Prisma Natural Visión+ Výživový doplnok na ochranu očí 30 ks

Prisma Natural VISION+ produkt na rastlinnej báze obsahujúci antioxidanty, karotenoidy, vitamín C a minerálne látky. Produkt bol vyvinutý k zlepšeniu stavu očí, vyslovene sa odporúča k makulárnej degenerácii (DMAE) spojenej s vekom. Obsahuje luteín, zeaxantín, astaxantín, ginko bilobu, vitamín C, čučoriedky, superoxiddismutázu, pyrolchinolínchinón, hydroxytyrozol, koenzým Q10, kyselinu alfa lipoovú, zinok a selén.

Vypredané
Kód: PN063
Značka: Prisma Natural
€19,95
Kategória: Vitamíny a minerály
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.015 kg
Darček zdarma
Darček zdarma
k objednávke
Doprava zdarma
Doprava zdarma
nad 50€ a odoslanie do 48 hodín
Vernostný program
Vernostný program
zľava až do výšky 12%
Množstevná zľava
Množstevná zľava
šetrite nákupom výhodných balení

Prisma Natural VISION+ produkt na rastlinnej báze obsahujúci antioxidanty, karotenoidy, vitamín C a minerálne látky. Produkt bol vyvinutý k zlepšeniu stavu očí, vyslovene sa odporúča k makulárnej degenerácii (DMAE) spojenej s vekom. Obsahuje luteín, zeaxantín, astaxantín, ginko bilobu, vitamín C, čučoriedky, superoxiddismutázu, pyrolchinolínchinón, hydroxytyrozol, koenzým Q10, kyselinu alfa lipoovú, zinok a selén.

Rizikové faktory ako napr. vek, genetika, šedý zákal, fajčenie, obezita či vysoký krvný tlak môžu spôsobiť vznik DMAE. V súvislosti s aktuálnym životným štýlom sa stále častejšie vyskytujú ďalšie faktory, napríklad stále viac času stráveného s prístrojmi s displejmi, ktoré spôsobuje vznik syndrómu počítačového videnia (CVS). Výsledkom je poškodenie zdravia oka, ktoré sa stále zhoršuje a trpí ním už 70% obyvateľov Španielska. V prípade DMAE premnožené voľné radikály napádajú fotoreceptory retiny, to sú bunky zodpovedajúce za spracovanie svetla a vytvorenie obrazu. Vďaka kompletným a bohatým prísadám Visión+ vytvára rovnováhu medzi oxidatívnymi mechanizmami a mnohými antioxidačnými životnými systémami ovplyvňujúcimi ochorenie očí.

Výživové doplnky tohto typu obsahujú tradičné prísady ako luteín, zeaxantín, astaxantín alebo zinok, Visión+ okrem toho obsahuje aj také užitočné zložky ako čučoriedku, pyrolchinolínchinón (PQQ), ktoré doposiaľ neboli používané v produktoch určených na tento typ ochorenia.

 

Prisma Natural Visión+ zložky


LUTEÍN A ZEAXANTÍN: ANTIOXIDANTY

Žlté pigmenty sa nachádzajú v strednej časti retiny, v makuly. V náprotivnom mieste makuly boli skúmané tieto dva karotenoidy k liečbe zákalu, k predchádzaniu degenerácie makuly a retiny. Luteín a zeaxantín májú dôležitú úlohu pri zabránení vzniku voľných radikálov a oxidatívnych molekúl, ktoré poškodzujú membrány buniek očného tkaniva. Ako luteín, tak aj zeaxantín dokáže pohltiť krátkovlnné svetelné lúče. Luteín ako doplnok môže zvýšiť hustotu optického pigmentu makule pri pacientoch s degeneráciou retiny.

ASTAXANTÍN: ANTIOXIDANT, ZNIŽUJE ZÁPALY, ENERGIZÉR

Silný antioxidant, ktorý pohlcuje voľné radikály. Tento karotenoid sa štruktúrou podobá luteínu a zeaxantínu, avšak má silnejší antioxidačný účinok, svoju účinnosť dokazuje v bránení vytvárania voľných radikálov a nestabilných molekúl, ktoré poškodzujú náš organizmus, retinu. Začlení sa do bunkovej membrány a chráni organizmus pred oxidatívnym stresom. Spolu s tým, že zviaže a zneškodní voľné radikály, astaxantín dokáže, že je účinnejší ako vitamín E a C. Tento pigment má aj protizápalový účinok, veľmi dobre pôsobí na mozog a zrak. Astaxantín udrží zdravie neurónov a dokáže spomaliť s pokročilým vekom spojené fyzické a mentálne zhoršenie stavu. Pravidelné užívanie astaxantínu má energizujúci účinok a prispieva k zlepšeniu fyzického stavu. Pigment zvyšuje odolnosť a popri tom znižuje čas regenerácie motorických činností.

GINKO BILOBA: ANTIOXIDANT

V čínskej medicíne sa používajú liečivé rastliny k liečbe rôznych chorôb, hlavne na obehové problémy. Ginko biloba obsahuje dva výrazne silné antioxidanty, flavonoidy a terpenoidy, ktoré pomáhajú tlmiť DMAE. Viaceré štúdie potvrdzujú účinky ginka voči DMAE. Výrazne zlepšuje ostrosť zraku do diaľky, ako zlepšuje aj videnie pri diabetickej retinopatii.

VITAMÍN C: ANTIOXIDANT

Dôležitý antioxidant, ktorý chráni organizmus pred voľnými radikálmi, čím posilňuje bunky a imunitný systém. Ochráni oči pred ultrafialovým žiarením a pomáha predísť problémom s retinou a vytváraniu kryštálov. Pomáha znížiť riziko vzniku ochorení očí.

ČUČORIEDKY: ANTIOXIDANT

Čučoriedky sa používajú k udržaniu správnej funkcie oka a zlepšeniu obehu. Na čučoriedkach sa nachádzajú antokyány, majú silné antioxidačné účinky, posilnia tkanivá buniek retiny a mikroobeh, čím znižujú tlak v oku, preto ich používajú aj pri liečbe glaukómu, šedého zákalu a retinopatii.

SOD (SUPEROXIDDISMUTÁZA): PROTIZÁPALOVÁ, ANTIOXIDAČNÁ, PODPORA IMUNITY

Najsilnejší z prirodzených antioxidantov. V našom organizme sa nachádza enzým, ktorý ozdravuje bunky a znižuje oxidatívny stres. Má protizápalové účinky a je prítomný vo vnútorných i vonkajších bunkových membránach. SOD je spolu s katalázou a glutationperoxidázou najdôležitejšou prirodzenou ochranou voči oxidatívnemu stresu a nadmernej prítomnosti voľných radikálov. Okrem toho stimuluje imunitný systém a znižuje tvorbu kyseliny mliečnej. P

YROLCHINOLÍNCHINÓN (PQQ): ANTIOXIDANT, PODPORA FUNKCIE MITOCHONDRIÍ

Zloženie podobné vitamínom nachádzajúcim sa v rastlinných jedlách, má veľa predností z hľadiska funkcie organizmu. PQQ zohráva kľúčovú úlohu v raste a vo vývine pluripotentných buniek. PQQ nielen ochráni mitochondrie od oxidatívneho stresu, ale napomôže aj spontánnemu vytváraniu nových mitochondrií v starnúcich bunkách; tento proces nazývame mitochondriálnou biogenézou. Preto môžeme vyhlásiť, že regeneruje mitochondrie a predĺži ich životnosť.

HYDROXYTYROZOL(HYTOLIVE®): ANTIOXIDANT

Fytochemický polyfenol s antioxidačnými vlastnosťami. Podľa odporúčaní Európskeho úradu pre bezpečnosť potravín (EFSA) jeho užívanie prispieva k ochrane lipidov v krvi a proti oxidatívnemu poškodeniu. Vedecké štúdie už skôr poukázali nato, že hydroxytyrozol ochráni epitelové bunky pigmentu ARPE-19 od oxidatívneho poškodenia súvisiaceho s vekom, ktoré zapríčiňuje toxín akroleín nachádzajúci sa v prostredí makuly.

KOENZÝM Q10: ANTIOXIDANT, PODPORUJE IMUNITNÝ SYSTÉM, ENERGIZUJE, CHRÁNI SRDCE A CIEVNY SYSTÉM

Koenzým Q10 alebo iným menom unichinón je dôležitá látka pre bunky a nenahraditeľný pre zachovanie energie. Nachádza sa v každej živej bytosti. Prirodzeným spôsobom sa vytvára v organizme, avšak jeho hladina sa pravidelne znižuje postupom času a pri nedostatkoch výživy. Je súčasťou elektrónového transportného reťazca a má antioxidačné účinky, podporuje správnu funkciu imunitného systému a zvyšuje hladinu energie, dokáže znížiť tlak krvi, riziko ochorenia srdca a jeho zlyhanie. V prípravku VISIÓN+ je jeho funkciou zvýšenie energie v ATP forme v mitochondriách.

KYSELINA ALFA-LIPOOVÁ: ANTIOXIDANT, ENERGIZUJE, CHRÁNI PEČEŇ

Silný antioxidant s veľmi podstatnou vlastnosťou: účinkuje aj vo vodnom a lipidovom prostredí. Preto je považovaný za univerzálny antioxidant. Zohráva dôležitú úlohu v metabolizme cukru, dodáva energiu do buniek. Chráni funkciu pečene a je veľmi účinný pri liečbe diabetickej neuropatie. Spáli a odstráni prebytočné železo, meď a toxické ťažké kovy ako kadmium, olovo a ortuť.

ZINOK: ANTIOXIDANT, MEDZIBUNKOVÁ KOMUNIKÁCIA

Užitočná minerálna látka je zložkou SOD, čiže enzýmu superoxiddismutázi. Spolu s enzýmom sa tento stopový prvok stáva silným antioxidantom, ktorý dokáže zabrániť vzniku voľných radikálov v tele. V tele sa nachádza vo vysokej koncentrácii, keďže zohráva veľmi dôležitú úlohu v zdraví oka. Doložili, že s inými antioxidantami výrazne znižuje riziko vytvorenia DMAE. So zinkom stabilizované bielkoviny regulujú génovú expresiu, ako napr. transkripčný faktor, keďže sa viažu s DNS a ovplyvňujú expresiu niektorých génov. Zinok sa zúčastňuje pri medzibunkovej komunikácii, hormonálnej rovnováhe, prenose impulzov a apoptóze (programovaná bunková smrť).

SELÉN: OCHRANA OČÍ

Minerálna látka potrebná pre podporu glutatiónperoxidázy. Aj samotný organizmus si vytvorí obranné mechanizmy, ktoré tvoria enzýmy a zlúčeniny s nízkou molekulovou hmotnosťou. Glutatiónperoxidizácia je z tých enzýmov, ktoré zohrávajú úlohu v ochrannom systéme očných tkanív.

 

Použitie

1 kapsula denne.

 

Balenie

30 ks, jedna kapsula 493,70 mg.

 

Netto hmotnosť

14,81g.

 

ZLOŽENIE V 1 KAPSULE

SUCHÝ EXTRAKT ČUČORIEDKY (VACCINIUM MYRTILLUS L., 3% FLAVON) 125 MG, SUCHÝ EXTRAKT GINKA (GINKGO BILOBA L., 24% FLAVONOOID-GLYKOZID) 80 MG, VITAMÍN C (KYSELINA L-ASKORBOVÁ) 80 MG (100% NRV*), KYPRIACA LÁTKA (MALTODEXTRÍN), SOD (SUPEROXIDDISMUTÁZA) 20 MG, HYTOLIVE® (10% HYDROXYTYROZOL) 12,5 MG, KOENZÝM Q10 10 MG, LUTEÍN (5% LUTEÍN-ESTER) 10 MG, OXID ZINOČNATÝ 7,5 MG (5,4 MG ZINOK, 54% NRV*), PRÍPRAVOK PROTI SPEKANIU (STEARÁT HOREČNATÝ), KYSELINA MAGNÉZIUM-SZTEARÁT 5 MG, PQQ (PYROLCHINOLÍNCHINÓN) 3 MG, PRÍPRAVOK PROTI SPEKANIU (OXID KREMIČITÝ), ZEAXANTÍN 5% 2 MG, ASTAXANTÍN 2% 1,5 MG A SELENIČITAN SODNÝ 0,2 MG (90μG SELÉN, 163,64% NRV*), KAPSULA (ŽELATÍNA).

*%NRV: Referenčné výživové hodnoty

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu