Micro Algae Immune System Riasy kapsule 60 ks

Micro Algae Immune System je úplne prírodný doplnok stravy bez aditív, kapsula obsahujúca niekoľko druhov sušených rias, pre udržanie sily, obranyschopnosti a zdravia organizmu.

Skladom
Kód: EVT027
Značka: Energovital
€34,95
Kategória: Imunitný systém
Hmotnosť: 0.1 kg
energovital micro algae kapszula 60db
Novinka
Darček zdarma
Darček zdarma
k objednávke
Doprava zdarma
Doprava zdarma
nad 50€ a odoslanie do 48 hodín
Vernostný program
Vernostný program
zľava až do výšky 12%
Množstevná zľava
Množstevná zľava
šetrite nákupom výhodných balení

Micro Algae Immune System je úplne prírodný doplnok stravy bez aditív, kapsula obsahujúca niekoľko druhov sušených rias, pre udržanie sily, obranyschopnosti a zdravia organizmu.

 

Čo obsahuje Micro Algae Immune System?

Odporúčaná denná dávka obsahuje 319 mg práškovej riasy spirulina, 24 mg sušenej riasy Dunaliella salina a 12 mg prášku z riasy Haematococcus pluvialis.

 

Ako funguje Micro Algae Immune System?

Kapsula Micro Algae Immune System je pre telo skutočnou „superpotravinou“. Obsahuje Arthrospira platensis, Arthrospira fusiformis a Arthrospira maxima (riasa Spirulina), Dunaliella salina a riasy Haematococcus pluvialis. Podporuje fungovanie telesných buniek, udržiava zdravie, chráni pred degeneratívnymi procesmi spôsobenými voľnými radikálmi.

 

Riasa Spirulina

Riasa Spirulina nie je jeden druh, ale biomasa niekoľkých – najčastejšie trojbunkových jednobunkových modrozelených rias (Cyanobacteriae): Arthrospira platensis, Arthrospira fusiformis a Arthrospira maxima. Ich špecialitou je, že sa môžu rozmnožovať v morskej aj sladkej vode. Najstaršia dokumentácia o jeho použití ako potraviny pochádza z čias Aztékov, prostredníctvom španielskych dobyvateľov Strednej Ameriky. Vedecký záujem vzplanul po vysokej nutričnej hodnote rias spirulina, NASA, aj Európska vesmírna agentúra (ESA) ho odporučili ako súčasť systému podpory života pre dlhodobé vesmírne expedície pre jeho priaznivé účinky na ľudské zdravie a jednoduchú kultiváciu. Prášková riasa spirulina má mimoriadne vysokú nutričnú hodnotu s nízkym obsahom kalórií: bohatý zdroj bielkovín (≈ 57 %) a aminokyselín (obsahujúcich všetky esenciálne aminokyseliny), významné množstvo vitamínov B1, B2, B3 a minerálov ( draslík, horčík, meď, železo) obsahuje aj omega-3 a omega-6 mastné kyseliny, v ideálnom pomere 1/1,5. Jeho vysoká antioxidačná kapacita prispieva k jeho protizápalovým vlastnostiam na jeho účinok. Podľa výsledkov nedávneho výskumu je konzumácia riasy spirulina prospešná pre metabolizmus tukov, znižuje hladinu LDL, celkového cholesterolu a triglyceridov v krvnej plazme, prispieva k udržaniu cievnych stien a znižuje krvný tlak. Zlepšuje anémiu a znižuje pocit únavy, ktorý sa vyskytuje ako komplikácia. Jedna II. Štúdia vykonaná na pacientoch s diabetom 2. typu zaznamenala podobnú účinnosť ako liek Metformín, počas ktorej sa u pacientov znížila hodnota HbA1c o 9 %, čo znížilo výskyt komplikácií diabetu o 21 %. Testy na športovcoch dokazujú, že zvyšuje svalovú silu a vytrvalosť pri fyzickej námahe a urýchľuje regeneráciu vyčerpaných svalov. Niekoľko nezávislých štúdií poukazuje na schopnosť jednej z jeho účinných látok, fykocyanínu, posilňovať imunitný systém a brzdiť rast rakovinových buniek. V tejto oblasti prebieha ďalší výskum.

 

Riasa Dunaliella salina

Dunaliella salina je jednobunková zelená riasa tolerantná voči soli. Pochádza z jazier s neúnosne vysokou slanosťou pre iné organizmy. V tomto nepriateľskom prostredí riasy akumulujú rad antioxidačne účinných látok (β-karotén, luteín, lykopén, astaxantín a zeaxantín), fytén, fytofluén a mastné kyseliny, aby chránili svoje vlastné životné funkcie pred škodlivými chemikáliami a silným slnečným žiarením. Množstvo týchto antioxidantov v nich je také vysoké, že špinavé biele perie plameniakov, ktoré sa nimi živia, sa vďaka nahromadeným antioxidačným pigmentom sfarbí do žiarivo ružovo-oranžovo-červenej. Komerčný luteín a lykopén sa tiež extrahujú z rias D. salina. Ich prirodzená aktivita vitamínu A a B12 je tiež veľmi vysoká. Jeho priaznivé fyziologické účinky boli preukázané v mnohých typoch buniek a tkanív, preto má zdravotne ochranný účinok pri väčšine metabolických procesov: obsah vitamínu B12 udržuje zdravie pokožky, chráni celistvosť kardiovaskulárneho systému, znižuje hladinu tukov v krvi a hladinu cukru v krvi, a tým aj riziko aterosklerózy, chráni oči a udržuje zrak, znižuje riziko vekom podmienenej degenerácie makuly. Podporujú detoxikačnú činnosť pečene a chránia pečeň pred toxickým poškodením. Je dokázaný jeho protizápalový účinok a pokusy na zvieratách poukazujú aj na jeho účinok na zníženie rizika rakoviny a brzdenie rozmnožovania vírusov v tele.


Je dobré vedieť ... že na rozdiel od všeobecného presvedčenia a mnohých reklám nie je riasa spirulina pre ľudí zdrojom vitamínu B12! Obsahuje látku podobnú vitamínu B12, no ľudské telo ju nevie využiť. Dunaliella salina má však významný obsah vitamínu B12. Tieto dve riasy sa teda navzájom veľmi priaznivo dopĺňajú.

 

Haematococcus pluvialis riasy

Riasa Haematococcus pluvialis je sladkovodná jednobunková zelená riasa patriaca do čeľade Haematococcus. Napriek jasnej tmavočervenej farbe je to vďaka extrémne vysokému obsahu astaxantínu. Astaxantín je antioxidant, ktorý sa zahusťuje v tkanivách oka, čo môže zohrávať dôležitú úlohu pri udržiavaní zdravia očí a ostrosti zraku a znižuje účinok ultrafialových a modrých lúčov dopadajúcich do oka na tvorbu voľných radikálov. To môže byť účinným antidotom na vekom podmienenú degeneráciu makuly. Okrem toho podľa výsledkov testov priaznivo pôsobí na cievny systém, znižuje krvný tlak, chráni cievne steny. Znižoval mnohé procesy starnutia pokožky, ako sú vrásky a výskyt pigmentových škvŕn súvisiacich s vekom. Preto je súčasťou mnohých kozmetických prípravkov na omladzovanie pleti. Malá ľudská štúdia zistila, že je prospešný pri mužskej neplodnosti, čo je výsledok, ktorý ešte treba potvrdiť. Povzbudivé výsledky sa dosiahli pri zápaloch kĺbového a šľachového pošvy (tunelový syndróm).

 

Komu sa odporúča konzumovať Micro Algae Immune System?

Micro Algae Immune System nie je určený na liečbu alebo diagnostiku špecifických chorôb. Podporuje fungovanie telesných buniek, udržiava zdravie, chráni pred degeneratívnymi procesmi spôsobenými voľnými radikálmi. S dobrými výsledkami ho možno použiť na udržanie mladistvého elánu organizmu, v období fyzickej, psychickej a psychickej záťaže, pri chronickej únave, pri intenzívnom tréningu a príprave pre športovcov, v kľudovej fáze chronických ochorení s cieľom predchádzať akútnym vzplanutia a na urýchlenie zotavenia z akútnej fázy alebo malígneho ochorenia. Môže byť užitočný na posilnenie organizmu pri nádorových ochoreniach pred operáciou alebo chemorádioterapiou.

 

Skladovanie a trvanlivosť Micro Algae Immune Sytsem

Môže sa skladovať pri izbovej teplote na mieste chránenom pred vlhkosťou a parou až do uplynutia záručnej doby uvedenej na obale. Odporúča sa skladovať vo vlastnom obale. Uchovávajte mimo dosahu detí.

 

Aplikácia a dávkovanie Micro Algae Immune System

Odporúča sa užívať 1-2 kapsuly denne, zapiť dostatočným množstvom tekutiny, najlepšie medzi jedlami. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku.

 

Vedľajšie účinky a varovania

Riasy v systéme Micro Algae Immune System sú bezpečné na konzumáciu. Doteraz hlásené vedľajšie účinky v súvislosti s takýmito riasami neboli nikdy aktívnymi zložkami rias, ale vo všetkých prípadoch išlo o následky pestovania v znečistenom prostredí alebo nesprávneho skladovania. Pre vysoký obsah fenylalanínu sa však neodporúča pacientom s fenylketonúriou. Pre nedostatok vedomostí ho nemožno odporučiť tehotným a dojčiacim matkám.

Micro Algae Immune Sytsem nenahrádza vyváženú stravu a zdravý životný štýl.

 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu