PrismaNatural Coenzyme Vitamín Q10-B2 Kapsule 60ks

Koenzým Q10 je nevyhnutná látka podobná vitamínu pre zásobovanie energiou našich buniek, ktorá prispieva k udržaniu zdravej činnosti srdca, normalizácii krvného tlaku, zachovaniu duševnej a fyzickej aktivity a výkonnosti a k posilneniu imunitného systému. . Vitamín B2 sa podieľa takmer na každom životnom procese, preto je jeho prítomnosť nevyhnutná. Každá kapsula obsahuje 100 mg koenzýmu Q10!

Vypredané
Kód: PN081
Značka: Prisma Natural
€26,95
Kategória: Imunitný systém
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.017 kg

Koenzým Q10 je nevyhnutná látka podobná vitamínu pre zásobovanie energiou našich buniek, ktorá prispieva k udržaniu zdravej činnosti srdca, normalizácii krvného tlaku, zachovaniu duševnej a fyzickej aktivity a výkonnosti a k posilneniu imunitného systému. Vitamín B2 sa podieľa takmer na každom životnom procese, preto je jeho prítomnosť nevyhnutná. Každá kapsula obsahuje 100 mg koenzýmu Q10!

 

Koenzým Q10

Koenzým Q10 je enzýmový katalyzátor nachádzajúci sa v mitochondriách v „elektrárňach“ všetkých živých druhov buniek (rastlina, zviera, človek). Každá bunka si vyrába energiu, ktorú potrebuje pre svoj život, oxidáciou (pomalým spaľovaním) živín. Tento proces vyžaduje koenzým Q10 v rastlinách, zvieratách a ľuďoch. Ľudské telo si ho tiež dokáže vyrobiť. Bolo však preukázané, že obsah koenzýmu Q10 v ľudských bunkách od tretieho desaťročia rýchlo klesá. Tento pokles je v prvom rade ovplyvnený hlavnými energeticky náročnými orgánmi a orgánovými systémami: srdcom, mozgom, svalmi, pečeňou a obličkami. Keďže sa vyskytuje vo všetkých bunkách prírody, nachádza sa aj v našich potravinách. Potraviny rastlinného pôvodu majú nízky obsah koenzýmu Q10 (nízkoenergetické živé organizmy) a vo významnom množstve sú zastúpené v mäse zvierat, pečeni, obličkách a mozgu. Absorpcia prirodzeného koenzýmu Q10 je však veľmi obmedzená a závisí od stavu: až 20-30% v závislosti od spoločne skonzumovaného jedla!

Koenzým Q10 nechráni pred špecifickými chorobami, orgánmi alebo orgánovými sústavami, ale je nevyhnutný pre všetky životné funkcie, pretože všetky životné funkcie vyžadujú energiu. Znížený koenzým Q10 vo veku okolo 30-40 rokov je spojený s množstvom degeneratívnych stavov súvisiacich s vekom: kardiovaskulárne ochorenia (koronárne srdcové choroby, hypertenzia, srdcové zlyhanie), znížená imunitná kontrola (predispozícia k infekciám a ochoreniam, ale zhubná degenerácia buniek stavy) neurodegeneratívne stavy (zábudlivosť, demencia v starobe, Alzheimerova choroba a pod.), ale aj pri fyzickej únave, syndróme chronickej únavy. Obzvlášť dobré výsledky sa dosiahli v prípadoch ťažkej atrofie ďasien s vysokými dávkami koenzýmu Q10.

 

Vitamín B2

Vitamín B2 je vo vode rozpustná zlúčenina vitamínu B. Pre svoju funkciu sú známe dva enzýmy (flavínmononukleotid a flavíndinukleotid). Keďže sú nevyhnutné pre bunkové dýchanie, majú slovo prakticky v každom životnom procese. Dodávajú energiu bunke a celému telu. Majú ochranný účinok proti voľným kyslíkovým radikálom, ktoré vstupujú do tela alebo sa v ňom vytvárajú. Tento účinok možno dokonca pripísať chemickej imunitnej obrane. V metabolizme prakticky všetkých bielkovín, tukov a lipoproteínov. Zohrávajú úlohu pri udržiavaní integrity bunkovej steny (metabolizmus lipoproteínov a spaľovanie buniek). Štrukturálna a funkčná integrita steny červených krviniek prispieva k „životnosti krvi“. Pôsobí teda aj protianemicky. Zohráva tiež úlohu pri udržiavaní zdravia pokožky prostredníctvom metabolizmu bielkovín a lipoproteínov. Vyššie uvedené tiež zohráva úlohu v štruktúre organickej hmoty v zdravom kostnom materiáli. Vitamín B2 sa podieľa aj na tvorbe hormónov nadobličiek, a to ako z hľadiska kompletného metabolizmu, tak aj prípravy tela na stresové stavy.

O nedostatku vitamínu B možno uvažovať, ak sa okrem celkovej únavy a malátnosti často vyskytujú zápaly slizníc úst a jazyka (ovos) so suchou, šupinatou kožou. Najmä ak pacient udáva unavené, fotosenzitívne oko.

 

Použite

Užívajte 1 kapsulu denne, najlepšie počas obeda.

 

Ingrediencie (1 kapsula)

Ryžová múka, koenzým Q10 (100 mg), vitamín B2 - Riboflavín (1,4 mg NRV: 100 %), rastlinné kapsuly

 

Balenie

60 kapsúl (335 mg)

 

Krajina pôvodu

Španielsko

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu