Prisma Natural Magnesio Magnézium 500 mg kapsule 60 ks

Ideálny výživový doplnok k zmierneniu vyčerpanosti a únavy. Magnézium prispieva k rovnováhe elektrolytov, k procesu delenia buniek, k správnemu metabolizmu a normálnej hladine bielkovín.

Vypredané
Kód: PN046
Značka: Prisma Natural
€12,95
Kategória: Vitamíny a minerály
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.039 kg
Darček zdarma
Darček zdarma
k objednávke
Doprava zdarma
Doprava zdarma
nad 50€ a odoslanie do 48 hodín
Vernostný program
Vernostný program
zľava až do výšky 12%
Množstevná zľava
Množstevná zľava
šetrite nákupom výhodných balení

Ideálny výživový doplnok k zmierneniu vyčerpanosti a únavy. Magnézium prispieva k rovnováhe elektrolytov, k procesu delenia buniek, k správnemu metabolizmu a normálnej hladine bielkovín.
Nový výživový doplnok PrismaNatural Magnézium kapsuly s vysokým biologickým využitím je vhodný pre tých, ktorí pociťujú nedostatok tejto minerálnej látky v organizme a chceli by si ju doplniť pre správnu funkciu nervového systému a svalov.

 

Prečo je magnézium dôležité pre náš organizmus

Magnézium tvorí štrukturálnu časť našich kostí, svalov, krvi a rôznych tkanív. Organizmus ho potrebuje k tvorbe energie, k syntéze bielkovín a tukov, k napnutiu a uvoľňovaniu svalov, ako aj k rôznym funkciám nervového systému, okrem iného aj k spracovaniu vápnika. Táto interakcia upravuje vysoký krvný tlak, angínu pectoris a arytmiu srdca.

Magnézium je multifunkčné, preto je nenahraditeľné pre organizmus a pri jeho nedostatku sa môžu prejaviť viaceré problémy. Pri nedostatku magnézia sú prvé príznaky, ktoré treba brať v ohľad: nechuť do jedla, bolesť hlavy, únava, slabosť, nevoľnosť a vracanie, pri veľmi nízkej hladine magnézia aj: parestézia a pocit bodania, zmena osobnosti. Pri optimálnej hladine magnézia sa môžu zmierniť príznaky ako svalové kŕče, znižuje sa hladina cukru v krvi, možno predísť ochoreniam srdca, môžeme sa zbaviť migrény, môže sa posilniť muskuloskeletálny systém a spomalí sa proces starnutia, vieme predísť ochoreniam ako Parkinsonova choroba, zápaly kĺbov, artróza a iné ochorenia.

Magnézium pôsobí na svaly, keďže uvoľňuje napätie svalov krku, chrbta a ramien, ktoré sú kvôli fyzickej aktivite veľmi časté. Účinok uvoľňovania svalov je najznámejší, avšak pomáha aj pri mentálnej relaxácii tým, že ovplyvňuje produkciu kyseliny gama-aminomaslovej, čím výborne reguluje nervový systém.


Dôležité vlastnosti magnézia:

 • Zmierňuje svalové kŕče
 • Znižuje vyčerpanie a únavu
 • Znižuje hladinu cukru v krvi
 • Predchádza ochoreniam srdcového svalu
 • Zmierňuje migrénu
 • Posilňuje muskuloskeletálny systém
 • Spomaľuje proces starnutia
 • Chráni proti voľným radikálom a oxidáciou
 • Prispieva k zachovaniu optimálneho stavu kože, vlasov, nechtov, kostí a kĺbov
 • Zlepšuje obrannú funkciu organizmu a posilňuje imunitný systém
 • Upravuje vysoký krvný tlak, keďže chráni celkový srdcovo-cievny systém
 • Znižuje hladinu cholesterolu
 • Pôsobí ako analgetikum a pomáha pri hojení rán

 

Balenie

60 ks, kapsule po 636,81 mg v balení.

 

Netto hmotnosť: 38,21 g

EAN 13 KÓD:
8437010199820
VNÚTORNÝ KÓD: 200715
NÁRODNÝ KÓD: 187141.1

 

Použitie

Denná dávka je 1-2 kapsule.

 

ZLOŽENIE V 2 KAPSULIACH:

MAGNÉZIUM-CITRÁT 1.000 MG (160 MG MAGNÉZIUM, 42,67% NRV*) PRÍPRAVOK PROTI SPEKANIU (MAGNÉZIUM-STEARÁT A DIOXID SILÍCIA). RASTLINNÁ KAPSULA (OBAL (HYDROXY-PROPYL-METYL-CELULÓZA).

*%NRV: Referenčná výživová hodnota.

 

Produktový rad PrismaNatural Prémium

Nový produktový rad PrismaNatural "PRÉMIUM" pomáha tým, čo trpia centrálnou senzitívnosťou alebo alergiou príp. intoleranciou na jedlo a chceli by zdravým spôsobom doplniť stravu.
Tieto produkty sú vhodné pre celiatikov, trpiacich laktózovou intoleranciou alebo citlivých na bielkoviny či glutén.
Tento produktový rad neobsahuje transgénne alebo geneticky modifikované prísady, ako ani BSE ani TSE a vyhovuje predpisom vzťahujúcim sa na ťažké kovy a látky poškodzujúce životné prostredie.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu