PrismaNatural Colagen Peptan + Organické kremíkové tablety 360 ks

3 600 mg hydrolyzovaného morského kolagénu peptánu (peptidu) na porciu! Okrem hydrolyzovaného kolagénového peptidu obsahuje produkt aj horčík, vápnik, organokremičité látky, vitamín C a vitamín D. Zlepšuje pohyblivosť kĺbov, stavbu kostí a prirodzenú krásu pokožky. 60 dávok v balení! Kolagén peptán v produkte má veľkosť častíc 2 000 daltonov a cca. Má 90% biologickú dostupnosť!

Momentálne nedostupné
Kód: PN034
Značka: Prisma Natural
€39,95
Kategória: Kolagén
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.1 kg
Darček zdarma
Darček zdarma
k objednávke
Doprava zdarma
Doprava zdarma
nad 50€ a odoslanie do 48 hodín
Vernostný program
Vernostný program
zľava až do výšky 12%
Množstevná zľava
Množstevná zľava
šetrite nákupom výhodných balení

3 600 mg hydrolyzovaného morského kolagénu peptánu (peptidu) na porciu! Okrem hydrolyzovaného kolagénového peptidu obsahuje produkt aj horčík, vápnik, organokremičité látky, vitamín C a vitamín D. Zlepšuje pohyblivosť kĺbov, stavbu kostí a prirodzenú krásu pokožky. 60 dávok v balení! Kolagén peptán v produkte má veľkosť častíc 2 000 daltonov a cca. Má 90% biologickú dostupnosť!

Veľkosť normálneho kolagénu je 15-50 000 daltonov, veľkosť hydrolyzovaného kolagénu je 5-9 000 daltonov a veľkosť molekuly kolagénového peptánu je 2-5 000 daltonov! Vďaka svojej malej veľkosti častíc je kolagén peptán cca. 90% je využitých v našom tele. Asi za hodinu sa dostane do krvného obehu vo forme drobných peptidov a transportuje jedinečné aminokyseliny do cieľových tkanív, ako je koža, kosti, chrupavky, kde slúži ako stavebný kameň pre bunky a podporuje tvorbu nových kolagénových vlákien.

Hydrolyzovaný morský kolagénový peptán: Kolagénový peptán (peptid) je mimoriadne ľahko stráviteľná forma kolagénu, a preto má vysoký stupeň biologickej dostupnosti. Zlepšuje pohyblivosť kĺbov, stavbu kostí a prirodzenú krásu pokožky. Kolagén môže byť dôležitý pre správnu funkciu chrupaviek, môže pomáhať udržiavať dobrý stav kostí, šliach a kĺbov, priaznivo vplývať na dobrú kvalitu pokožky, nechtov a vlasov. Môže podporovať regeneráciu chrupaviek, môže pomôcť nahradiť nedostatok kolagénu, ktorý je dôsledkom starnutia, fyzickej námahy a nadváhy. Kolagén je tiež významnou súčasťou cievnej steny a elastické kolagénové vlákna zabezpečujú aj nerušené rozširovanie a sťahovanie ciev. Nachádza sa tiež vo významnej časti bielkovín v oku, čo napomáha pružnosti pohybu očí. V našom produkte je kolagén už prítomný vo forme peptidov, teda je predtrávený a hydrolyzovaný. Jeho vstrebávanie je teda výborné a nezaťažuje naše trávenie. Tento kolagénový peptid (hydrolyzovaný kolagén), ktorý vyžaduje málo trávenia, napomáha mladistvej elasticite pokožky a správnemu fungovaniu a pružnosti kĺbov. Starnutím sa obsah kolagénu v pokožke znižuje a jej kvalita sa zhoršuje v dôsledku hromadenia stresu (voľných radikálov) v priebehu rokov.Kolagén je vláknitá bielkovina, ktorá určuje aj štruktúru a funkciu spojivových tkanív, ako je koža. Kolagén robí pokožku pružnou svojou vysokou fyzickou odolnosťou.

Horčík: Horčík je základnou zložkou pri uvoľňovaní energie potrebnej pre bunkový metabolizmus. Nachádza sa vo všetkých bunkách tela, hrá úlohu vo všetkých metabolických procesoch a je nevyhnutný pre správne fungovanie stoviek enzýmov. Pretože telo nie je schopné vyrábať samo, je dôležité ho neustále nahrádzať zvonka. Nedostatok potrebného množstva môže spomaliť rast kostí, spôsobiť arytmie a zvýšiť riziko trombózy.

Vápnik: Okrem toho, že poskytuje pevnosť kostí, hrá významnú úlohu pri dráždivosti nervov a svalov, svalových kontrakciách a dokonca aj pri zrážaní krvi. Všetky bunky a tkanivá potrebujú vápnik. Nízka hladina vápnika môže spôsobiť svalové bolesti a kŕče a jeho dlhodobý nedostatok môže viesť k osteoporóze.

Vitamín C: Vitamín C hrá dôležitú úlohu pri produkcii neporušeného, ​​dobre fungujúceho kolagénu. Prispieva k normálnemu fungovaniu imunitného systému, k ochrane buniek pred oxidačným stresom, k zníženiu únavy a vyčerpania, k tvorbe normálneho kolagénu a tým k udržaniu normálneho stavu a funkcie krvných ciev, chrupaviek, kostí a zuby. Prispieva tiež k normálnemu energetickému metabolizmu a normálnej činnosti nervovej sústavy.

Organický bambusový kremík: obsah kremíka a antioxidantov vo výťažku z bambusu ostnatého (Bambusa arudinacea) chráni už obnovené kolagénové vlákna pred škodlivými účinkami voľných radikálov – čím zabraňuje ich poklesu a zachováva mladistvosť pokožky.

Vitamín D: Najdôležitejší regulátor metabolizmu vápnika, zohrávajúci úlohu pri stavbe zdravých kostí a zubov, je životne dôležitý pre zdravé fungovanie svalov a fungovanie nervového systému. Pomáha vyzbrojiť vaše vlastné imunitné bunky (B a T lymfocyty). Pri jeho nedostatku sa netvoria bunkové orgány (receptory), prostredníctvom ktorých tieto bunky rozpoznávajú a zachytávajú cudzorodé látky a patogény.

Odporúčané dávkovanie

6 tabliet denne užívaných s hlavným jedlom (škatuľka obsahuje dostatok na 60 dní)

Ingrediencie v 6 tabletách

3 600 mg hydrolyzovaného morského kolagénu peptánu, 462 mg uhličitanu horečnatého (NRV 31,57 %), 348 mg uhličitanu vápenatého (NRV 17,4 %), 120 mg hydroxidu horečnatého (NRV 19,2 %), plnivo: mikrokryštalická celulóza, protihrudkujúce látky (stearan horečnatý, oxid kremičitý), 60 mg vitamínu C (kyselina L-askorbová, NRV 75 %), 30 mg bambusového kremíka (Bambusa arundinacea Retz (divoký) 70 % kremíka, 5 µg vitamínu D (kolakalciferol), NRV 100 %).

* NRV = referenčná hodnota živín

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu