Prisma Natural Colagen Plus Jogurt pre ženy - s citrónovou príchuťou 300g

10.000 mg hydrolyzovaného kolagénu/ dávka! Prispeje k zlepšeniu kvality života žien v ktorejkoľvek etape života, napomáha k udržaniu zdravia kože, vlasov, nechtov, ako aj k predchádzaniu problémov pohybového aparátu. Okrem kvalitných 2 typových hydrolyzovaných morských rybích kolagénov obsahuje glukozamín-sulfát, chondroitín sulfát, MSM, kalcium-karbonát, magnézium, vitamín C, indický kadidlovník pilovitý, výťažok Harpagofytu ležatého, bambusový kremík, kyselinu hyalurónovú, Dioskóreu huňatú, maca prášok, Ploštičník strapcovitý, Šalviu lekársku, koenzým Q10, vitamín D3.

Skladom
Kód: PN004
Značka: Prisma Natural
€31,95
Kategória: Kolagén
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.3 kg
Darček zdarma
Darček zdarma
k objednávke
Doprava zdarma
Doprava zdarma
nad 50€ a odoslanie do 48 hodín
Vernostný program
Vernostný program
zľava až do výšky 12%
Množstevná zľava
Množstevná zľava
šetrite nákupom výhodných balení

10.000 mg hydrolyzovaného kolagénu/dávka! Prispeje k zlepšeniu kvality života žien v ktorejkoľvek etape života, napomáha k udržaniu zdravia kože, vlasov, nechtov, ako aj k predchádzaniu problémov pohybového aparátu. Okrem kvalitných 2 typových hydrolyzovaných morských rybích kolagénov obsahuje glukozamín-sulfát, chondroitín sulfát, MSM, kalcium-karbonát, magnézium, vitamín C, indický kadidlovník pilovitý, výťažok Harpagofytu ležatého, bambusový kremík, kyselinu hyalurónovú, Dioskóreu huňatú, maca prášok, Ploštičník strapcovitý, Šalviu lekársku, koenzým Q10, vitamín D3.

Hlavné zložky

Hydrolyzovaný rybí kolagén: je dôležitý z hľadiska správnej funkcie chrupaviek, napomáha zachovaniu kvality kostí, šliach, kĺbov, má pozitívny účinok na kožu, nechty a vlasy. Napomôže regenerácii chrupaviek, nahrádza nedostatok kolagénu, ktorý môže nastať v dôsledku starnutia, fyzickej záťaže či nadváhy. Kolagén tvorí významnú časť stien ciev, pružné kolagénové vlákna zabezpečujú nerušené rozšírenie-zúženie stien. Výrazným pomerom je zastúpený aj v očných bielkach, kde napomáha pružnosti pohybu oka. V našom produkte sa kolagén nachádza v predtrávenej, teda hydrolyzovanej forme. Takto je jeho vstrebávanie ideálne a nedráždi naše trávenie. Tento hydrolyzovaný kolagén napomáha omladeniu a zlepšeniu pružnosti kože a k správnej funkcii a flexibilite kĺbov. Počas starnutia sa množstvo kolagénu v koži znižuje a rokmi sa zhoršuje jej kvalita kvôli zníženiu schopnosti redukovať voľné radikály. Kolagén je vláknitá bielkovina, ktorá ovplyvňuje funkciu spojivových tkanív, ako aj štruktúru a funkciu kože. Kolagén robí kožu pružnou a fyzicky odolnou.

Glukozamín sulfát: prirodzený uhľohydrát, jedným z hlavných prvkov kĺbového maziva. Pomáha k zdravej funkcii kĺbov vystavených treniu a regenerácii chrupavkového tkaniva. Zabezpečuje pružnosť väzov a spojivových tkanív, znižuje bolesti a zápaly kĺbov. Keďže si ho organizmus nedokáže vyrobiť, jeho pravidelný príjem je dôležitý. Jeho užívanie sa odporúča športovcom, ľuďom s výraznou fyzickou prácou a nadváhou. Udržiava zdravie kĺbov, chrupaviek a šliach, zabraňuje ďalšiemu poškodeniu chrupaviek tým, že im poskytuje „mazanie“: každá molekula glukozamínu viazaním troch molekúl vody pomáha zásobovať chrupavkové tkanivo vodou, čím spomaľuje u artrózou postihnutých ľudí proces opotrebenia chrupavky. Môžu sa znížiť zápalovo-bolestivé príznaky, poškodené chrupavky sa môžu pravidelne regenerovať, prípadne sa vytvárajú nové.

Chondroitín sulfát: dokonalé mazivo kĺbov a chrupaviek. Disponuje schopnosťou viazať vodu, tak zabezpečuje elasticitu chrupaviek. V prípade ochorenia kĺbov sa výrazne zníži obsah chondroitín sulfátu v chrupavkách, znižuje sa pružnosť, vytvára sa degenerácia chrupaviek, znižuje sa funkcia kĺbov. Chondroitín sulfát môže pomôcť pri zvyšovaní kolagénovej syntézy, môže zvýšiť vytváranie kyseliny hyalurónovej. Jeho používaním sa znižuje ďalšie opotrebovanie chrupaviek alebo ho môže úplne zastaviť. Chondroitín sulfát prispieva k udržaniu zdravých kĺbov, pomáha pri zápaloch poškodených kostí, znižuje bolesti kĺbov a zápaly. Posilňuje chrupavky, zvyšuje pružnosť spojivových tkanív.

MSM: MSM je prirodzená forma organickej síry. Jej množstvo v organizme sa vyšším vekom znižuje. Upravuje obeh krvi, znižuje bolesť a zápal. Braná s vysokou dávkou vitamínu C znižuje svalové kŕče.

Vápnik: okrem zabezpečenia pevnosti kostí hrá úlohu pri podrážditeľnosti nervov a svalov, sťahovaní svalov a zrážaní krvi. Všetky bunky a tkanivá potrebujú vápnik. Nízka hladina vápnika môže spôsobiť bolesti svalov, svalové kŕče, jeho dlhodobá absencia vedie k osteoporóze.

Horčík: horčík je nenahraditeľnou zložkou potrebnou k uvoľňovaniu energie počas metabolizmu buniek. Nachádza sa vo všetkých bunkách tela, hrá dôležitú úlohu pri všetkých metabolických procesoch, je nenahraditeľný pre správnu funkciu stoviek enzýmov. Keďže si ho organizmus nedokáže vyrobiť, jeho pravidelný príjem je dôležitý. Jeho nedostatok môže brániť v raste kostí, privodiť arytmiu, zvýši riziko trombózy.

Vitamín C: vitamín C hrá životne dôležitú úlohu pri správnej tvorbe kolagénu. Prispieva k správnej funkcii imunitného systému, k ochrane buniek pred oxidatívnym stresom, k znižovaniu únavy , k normálnej tvorbe kolagénu a preto aj k správnemu stavu a funkcii ciev, chrupaviek, kostí, zubov. Prispieva k správnym metabolickým procesom, ako aj k správnej funkcii nervového systému.

Kadidlovník pilovitý (Boswellia serrata): liečivá rastlina s vysokým obsahom organického vápnika využívaná v ajurvédskom liečiteľstve a pri problémoch s kĺbmi. Uvoľňuje napätie a kŕče, znižuje bolesti kĺbov. Pomáha zamedziť rôznym opuchom, zmierňuje bolesť, zlepšuje pohyb, pomáha regenerácii chrupaviek. Môže pomôcť pri artróze, artritíde, reume, dne, stuhnutosti a zápale kĺbov, ako aj pri bolestiach chrbta.

Extrakt z čertovho pazúra (Harpagophyt): prírodné analgetikum použiteľné aj pri zápaloch kĺbov. Jeho hlavné účinné zložky sú harpagozid, harpagid a prokumbid. Blokovaním zápalových mediátorov chráni kĺby, zmierňuje príznaky artrózy (opotrebovanie kĺbov) a reumatické problémy. Výskumy preukázali stíšenie bolestí v prípade artrózy kolena a bedra.

Bambusový kremík: výťažok z bambusu obrovského (Bambusa arudinacea) obsahuje kremík a antioxidanty, chráni zdravé kolagénové vlákna od škodlivých účinkov voľných radikálov – tým zabráni ich poklesu a chráni mladosť kože.

Kyselina hyalurónová: reguluje hydratáciu kože, zabraňuje jej vysušovaniu a udržuje vlhké prostredie, v ktorom môže optimálne prebehnúť bunkový metabolizmus. Kyselina hyalurónová je mazivom kĺbov, znižuje zápaly kĺbov, pri dermatologických problémoch zlepšuje stav kože, má pozitívne účinky na zápal ďasien, alergie, pri otorinolaryngologických problémoch, pomáha proti alergénom, drží sliznicu vlhkú, pôsobí proti starnutiu.

Dioskórea huňatá: Aztékovia a Mayovia ju po stáročia používali pri liečbe rôznych telesných problémov. Má protizápalové účinky, pomáha pri bolestiach brucha a problémoch s trávením, vhodná k liečbe reumatických bolestí a pri menštruačných kŕčoch.

Maca: v Peru domáca rastlina patrí medzi kapustotvaré. Blízki príbuzní sú medzi inými kel, karfiol a brokolica. Adaptogénna rastlina, ktorej účinky porovnávajú so ženšenom. Zlepšuje odolnosť organizmu, telesný a duševný stav. Odporúčaný aj v prípade chronickej únavy. Zvyšuje libido a plodnosť, zmierňuje príznaky menopauzy.

Ploštičník strapcovitý: túto v severnej Amerike domorodú liečivú rastlinu používali Indiáni k liečbe ženských problémov, zmierneniu menštruačných kŕčov, liečeniu zápalov kĺbov. Uvoľňuje kŕče, udržuje hormonálnu rovnováhu. Šalvia lekárska: vďaka obsahu esenciálnych olejov a trieslových látok má dezinfekčné a antibakteriálne účinky. Vďaka horkej chuti posilňuje žalúdok, uľahčuje trávenie. Vďaka estrogénovým účinným zložkám sa používa k zmierneniu bolestivej menštruácie a pri prechode.

Koenzým Q10: ľudský organizmus si do 20-25 roku dokáže vyrobiť potrebné množstvo molekúl Q10. Zvyšovaním veku množstvo Q10 klesá v organizme a v okolí 40 roku života sa zredukuje na 0. Koenzým Q10 je vitamínová látka nenahraditeľná pri zásobovaní buniek energiou, podpore správnej funkcie srdca, normalizovaní krvného obehu, zachovaní telesného a duševného výkonu a posilnení imunitného systému.

Vitamín D3: najdôležitejší regulátor metabolizmu vápnika zohráva úlohu pri zdravej štruktúre kostí a zubov, je životne dôležitý pre správnu funkciu svalov a nervového systému. Pomáha vyzbrojiť naše imunitné bunky (B- a T lymfocyty). Pri jeho nedostatku sa nevytvoria bunkové orgány (receptory), ktorými bunky rozoznajú a zneškodnia cudzorodé látky a patogény.

Odporúčaná denná dávka:

15 g

Návod na použitie:

15 g produktu rozpustiť v pohári vody (150 ml)

Zloženia v 15 g produktu: 

hydrolyzovaný morský kolagén 10.000 mg, polysacharid (maltodextrín), aróma (citrusová aróma), glukozamín sulfát 600 mg, chondroitín sulfát 350 mg, kyselina citrónová, MSM, 200 mg, uhličitan vápenatý 150 mg (24 mg vápnik = 3% VRN*), uhličitan horečnatý 150 mg (90,45 mg horčík = 24,12% VRN*), vitamín C (kyselina L-askorbová) 80 mg (100% VRN*), výťažok zo sušeného kadidlovníka pilovitého (boswellia serrata) 50 mg, extrakt zo sušeného čertovho pazúra 50 mg, výťažok z bambusu (70% kremík) 40 mg, kyselina hyalurónová 35 mg, Dioskórea huňatá 25 mg, maca prášok 25 mg, Ploštičník strapcovitý 25 mg, Šalvia lekárska 10 mg, koenzým-Q10 2 mg, sladidlo (sukralóza) a vitamín D3 5 µg (100% VRN*).

*VRN = Referenčné výživové hodnoty

Balenie:

300 g

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu