Prisma Natural Colagen Plus Flexiplus taliansky prášok k posilneniu kĺbov - s pomarančovou príchuťou 300 g

10.000 mg hydrolyzovaného kolagénu/dávka! Špeciálne na problémy pohybového aparátu vyvinutý produkt obsahuje okrem 2 typov hydrolyzovaných kolagénov vynikajúcej kvality glukozamín-sulfát, chondroitín sulfát, citrát horečnatý, vitamín C, výťažok z čertovho pazúra, bambusový kremík, kyselinu hyalurónovú, extrakt z viniča hroznorodého (95% polyfenolov), extrakt kadidlovníka pilovitého a vitamín K2. Prírodný doplnok k ochrane kĺbov a chrupaviek.

Skladom
Kód: PN008
Značka: Prisma Natural
€31,95
Kategória: Kolagén
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.3 kg
Darček zdarma
Darček zdarma
k objednávke
Doprava zdarma
Doprava zdarma
nad 50€ a odoslanie do 48 hodín
Vernostný program
Vernostný program
zľava až do výšky 12%
Množstevná zľava
Množstevná zľava
šetrite nákupom výhodných balení

10.000 mg hydrolyzovaného kolagénu/dávka! Špeciálne na problémy pohybového aparátu vyvinutý produkt obsahuje okrem 2 typov hydrolyzovaných kolagénov vynikajúcej kvality glukozamín-sulfát, chondroitín sulfát, citrát horečnatý, vitamín C, výťažok z čertovho pazúra, bambusový kremík, kyselinu hyalurónovú, extrakt z viniča hroznorodého (95% polyfenolov), extrakt kadidlovníka pilovitého a vitamín K2. Prírodný doplnok k ochrane kĺbov a chrupaviek. Pomarančová príchuť.

Hlavné zložky Hydrolyzovaný kolagén: je dôležitý z hľadiska správnej funkcie chrupaviek, napomáha k zachovaniu kvality kostí, šliach, kĺbov, má pozitívny účinok na kožu, nechty a vlasy. Napomôže regenerácii chrupaviek, nahrádza nedostatok kolagénu, ktorý môže nastať v dôsledku starnutia, fyzickej záťaže či nadváhy. Kolagén tvorí významnú časť stien ciev, pružné kolagénové vlákna zabezpečujú nerušené rozšírenie-zúženie stien. Výrazným pomerom je zastúpený aj v očných bielkach, kde napomáha pružnosti pohybu oka. V našom produkte sa kolagén nachádza v predtrávenej, teda hydrolyzovanej forme. Takto je jeho vstrebávanie ideálne a nedráždi naše trávenie. Tento hydrolyzovaný kolagén napomáha omladeniu a zlepšeniu pružnosti kože a k správnej funkcii a flexibilite kĺbov. Počas starnutia sa množstvo kolagénu v koži znižuje a rokmi sa zhoršuje jej kvalita kvôli zníženiu schopnosti redukovať voľné radikály.ú

Kolagén je vláknitá bielkovina, ktorá ovplyvňuje funkciu spojivových tkanív, ako aj štruktúru a funkciu kože. Kolagén robí kožu pružnou a fyzicky odolnou.

Glukozamín sulfát: prirodzený uhľohydrát, jedným z hlavných prvkov kĺbového maziva. Pomáha k zdravej funkcii kĺbov vystavených treniu a regenerácii chrupavkového tkaniva. Zabezpečuje pružnosť väzov a spojivových tkanív, znižuje bolesti a zápaly kĺbov. Keďže si ho organizmus nedokáže vyrobiť, jeho pravidelný príjem je dôležitý. Jeho užívanie sa odporúča športovcom, ľuďom s výraznou fyzickou prácou a nadváhou. Udržiava zdravie kĺbov, chrupaviek a šliach, zabraňuje ďalšiemu poškodeniu chrupaviek tým, že im poskytuje „mazanie“: každá molekula glukozamínu viazaním troch molekúl vody pomáha zásobovať chrupavkové tkanivo vodou, čím spomaľuje u artrózou postihnutých ľudí proces opotrebenia chrupavky. Môžu sa znížiť zápalovo-bolestivé príznaky, poškodené chrupavky sa môžu pravidelne regenerovať, prípadne sa vytvárajú nové.

Chondroitín sulfát: dokonalé mazivo kĺbov a chrupaviek. Disponuje schopnosťou viazať vodu, tak zabezpečuje elasticitu chrupaviek. V prípade ochorenia kĺbov sa výrazne zníži obsah chondroitín sulfátu v chrupavkách, znižuje sa pružnosť, vytvára sa degenerácia chrupaviek, znižuje sa funkcia kĺbov. Chondroitín sulfát môže pomôcť pri zvyšovaní kolagénovej syntézy, môže zvýšiť vytváranie kyseliny hyalurónovej. Jeho používaním sa znižuje ďalšie opotrebovanie chrupaviek alebo ho môže úplne zastaviť. Chondroitín sulfát prispieva k udržaniu zdravých kĺbov, pomáha pri zápaloch poškodených kostí, znižuje bolesti kĺbov a zápaly. Posilňuje chrupavky, zvyšuje pružnosť spojivových tkanív.

Citrát horečnatý: horčík je nenahraditeľnou zložkou potrebnou k uvoľňovaniu energie počas metabolizmu buniek. Nachádza sa vo všetkých bunkách tela, zohráva dôležitú úlohu pri všetkých metabolických procesoch, je nenahraditeľný pre správnu funkciu stoviek enzýmov. Keďže si ho organizmus nedokáže vyrobiť, jeho pravidelný príjem je dôležitý. Jeho nedostatok môže brániť v raste kostí, privodiť arytmiu, zvýšiť riziko trombózy.

Vitamín C: vitamín C hrá životne dôležitú úlohu pri správnej tvorbe kolagénu. Prispieva k správnej funkcii imunitného systému, k ochrane buniek pred oxidatívnym stresom, k znižovaniu únavy , k normálnej tvorbe kolagénu a preto aj k správnemu stavu a funkcii ciev, chrupaviek, kostí, zubov. Prispieva k správnym metabolickým procesom, ako aj k správnej funkcii nervového systému.

Extrakt z čertovho pazúra (Harpagophyt): prírodné analgetikum použiteľné aj pri zápaloch kĺbov. Jeho hlavné účinné zložky sú harpagozid, harpagid a prokumbid. Blokovaním zápalových mediátorov chráni kĺby, zmierňuje príznaky artrózy (opotrebovanie kĺbov) a reumatické problémy. Výskumy preukázali stíšenie bolestí v prípade artrózy kolena a bedra.

Bambusový kremík: výťažok z bambusu obrovského (Bambusa arudinacea) obsahuje kremík a antioxidanty, chráni zdravé kolagénové vlákna od škodlivých účinkov voľných radikálov – tým zabráni ich poklesu a chráni mladosť kože.

Kyselina hyalurónová: reguluje hydratáciu kože, zabraňuje jej vysušovaniu a udržuje vlhké prostredie, v ktorom môže optimálne prebehnúť bunkový metabolizmus. Kyselina hyalurónová je mazivom kĺbov, znižuje zápaly kĺbov, pri dermatologických problémoch zlepšuje stav kože, má pozitívne účinky na zápal ďasien, alergie, pri otorinolaryngologických problémoch, pomáha proti alergénom, drží sliznicu vlhkú, pôsobí proti starnutiu.

Kadidlovník pilovitý (Boswellia serrata): liečivá rastlina s vysokým obsahom organického vápnika využívaná v ajurvédskom liečiteľstve a pri problémoch s kĺbmi. Uvoľňuje napätie a kŕče, znižuje bolesti kĺbov. Pomáha zamedziť rôznym opuchom, zmierňuje bolesť, zlepšuje pohyb, pomáha regenerácii chrupaviek. Môže pomôcť pri artróze, artritíde, reume, dne, stuhnutosti a zápale kĺbov, ako aj pri bolestiach chrbta.

Extrakt z viniča hroznorodého: vďaka vysokému obsahu polyfenolov má antioxidačné účinky a pomáha znižovať zápaly. Pomáha zabraňovať škodlivým oxidatívnym procesom. Podporuje imunitný a obehový systém, má protirakovinové a antibakteriálne účinky. Pomáha pri správnej funkcii kĺbov, znižuje zápaly.

Vitamín K2: vitamín K2 pozitívne vplýva na proces tvorby kostí, jeho primárnou úlohou je regulácia metabolizmu vápnika. Vitamín dopravuje vápnik na potrebné miesto, do kostí, stará sa o to, aby bielkoviny integrovali do kostí a naviazali životne dôležité minerálne látky, predovšetkým vápnik a fosfor. Vitamín K výrazne pomáha pri predchádzaní rednutia kostí a častých zlomenín, ako aj pri predchádzaní tvorby zubného kazu. Zohráva významnú úlohu pri predchádzaní rizika vzniku Alzheimerovej choroby, uvoľňuje priechodnosť ciev, vďaka čomu ho používajú proti vytváraniu nadmerných usadenín v cievach.

Odporúčaná denná dávka:

15 g

Návod na použitie:

15 g produktu rozpustiť v pohári vody (150 ml)

Zloženie v dennej dávke (15 g):

hydrolyzovaný kalogén 10.000 mg, polysacharid (maltodextrín), aróma (pomarančová aróma), glukozamín sulfát 500 mg, chondroitín sulfát 300 mg, citrát horečnatý 300 mg (48 mg horčíka = 12,8% VRN*), vitamín C (kyselina L-askorbová) 80 mg (100% VRN*), kyselina citrónová, extrakt zo sušeného čertovho pazúra 40 mg, extrakt zo sušeného bambusu (70% kremík) 40 mg, kyselina hyalurónová 30 mg, extrakt z viniča (vinič hroznorodý, 95% polyfenoly) 20 mg, extrakt zo sušeného kadidlovníka (kadidlovník pilovitý, boswellia serrata) 20 mg, sladidlo (sukralóza) a vitamín K2.

VRN = Referenčné výživové hodnoty

Balenie: 300 g

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu