Prisma Natural Respulm výživový doplnok na podporu imunity 250 ml

Roztok Respulm je najlepším spojencom proti chrípke a prechladnutiu! Výživový doplnok Respulm obsahuje rastliny: Skorocel, Bazu, Materinu dúšku, Rosičku, Aloe Veru, Grindeliu, Slamihu piesočnú, Echinaceu, Borovicu, Mätu, Stéviu, Acetylcisteín, propolis a vitamín C. Zložky vyslovene vhodné k liečbe príznakov chrípky a prechladnutia. Disponuje nasledujúcimi liečebnými vlastnosťami: zvyšuje obranyschopnosť a bojuje proti vírusovým a bakteriálnym procesom. Predchádza chrípke a prechladnutiu. Zabráni suchému, dráždivému a hlienovitému kašľu, a podporuje ich liečbu. Prispieva k zlepšeniu kapacity pľúc a k zníženiu zápalu hrtanu, hltanu a nosových dutín. Zabráni nadmernej produkcii hlienu a uvoľní horné a dolné dýchacie cesty.

Skladom
Kód: PN087
Značka: Prisma Natural
€13,95
Kategória: Imunitný systém
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.25 kg
Darček zdarma
Darček zdarma
k objednávke
Doprava zdarma
Doprava zdarma
nad 50€ a odoslanie do 48 hodín
Vernostný program
Vernostný program
zľava až do výšky 12%
Množstevná zľava
Množstevná zľava
šetrite nákupom výhodných balení

Roztok Respulm je najlepším spojencom proti chrípke a prechladnutiu! Výživový doplnok Respulm obsahuje rastliny: Skorocel, Bazu, Materinu dúšku, Rosičku, Aloe Veru, Grindeliu, Slamihu piesočnú, Echinaceu, Borovicu, Mätu, Stéviu, Acetylcisteín, propolis a vitamín C. Zložky vyslovene vhodné k liečbe príznakov chrípky a prechladnutia. Disponuje nasledujúcimi liečebnými vlastnosťami: zvyšuje obranyschopnosť a bojuje proti vírusovým a bakteriálnym procesom. Predchádza chrípke a prechladnutiu. Zabráni suchému, dráždivému a hlienovitému kašľu, a podporuje ich liečbu. Prispieva k zlepšeniu kapacity pľúc a k zníženiu zápalu hrtanu, hltanu a nosových dutín. Zabráni nadmernej produkcii hlienu a uvoľní horné a dolné dýchacie cesty.

Zložky výživového doplnku Respulm

MED: ANTIBAKTERIÁLNY, PROTIZÁPALOVÝ, ANTIOXIDAČNÝ, PODPORUJE TRÁVENIE A IMUNITNÝ SYSTÉM. Med komplexného zloženia bohatý na výživové zložky sa už od najstarších spoločenstiev používa predovšetkým kvôli pozitívnym výživovým vlastnostiam a liečivým účinkom. V mede obsiahnuté inhibíny, peroxid vodíka, flavonoidy, fenolové kyseliny a glukooxidáza sú látky, ktoré disponujú výrazným baktericídnym účinkom, čím dokáže bojovať s infekciami. Antioxidanty sú prírodné látky, ktoré zabránia vzniku voľných radikálov, čím spomalia rozpad buniek. Preto pravidelné užívanie medu môže byť dôležitým výživovým doplnkom pri predchádzaní srdcovo-cievnych ochorení, imunitného systému a zápalových procesov. Podporuje funkciu tráviaceho systému, čím napomáha látkovej výmene. Predchádza a zmierňuje tráviace problémy. Znižuje zápaly, čím umožňuje zmiernenie opuchu svalov a bolesť spôsobenú zápalom. Med je známy ako prirodzený liek proti kašľu. Východná medicína prisudzuje medu revitalizačný účinok, ktorý zmierňuje bolesť a pocit slabosti. Okrem toho verí, že pomáha relaxovať a napomáha pri zaspávaní.

SKOROCEL: ANTIBAKTERIÁLNY, PROTIZÁPALOVÝ, UKĽUDŇUJE SVALY, ANALGETIKUM, ODHLIEŇUJE, PODPORUJE TRÁVENIE.

Obsahuje slizovitý materiál, kvôli ktorému táto rastlina lieči prechladnutie. Zmierňuje dlhotrvajúci kašeľ, pôsobí pri ochoreniach hrtana, hltana a priedušiek, znižuje príznaky prechladnutia. Účinkuje proti ochoreniam ako tuberkulóza a zápal pľúc. Má expektoračné a analgetické účinky, keďže čistí dýchacie cesty, znižuje horúčku a lieči afóniu. Zmierňuje bolesť hrdla a je účinný proti baktériám. Zmierňuje bolesti uší, zubov a zápal oka. Vďaka všestrannosti táto rastlina poskytuje pomoc pri tráviacich problémoch, poruchách močenia a kožných problémoch.

BAZA: ANALGETICKÁ, ANTIDEPRESÍVNA, ANTIOXIDAČNÁ, DIURETICKÁ, IMUNITU STIMULUJÚCA, PODPORUJE POTENIE. Táto tisícročia známa rastlina obsahuje esenciálne oleje, tanín, vitamín C. Znižuje intenzitu a trvanie chrípky a prechladnutia. Pomáha pri potení, čo je veľmi užitočné pri problémoch, ako napr. bolesť hlavy. Má antidepresívny účinok. Baza podporuje schopnosť obrany organizmu a zvyšuje počet bielych krviniek, ktoré bojujú s vírusmi a baktériami. Bohatá na antocianíny a fenolové zlúčeniny, vďaka tomu disponuje antioxidačnými vlastnosťami, ktoré bojujú spolu s imunitným systémom voči škodlivým účinkom voľných radikálov vznikajúcim počas metabolizmu, alebo z vonku prichádzajúcich. Popri tom má diuretické účinky, zvyšuje častosť močenia a vylučovanie solí, pomáha tým očisteniu organizmu.

MATERINA DÚŠKA: ZNIŽUJE BOLESŤ, ANTIMIKROBIÁLNE, ANTIVIRÁLNE, PROTIZÁPALOVÉ, ANTIOXIDAČNÉ ÚČINKY, ZMIERŇUJE KAŠEĽ, DIURETIKUM, UĽAHČUJE VYKAŠLIAVANIE, ÚČINOK PRI UVOĽNENÍ HLIENU. Disponuje vyslovene zaujímavými prísadami, z ktorých vyčnievajú na fenoly bohaté esenciálne oleje, ako tymol a karvakrol, flavonoidy a terpenoidy. Tieto zložky materinej dúšky pôsobia antibakteriálne, znižujú krvný tlak, antivirálne, uľahčujú vykašliavanie, protizápalové, dezinfekčné, napomáhajúce tráveniu, hlien zmierňujúce, antioxidačné, pomáha pri nadúvaní, zabíja huby, znižuje bolesť, protizápalové účinky, zmierňuje kašeľ a diuretikum. Táto rastlina zmierňuje všetky typy ochorenia dýchacích ciest, ako napr. kašeľ, prechladnutie, bronchitídu, bolesť hrdla, laryngitídu, a astmu. To umožňuje jej nasledujúce vlastnosti: uľahčuje vykašliavanie a upokojuje. Disponuje antibakteriálnymi, antivirálnymi a protizápalovými vlastnosťami. Prispieva k adekvátnej funkcii imunitného a nervového systému. Napomáha pri liečbe kožných problémov. Má protizápalové účinky, zmierňuje bolesť a napomáha pohybu pri zápaloch kĺbov. Podporuje imunitný systém.

ROSIČKA: ANALGETICKÁ, ANTIBAKTERIÁLNA, ZMIERŇUJE KŔČE, UPOKOJUJE, PODPORUJE KRVNÝ OBEH. Táto rastlina je bohatá na naftochinóny, vďaka čomu zmierňuje kŕče a má antibakteriálne účinky. Preto je rosička výborným prírodným liekom k uvoľneniu dýchacích svalov, čím zmierňuje dlhotrvajúci kašeľ, ako aj suchý a dráždivý kašeľ súvisiaci s chronickou bronchitídou, čierny kašeľ a chrípku. Uvoľňuje dýchacie cesty, zmierňuje ťažkosti s dýchaním a pomáha voľnému a normálnemu dýchaniu. Zmierňuje kŕče, má antimikrobiálne a krvný obeh podporujúce vlastnosti, ktoré zmierňujú bolesti spojené so zápalom kĺbov, chrbta, ischiasu a inými bolesťami svalov.

ALOE VERA: PROTIZÁPALOVÉ, ANTACIDUM, ANTIOXIDAČNÉ, NAPOMÁHA TRÁVENIU, PROTI NADÚVANIU, DIURETIKUM, PREHÁŇADLO. Obsahuje vitamíny a minerálne látky, ktoré náš organizmus potrebuje k obrane. Účinná zložka k zničeniu jedovatých látok, reguluje hladinu cukru v krvi alebo znižuje hladinu cholesterolu a to v takom množstve, že čistá aloe vera sa stala nenahraditeľnou súčasťou k liečbe rôznych zdravotných problémov, zahŕňa aj chronické choroby. Aloe reálne účinne bojuje nielen s nezdravými baktériami, ale aj inými problémami organizmu, napríklad aj proti prechladnutiu. Proti vonkajším útokom na organizmus bojuje tým, že obsahuje veľké množstvo látok, ktoré podporujú imunitný systém. Jej antibakteriálny účinok je účinný voči zápalovým procesom. Vďaka antioxidačnému účinku pomáha oddialiť starnutie.

GRINDÉLIA: ANTIMIKROBIÁLNY, PROTIZÁPALOVÝ ÚČINOK. Používanie rastliny sa odporúča pri problémoch s dýchacími cestami, pri deficite kapacity dýchania, bronchitíde, suchom a dráždivom kašli. Je potvrdené, že grindélia má antimikrobiálne a protizápalové účinky, preto v ľudovom liečiteľstve ju používajú pri stavoch dráždiacich hrdlo.

ACETYLCYSTEÍN: ANTIOXIDAČNÝ ÚČINOK, PODPORUJE IMUNITU. Zmierňuje problémy s dýchacími cestami pri nadmernej tvorbe hlienu. Vďaka antioxidačnému účinku dokáže účinne zabrániť reakcii spôsobenej oxidatívnym stresom. Oxidatívny stres zohráva primárnu dôležitosť pri potlačovaní imunity. Účinok tejto látky omladzuje bunky imunitného systému.

SLAMIHA PIESOČNÁ: ZMIERŇUJE ZÁPALY, KAŠEĽ, IMUNOSTIMULAČNÝ ÚČINOK. Táto rastlina pomáha predchádzať alergickým procesom, zmierňuje zápaly a kašeľ. Má priaznivý účinok na alergiu a jej symptómy, vďaka čomu napomáha tvorbe kortizolu, čím stimuluje nadobličky, ktoré disponujú nasledujúcimi účinkami: Zmierňuje zápaly: vyžaruje široký účinok na zápalové reakcie, zabráni vzniku protizápalových látok a ich dvom spôsobom metabolizmu, ktoré tvoria hlavné mechanizmy zápalových procesov.

Imunostimulátor: vyvažuje T-lymfocyty, ktoré zodpovedajú za reguláciu iných zložiek imunitného systému.

PROPOLIS: ANTIOXIDANT, PROTIZÁPALOVÝ, ANTIMIKROBIÁLNY, PROTIPARAZITICKÝ, PROTIVÍRUSOVÝ, IMUNOSTIMULAČNÝ ÚČINOK. Zmes na báze živice, ktorú získavajú včely z púčikov stromov, rastlinných štiav alebo iných rastlinných zdrojov. Tradične sa používa pri liečbe rôznych infekcií, keďže disponuje antimikrobiálnymi a liečivými vlastnosťami. Ideálny pri ochoreniach hrdla a uší (angína, zápaly hrdla a vedľajších nosových dutín, nádcha), ochorenia pľúc (bronchitída, astma, zápal pľúc a tuberkulóza). Propolis je prírodná alternatíva, ktorá obsahuje polyfenoly, flavonoidy, esenciálne oleje, provitamín A, vitamíny B1-, PP- a B3. Antimikrobiálny, protivirálny, protiplesňový, proti prvokom, antioxidačný, protizápalový, protialergický, chráni pečeň, karcinostatický, anestetický a regenerujúci (na báze tkanív) účinok. Keďže dokáže podporiť a rozšíriť ochranu organizmu, je známy ako „prírodné antibiotikum“ alebo ""prírodný penicilín“. Dokáže podporiť funkciu imunitného systému, keďže výrazne zvyšuje výber cytokínov. Výrazný protizápalový a analgetický účinok tvorí odstránením voľných radikálov, za čo vďačí hlavne kávovej kyseline, v nej obsiahnutým fenyl-esterom a flavonoidom.

ECHINACEA: IMUNOSTABILIZAČNÁ, PROTIALERGICKÁ, PROTIZÁPALOVÁ, ANTIBIOTICKÁ, ZMIERŇUJE HORÚČKU, OBNOVUJE EPIDERMU. Bohatá na vitamíny B- a C-, riboflavín, betakarotén a minerálne látky, ako železo, kalcium, magnézium a nátrium. Účinné zložky echinacey echinakozid a polysacharidy podporujú funkciu imunitného systému, čím aktivujú obranný mechanizmus organizmu, preto sú účinné pri liečbe všetkých infekčných procesov. Vhodná k predchádzaniu a liečbe ochorenia dýchacích ciest. Jej antibiotický účinok posilňuje obranyschopnosť organizmu, keďže naštartuje produkciu bielych krviniek a leukocytov, ktoré bránia aktivite vírusov a baktérií v tele. Spolu so znižovaním zápalov je táto vlastnosť tou, vďaka ktorej je používaná pri predídení prechladnutia, ako aj k zmierneniu jeho príznakov (horúčka, tvorba hlienu a kašeľ) a k predchádzaniu opätovného návratu ochorenia. Okrem toho protizápalový účinok prispieva k zmierneniu bolesti hrdla a migrény. Antibiotický účinok pomáha pri chrípke a prechladnutí, používa sa aj k liečbe problémov s hrdlom a dýchacími cestami. Kvôli zmierňovaniu horúčky je taktiež veľmi účinná pri liečbe ochorení sprevádzaných horúčkami.

BOROVICA: ANTIMIKROBIÁLNA, ZMIERŇUJE KŔČE A HORÚČKU, DIURETICKÁ, NAPOMÁHA KRVNÉMU OBEHU A VYKAŠLIAVANIU. Esenciálny olej borovice prepožičiava rastline upokojujúci, vykašliavanie a krvný obeh podporujúci, antimikrobiálny účinok. Odvar z borovice a sirup sa odporúča pri ochoreniach dýchacích ciest (chrípka, bronchitída, atď.), pri ochoreniach močových ciest ju odporúčajú pre diuretický a antimikrobiálny účinok. Borovica pomáha zmierňovať bronchospazmus, okrem toho má protiinfekčný a sťahujúci účinok. Obsahuje množstvo antibakteriálnych látok a veľa kyseliny tanínovej, preto z tohto stromu vyrábané produkty pomáhajú pri odstránení mikroorganizmov a znižujú tvorbu hlienu v dýchacích cestách. Zmierňuje horúčku , ktorá často sprevádza spomenuté ochorenia dýchacích ciest.

EUKALYPTUS: ANTIMIKROBIÁLNY, PROTIZÁPALOVÝ, UKĽUDŇUJÚCI, RELAXAČNÝ, NAPOMÁHA VYKAŠLIAVANIU. V prírodných liečivách najčastejšie používaná zložka vďaka protizápalovým a antimikrobiálnym vlastnostiam. Medzi priaznivými vlastnosťami tejto rastliny sa okrem iného nachádza: zmierňovanie prechladnutia a ochorenia dýchacích ciest, pri vírusových ochoreniach sa využíva ako antimikrobiálny a dezinfekčný prostriedok, pomáha vyčistiť pľúca a napomáha funkcii imunitného systému.

VITAMÍN C: ANTIOXIDANT, IMUNIZÁTOR, ZMIERŇUJE STRES. Charakteristikou kyseliny askorbovej je jej antioxidačný účinok (chráni bunky od oxidatívneho poškodenia), zohráva úlohu pri ochrane imunitného systému. Zúčastňuje sa pri tvorbe interferónov, ktoré sú po identifikácii patogénov syntetizujúce zlúčeniny napomáhajúce adekvátnej reakcii buniek. Aktivuje a posilňuje biele krvinky rôzneho typu, ako aj správnu funkciu fagocytov a T- a B- lymfocytov. Podporuje produkciu cytokínov (bielkoviny pomáhajúce komunikácii medzi bunkami), ktoré napomáhajú imunitnej odpovedi: okrem iného aktivácii makrofágov, NK buniek a T lymfocytov. Podporuje produkciu antibiotík a ich činnosť. Počas modifikácie mikroorganizmov interaguje s peroxidom vodíka. Kyselina askorbová pomáha ochrániť organizmus vďaka stres zmierňujúcemu účinku, znižuje hladinu kortizolu. Hormón kortizol sa tvorí v prípade núdze a v dostatočnom množstve dokáže blokovať obranyschopnosť organizmu.

MÄTA: ANALGETICKÁ, ANTIMIKROBIÁLNA, PROTI CHRÍPKE, ZMIERŇUJE HORÚČKU, RELAXAČNÁ, NAPOMÁHA VYKAŠLIAVANIU. Intenzívna aróma tejto liečivej rastliny je veľmi účinná pri očiste hrdla, priedušiek a pľúc, nakoľko zmierňuje problémy spôsobené ochorením dýchacím ciest, okrem toho pomáha zrelaxovaniu, zabezpečuje upokojujúci a antimikrobiálny účinok. Jej vlastnosť napomáhajúca vykašliavaniu je dobre známa, umožňuje rozpúšťanie hlienu uloženého v dýchacích cestách. Znížením teploty v hrdle, nose a dýchacích cestách zmierňuje iritáciu vzniknutú chronickým kašľom. Mäta dokáže zmierňovať rôzne bolesti, nielen súvisiace s dýchacími cestami, ale napríklad aj bolesť hlavy. Keďže je táto rastlina prirodzené sedatívum, zmierňuje aj bolesť hlavy a migrénu často sprevádzané zápalmi a horúčkou.

STÉVIA: PODPORUJE FUNKCIU IMUNITNÉHO SYSTÉMU, DIURETICKÁ, ENERGIZUJÚCA, KARDIOTONICKÁ, ROZŠIRUJE CIEVY. Posilňuje imunitný systém a tráviace orgány. Rozširuje cievy, znižuje tlak krvi a má kardiotonický účinok, čím reguluje krvný tlak a pulz. Za tieto účinky vďačí obsahu magnézia, kalcia a vitamínu C. Dokáže znižovať únavu a vo veľkej miere má antioxidačný účinok. Jej zložky patriace do skupiny terpénov zabíjajú baktérie a majú antibiotické účinky. Pri chrípke a prechladnutí zvyšuje obranu organizmu.

VITAMÍN-A: ANTIOXIDANT, PODPORA SPRÁVNEJ FUNKCIE IMUNITY. Vitamín A sa zúčastňuje dôležitých procesov organizmu. Jeho antioxidačný účinok znižuje oxidáciu LDL („zlý“ cholesterol), tým aj oxidáciou spôsobené srdcové a cievne problémy. Z hľadiska imunitnej odpovede vitamín A zohráva úlohu pri tvorbe bielych krviniek alebo leukocytov typu B a T, ako aj pri aktivácii protilátok pri niektorých infekciách.

Použitie

Užite 10 ml ráno na lačný žalúdok a 10 ml pred večerou s jedným pohárom (250 ml) vody.

Zloženie v 20 ml:

VODA, FRUKTÓZA, MED, SUCHÝ EXTRAKT SKOROCELU (PLANTAGO MAJOR L., 1,5% HETEROZÍDNE IRIDOIDY) 200 MG, SUCHÝ EXTRAKT BAZY (SAMBUCUS NIGRA L., 3% FLAVONOIDOV) 200 MG, TEKUTÝ EXTRAKT ROSIČKY (DROSERA ROTUNDIFOLIA L., 5% FLAVONOIDOV) 100 MG, SUCHÝ EXTRAKT MATERINEJ DÚŠKY (THYMUS VULGARIS L., 2% ESENCIÁLNY OLEJ) 100 MG, ALOE VERA S OVOCNOU DREŇOU (ALOE VERA (L.) BURM. F.) 100 MG, SUCHÝ VÝŤAŽOK GRINDÉLIE (GRINDELIA ROBUSTA NUTT., 3% FLAVONOIDOV) 100 MG, N-ACETYL-L-CYSTEÍN 99 MG, SUCHÝ EXTRAKT SLAMIHY PIESOČNEJ (HELICHRYSUM ARENARIUM (L.) MOENCH., 5% FLAVONOIDOV) 80 MG, TEKUTÝ EXTRAKT PROPOLISU (12% GALANGINA) 80 MG, SUCHÝ EXTRAKT ECHINACEY (ECHINACEA PURPUREA (L.) MOENCH, 0,1% POLIFENOLOV) 80 MG, ARÓMA (JAHODOVÁ ARÓMA), REGULÁTOR KYSLOSTI (KYSELINA CITRÓNOVÁ), KONZERVANTY (SORBÁT DRASELNÝ A BENZOÁT SODNÝ), SUCHÝ EXTRAKT BOROVICE (PINUS SYLVESTRIS L., 2,5% ESENCIÁLNY OLEJ) 14,66 MG, SUCHÝ EXTRAKT EUKALYPTU (EUCALYPTUS GLOBULUS LABILL, 0,5% ESENCIÁLNY OLEJ) 14,66 MG, VITAMÍN C (KYSELINA L-ASKORBOVÁ) 12 MG (15% NRV*), ESENCIÁLNY OLEJ MÄTY (MENTHA X PIPERITA L., 45% MENTOL) 8 MG, TEKUTÝ EXTRAKT EUKALYPTU (EUCALYPTUS GLOBULUS LABILL) 8 MG, ZVLHČOVAČ (GLYCERÍN), SLADIDLO (STEVIOL-GLIKOZIDY) (STÉVIA) A VITAMÍN-A (RETYNIL-ACETÁT 0,26 MG (39 μG RETINOL, 4,87%NRV*).

*%NRV: referenčné výživové hodnoty .

Balenie

250 ml fľaštička

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

5
4x
4
1x
3
1x
2
1x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu