanivách oka, čím zabezpečuje predovšetkým vývoj oka a vývoj a udržanie dobrého zraku.

Vývoj nervového systému v detstve je najsilnejší a končí v dospievaní. Vitamíny B3 a B5 hrajú úlohu v metabolizme nervových buniek. Omega-3 a omega-6 mastné kyseliny zlepšujú chemické spojenia medzi nervovými bunkami, čo je determinantom inteligencie a intelektuálnych schopností. Pozorovania ukazujú, že maloletí, ktorí pravidelne konzumujú omega-3 a omega-6 mastné kyseliny, majú lepšie schopnosti sústrediť sa, pamäť, schopnosť riešiť problémy a duševnú výdrž ako ich kontrolní rovesníci. Lecitín, ktorý rozkladá lipozómy, a jeho metabolit cholín majú podobný účinok – americký lekár ho nazval „motorový olej mozgu“.

Zdravá oporná sústava v dospelosti sa vyvíja v detstve. Nedostatkyopornej sústavy, ktoré sa vyvinú do konca dospievania, sa v dospelosti nedajú napraviť – možno ich len spomaliť (napr. osteoporóza). Účinok vitamínu D na podporu kostí je dobre známy. Vitamín C je však rozhodujúci aj pri tvorbe kostí tým, že tvorí chrupku, ktorá predchádza tvorbe kosti. Tak ako málokto vie, že nedostatok vitamínu A zastavuje rast dlhých tubulárnych kostí a môže dokonca spôsobiť trpasličí rast. Vitamín K2 tiež pomáha pri využití vápnika. Jeho presný mechanizmus nie je známy, ale ide o to, že nedostatok vitamínu K2 zvyšuje straty vápnika v moči.

Funkcia srdca a zdravý cievny systém. Srdce je jedným z energeticky najnáročnejších orgánov, najmä v detstve. Vitamíny produkujúce energiu sú nevyhnutné pre túto nepretržitú živú pumpu - srdce je jedným z prvých, ktorí trpia jeho nedostatkom. Vitamín C dokáže ochrániť srdce pred zaťažením zdravým kolagénom (pružné, ale odolné cievne steny). Antioxidačné vitamíny A, ale hlavne C a E chránia cievne steny pred chemickým poškodením, omega-3 a omega-6 mastné kyseliny bránia ukladaniu cholesterolu a rozvoju aterosklerózy. Sú to síce komplikácie v dospelosti, ale budujeme si ich v detstve! Pri nedostatku vitamínu C strácajú cievne steny tiež svoju elasticitu a stávajú sa zraniteľnejšími.

 

Výhody technológie výroby lipozómov

Lipozomálna produkcia znamená, že častice aktívnej zložky sú jednotlivo zabalené do obalu so štruktúrou podobnou biologickým membránam tela. To na jednej strane poskytuje ochranu aktívnym zložkám a na druhej strane, keďže je podobné bunkovým stenám a membránam, rozpúšťa sa v nich a bez prekážok dodáva svoj obsah do cieľových buniek. 96 % takto formulovanej aktívnej zložky sa dostane k cieľovým bunkám na využitie. Na druhej strane, bežne vyrábané vitamíny sa dajú použiť s výraznou stratou.

Vďaka vynikajúcim vlastnostiam biologickej dostupnosti lipozomálneho multivitamínu Life Spirit Ventus poskytuje jedna čajová lyžička denne kompletný doplnok trinástich základných vitamínov a omega-3 a omega-6 mastných kyselín pre vyvíjajúce sa dieťa a dospievajúcich.
Jedna ampulka obsahuje dvojmesačnú dávku.

 

Kto by mal užívať Lipozomálny multivitamín Life Spirit Ventus pre deti?

Prípravok obsahuje formulované dávky vitamínov pre maloletých. Odporúča sa od 5 rokov v rámci zdravej výživy.

 

Použitie a podávanie Life Spirit Ventus

Pred použitím jemne pretrepte. Môže sa konzumovať samostatne alebo zmiešať s akýmkoľvek nápojom (pitná voda, čaj, džús).

Denná dávka: 1 x 5 ml (jedna čajová lyžička alebo odmerka) pre mladistvých nad 5 rokov.

Upozornenie! Pri výrobe sa lipozomálne produkty vyrábajú v prostredí ochranného plynu, aby účinné látky mohli zostať aktívne čo najdlhšie. Z tohto dôvodu sa môže stať, že pri prvom otvorení produktu dôjde k peneniu alebo syčaniu, čo je prirodzený proces a neovplyvňuje kvalitu produktu. Berte to, prosím, do úvahy pri prvom otvorení produktu a vložte ho do chladničky na 1-2 hodiny a opatrne ho otvorte bez potrasenia.

 


Zloženie Life Spirit Ventus

Obsah účinnej látky v 5 ml NRV%*
 Omega 3 110 mg NA
 Vitamín C 46 mg 57,5
 Omega 6 34 mg NA
 Vitamín B3 8,09 mg 50,6
 Vitamín E 6,07 mg 50,6
 Vitamín B5 3,59 mg 59,8
 Vitamín B2 0,74 mg 52,9
 Vitamín B6 0,71 mg 50,6
 Vitamín B1 0,61 mg 55,2
 Vitamín A 460 µg 57,5
 Vitamín B9 138 µg 69
 Vitamín K 37,95 µg 50,6
 Vitamín B7 25,3 µg 50,6
 Vitamín D3 3 µg 59,8
 Vitamín B12 2,9 µg 115


NRV % = referenčná hodnota denného príjmu pre dospelých
NA = údaje nie sú k dispozícii

Ďalšie zložky: čistená pitná voda, rastlinný glycerín; emulgátor: sójový lecitín, ľanový olej, Polysorbát 80; Aróma: banánová aróma; sladidlo: sukralóza; konzervačná látka: sorban draselný.

 

Trvanlivosť, skladovanie a manipulácia s Life Spirit Ventus

Skladujte v originálnej uzavretej fľaši na tmavom mieste, chráňte pred slnečným žiarením a sálavým teplom po dobu jedného roka. Dátum spotreby uvedený na štítku. Po otvorení sa odporúča uchovávať v chladničke a spotrebovať do 3 mesiacov. Počas skladovania sa môže na dne vytvárať usadenina, ktorá nemá vplyv na kvalitu prípravku. Fľaša môže pri prvom otvorení zasyčať. Dá sa tomu predísť umiestnením do chladničky na 1-2 hodiny pred otvorením.

 

Možné kontraindikácie, varovania

Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Predávkovanie u citlivých detí môže spôsobiť prechodné kŕče v bruchu, nadúvanie a osmotickú hnačku. Zvyčajne to nevyžaduje lekársky zásah a neodporúča sa zmierňovať hnačku symptomatickými prostriedkami. Čím skôr sa prebytočný sójový lecitín vyprázdni, tým skôr sťažnosť zmizne!

Prípravok obsahuje zložku sójového pôvodu, preto sa mu treba vyhýbať pri alergii na sóju.
V prípade chronickej medikácie môže byť podávanie a užívanie doplnku stravy Life Spirit Ventus podľa pokynov vášho lekára alebo lekárnika.
Konzumácia doplnku stravy nenahrádza pestrú, vyváženú stravu a zdravý životný štýl.

Notifikačné číslo OGYEI: 22455/2019 (Evidenčné číslo: OGYÉI / 54165-2 / 2019)

 

Balenie

300 ml

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu