Life Spirit výživový doplnok s organickým horčíkom, 60 kapsúl

Tento Life Spirit výživový doplnok obsahuje organický horčík v rastlinnej želatínovej kapsule, ktorý je vysoko vstrebávateľný a využiteľný ľudským organizmom, na doplnenie dennej potreby horčíka.

Môžu ho konzumovať vegetariáni, vegáni a pri akejkoľvek nízkokalorickej alebo nízkosacharidovej diéte.

Skladom
Kód: LS072
Značka: Life Spirit
€20
Kategória: Vitamíny a minerály
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.2 kg
life spirit szerves magneziumot tartalmazo etrendkiegeszito kapszula 60db
Novinka
Darček zdarma
Darček zdarma
k objednávke
Doprava zdarma
Doprava zdarma
nad 50€ a odoslanie do 48 hodín
Vernostný program
Vernostný program
zľava až do výšky 12%
Množstevná zľava
Množstevná zľava
šetrite nákupom výhodných balení

Life Spirit výživový doplnok s organickým horčíkom, 60 kapsúl

 

Tento Life Spirit výživový doplnok obsahuje organický horčík v rastlinnej želatínovej kapsule, ktorý je vysoko vstrebávateľný a využiteľný ľudským organizmom, na doplnenie dennej potreby horčíka.

Môžu ho konzumovať vegetariáni, vegáni a pri akejkoľvek nízkokalorickej alebo nízkosacharidovej diéte.

 

Komu sa odporúčajú Life Spirit kapsuly s organickým horčíkom?

U zdravých dospelých ľudí s vyváženou a zmiešanou stravou sa nedostatok horčíka vyskytuje pomerne zriedkavo, s frekvenciou 2,5 – 15 %1. Existujú však stavy, ktoré môžu zvýšiť potrebu horčíka v tele. Nedostatok má až 47 % diabetikov 1. a 2. typu. Fyzický a psychický stres, namáhavá fyzická práca2, tehotenstvo3 môže zvýšiť potrebu horčíka. Svalové kŕče vyskytujúce sa pri fyzickej únave sú tiež dôsledkom dočasného nedostatku horčíka. Aj pri strave s nízkym obsahom zeleniny, ovocia, semien a strukovín má suplementácia horčíkom opodstatnenie. Obilniny a ryža, najmä ich otruby, by mohli byť významným zdrojom horčíka, ukázalo sa však, že pri priemyselnom spracovaní aj celozrnné cereálne výrobky strácajú obsah horčíka o cca. 80 %4.

 

Ako horčík podporuje zdravie?

Horčík je esenciálny, životne dôležitý stopový prvok. Je nevyhnutný pre mnohé fyziologické procesy. Odporúča sa pravidelná denná konzumácia. Výskumy dokazujú, že pravidelná konzumácia je zdravšia ako občasné väčšie porcie5. Rovnako ako bolo dokázané, že organické zlúčeniny horčíka dokáže telo využiť vo väčšej miere6, 7.

Jeho fyziologické funkcie sú popísané nižšie na základe nariadenia Komisie (EÚ) č. 432/2012 – Zoznam povolených zdravotných tvrdení s uvedením referenčného čísla.

Horčík hrá dôležitú rolu v energetickej rovnováhe buniek, udržiavaní svalovej funkcie a zabezpečovaní nervovej regulácie svalovej funkcie vrátane srdcového svalu [2009;7(9)1216]. Prispieva tak k zníženiu únavy a vyčerpania [2010;8(10)1087]. Má úlohu pri udržiavaní zdravého psychologického fungovania [2010;8(10)1087]. Je dôležitým hráčom pri regulácii rovnováhy elektrolytov v tele [2009;7(9)1216] a metabolizmu vápnika. Je nevyhnutný pre vývoj kostí a zubov a pre udržanie zdravého kostného tkaniva [2009;7(9)1216]. Hrá úlohu v metabolizme bielkovín [2009;7(9)1216]. Novšie výskumy potvrdzujú jeho príspevok k metabolizmu cukrov a tukov. Nedostatok horčíka vytvára „začarovaný kruh“: nedostatok inzulínu predisponuje k nedostatku horčíka a nedostatok horčíka ďalej zhoršuje inzulínovú rezistenciu8. Poruchy metabolizmu cukrov vedú k poruchám metabolizmu tukov9. Diabetes spojený s poruchami metabolizmu tukov predstavuje najvyššie kardiovaskulárne riziko (metabolický-X syndróm). V tejto rizikovej skupine sa ukázalo, že suplementácia horčíkom má priaznivý účinok10.

 

Prečo sa rozhodnúť pre Life Spirit kapsuly s organickým horčíkom?

Vynakladáme značné úsilie, aby sme našim spotrebiteľom poskytli vysokokvalitné, skutočne účinné produkty za dostupné ceny, založené na najnovších vedeckých výsledkoch, s najmodernejšou výrobnou technológiou, ktorá je v súlade so všetkými nariadeniami EÚ.

Na zložení produktov, vývoji biologicky účinných dávok a realizácii výroby spolupracuje skupina vysokokvalifikovaných odborníkov (farmaceut, farmaceutický technológ, chemický a bioinžinier, lekár, naturopat). Spracovávame len suroviny s certifikátom kvality.

 

Čo obsahuje výživový doplnok Life Spirit kapsuly s organickým horčíkom?

Denná dávka 2 kapsuly výživového doplnku Life Spirit s organickým horčíkom obsahujú 240 mg organického horčíka v rastlinných želatínových kapsulách. To pokrýva 64 % denného odporúčaného príjmu (NRV) pre dospelých. Prípravok neobsahuje žiadne prídavné prísady.

Prečo denná dávka obsahuje iba 240 mg horčíka namiesto odporúčaných 375 mg? Nedostatok horčíka nie je v populácii veľmi častý a ešte menej často závažný. Väčšinou sa vyskytuje dočasne (tehotenstvo, obdobia vysokého stresu, šport atď.). Horčík je dostatočne rozšírený aj v potravinách. Aj v podmienkach s trvalo vysokou potrebou horčíka teda časť pokryje zmiešaná strava. Aby sa predišlo predávkovaniu, postačí doplnenie stravy o 20 mg horčíka. Vďaka tomu je tento výživový doplnok bezpečný, ale aj účinný a ekonomický.

 

Zloženie

Citrát horečnatý, obal kapsuly z rastlinnej rastlinnej celulózy

 

Zloženie

Denná dávka 2 kapsuly

NRV % v dennej dávke

Horčík

240 mg

64

 

 

Ako a koľko kapsúl Life Spirit s organickým horčíkom mám konzumovať?

Odporúča sa užívať 2 kapsuly denne, rovnomerne rozložené počas dňa. Môže sa konzumovať kedykoľvek počas dňa, s jedlom alebo bez jedla. V prípade konzumácie nezávisle od jedla sa odporúča zapiť dostatočným množstvom tekutiny. Neprekračujte odporúčané denné množstvo!

 

Balenie a skladovanie kapsúl Life Spirit Organic Magnesium

Balenie obsahuje 60 kapsúl v označenej nádobe uzavretej skrutkovacím uzáverom. Vegánska kapsula. Dóza v kartónovej krabici s nápisom.

Môže sa skladovať pri izbovej teplote v pôvodnom obale, dobre uzavretý, chránený pred svetlom a sálavým teplom a chránený pred vlhkosťou. Za predpísaných podmienok skladovania je zaručené zachovanie jeho kvality do termínu uvedeného na etikete. Držte mimo dosahu detí.

 

Možné vedľajšie účinky, varovania

Kapsuly výživového doplnku Life Spirit s organickým horčíkom sú bezpečné na konzumáciu podľa predpisu. Doteraz neboli hlásené žiadne vedľajšie účinky. Neprekračujte odporúčané dávkovanie!

Life Spirit kapsule s organickým horčíkom je doplnok stravy, ktorý nemožno považovať za liek, neslúži na liečbu chorôb a nenahrádza lekársku starostlivosť. Nenahrádza vyváženú, zmiešanú stravu a zdravý životný štýl.

Číslo oznámenia OGYÉI: 32272/2023

Krajina pôvodu

EÚ / Maďarsko

Balenie

60 ks

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu