PrismaNatural Colagen Plus Flexiplus Collagen Peptane Posilňovač kĺbov v prášku - pomarančová príchuť 500 g

10 000 mg hydrolyzovaného kolagénu peptanu na jednu dávku! Prípravok špeciálne vyvinutý na ochorenia pohybového aparátu obsahuje glukosamín sulfát, chondroitín sulfát, citrát horečnatý, vitamín C, výťažok z diablovho pazúra, bambusový kremík, kyselinu hyalurónovú, 95% extrakt z kadidlovníka a vitamín K2. Prírodný doplnok na ochranu kĺbov a chrupaviek. Pomarančová príchuť. Veľkosť častíc kolagénového peptánu v produkte je 2 000 daltonov, čo má biologickú dostupnosť približne 90 %!

Skladom
Kód: PN037
Značka: Prisma Natural
€65,95
Kategória: Kolagén
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.5 kg

10 000 mg hydrolyzovaného kolagénu peptanu na jednu dávku! Prípravok špeciálne vyvinutý na ochorenia pohybového aparátu obsahuje glukosamín sulfát, chondroitín sulfát, citrát horečnatý, vitamín C, výťažok z diablovho pazúra, bambusový kremík, kyselinu hyalurónovú, 95% extrakt z kadidlovníka a vitamín K2. Prírodný doplnok na ochranu kĺbov a chrupaviek. Pomarančová príchuť. Veľkosť častíc kolagénového peptánu v produkte je 2 000 daltonov, čo má biologickú dostupnosť približne 90 %!

Veľkosť normálneho kolagénu je 15-50 000 daltonov, veľkosť hydrolyzovaného kolagénu je 5-9 000 daltonov a veľkosť molekuly kolagénového peptánu je 2-5 000 daltonov! Vďaka malej veľkosti častíc sa v našom tele zužitkuje asi 90 % kolagénového peptánu. Asi za hodinu sa dostane do krvného obehu vo forme drobných peptidov a transportuje jedinečné aminokyseliny do cieľových tkanív, ako je koža, kosti, chrupavky, kde slúži ako stavebný kameň pre bunky a podporuje tvorbu nových kolagénových vlákien.

Hlavné zložky

Hydrolyzovaný kolagén: kolagén môže byť dôležitý pre správnu funkciu chrupaviek, môže pomáhať udržiavať dobrý stav kostí, šliach, kĺbov, môže priaznivo pôsobiť na dobrú kvalitu pokožky, nechtov a vlasov. Môže podporovať regeneráciu chrupaviek, môže pomôcť nahradiť nedostatok kolagénu, ktorý je dôsledkom starnutia, fyzickej námahy a nadváhy. Kolagén je tiež významnou súčasťou steny ciev a elastické kolagénové vlákna zabezpečujú aj nerušené rozširovanie a sťahovanie ciev. Nachádza sa tiež vo významnej časti bielkovín v oku, čo pomáha pri pružnosti pohybu očí. V našom produkte je kolagén už prítomný vo forme peptidov, teda je predtrávený a hydrolyzovaný. Jeho vstrebávanie je teda výborné a nezaťažuje naše trávenie. Tento kolagénový peptid (hydrolyzovaný kolagén), ktorý takmer nevyžaduje trávenie, napomáha mladistvej pružnosti pokožky, správnemu fungovaniu a pružnosti kĺbov. Starnutím sa obsah kolagénu v pokožke znižuje a jej kvalita sa zhoršuje v dôsledku hromadenia stresu (voľných radikálov) v priebehu rokov. Kolagén je vláknitá bielkovina, ktorá určuje aj štruktúru a funkciu spojivových tkanív, ako je koža. Kolagén robí pokožku pružnou svojou vysokou fyzickou odolnosťou.

Glukosamín sulfát: Prírodný sacharid, jedna z hlavných zložiek kĺbového maziva. Napomáha zdravému fungovaniu kĺbov vystavených treniu a regenerácii chrupavkového tkaniva. Zabezpečuje elasticitu väzov a spojivových tkanív, znižuje bolesti a zápaly kĺbov. Organizmus si ho sám nevyrába, preto je nevyhnutný jeho pravidelný príjem. Odporúča sa aj pre športovcov, pre tích ktorí vykonávajú ťažkú ​​fyzickú prácu a majú nadváhu. Chráni zdravie kĺbov, chrupaviek a šliach, zabraňuje ďalšiemu poškodzovaniu chrupaviek tým, že im poskytuje určité "mazanie": každá molekula glukozamínu napomáha zásobovaniu chrupavkového tkaniva vodou tým, že viaže tri molekuly vody, čím spomaľuje opotrebovanie chrupavky u pacientov s artritídou. Môžu sa zmierniť zápalovo-bolestivé prejavy a poškodená chrupavka sa môže postupne regenerovať.

Chondroitín sulfát: Perfektné "mazivo" pre kĺby a chrupavku,tvorí hlavnú zložku chrupavky. Má vynikajúce vlastnosti viazať vodu, čím zabezpečuje pružnosť chrupavky. Pri ochoreniach kĺbov výrazne klesá obsah chondroitín sulfátu v chrupavke, znižuje sa elasticita, vzniká degenerácia chrupavky a znižuje sa funkcia kĺbov. Chondroitín sulfát môže pomôcť zvýšiť syntézu proteoglykánov a kolagénu a zvýšiť produkciu kyseliny hyalurónovej. Jeho aplikáciou sa môže znížiť alebo dokonca odstrániť ďalšie opotrebovanie chrupavky. Chondroitín sulfát môže pomôcť udržať zdravie kĺbov, pomôcť pri hojení poškodených kostí a znížiť bolesť a zápal kĺbov. Posilňuje chrupavku, zvyšuje elasticitu spojivových tkanív.

Horčík: Horčík je základnou zložkou pri uvoľňovaní energie potrebnej pre bunkový metabolizmus. Nachádza sa vo všetkých bunkách tela, hrá úlohu vo všetkých metabolických procesoch a je nevyhnutný pre správne fungovanie stoviek enzýmov. Pretože telo nie je schopné produkovať samo, je dôležité ho neustále zvonka dopĺňať. Nedostatok potrebného množstva môže spomaliť rast kostí, spôsobiť arytmie a zvýšiť riziko trombózy.

Vitamín C: Vitamín C hrá dôležitú úlohu pri produkcii neporušeného, ​​dobre fungujúceho kolagénu. Prispieva k normálnemu fungovaniu imunitného systému, k ochrane buniek pred oxidačným stresom, k zníženiu únavy a vyčerpania, k tvorbe normálneho kolagénu a tým k udržaniu normálneho stavu a funkcie krvných ciev, chrupaviek, kostí a zuby. Prispieva tiež k normálnemu energetickému metabolizmu a normálnej činnosti nervovej sústavy.

Extrakt z diablovho pazúra: Prírodný liek proti bolesti, ktorý možno použiť aj pri artritíde. Hlavnými aktívnymi zložkami diablovho pazúra sú harpagoside, harpagid a procumbid. Inhibíciou zápalových mediátorov chráni kĺby, zmierňuje príznaky artrózy (opotrebenie kĺbov) a znižuje reumatické ťažkosti. Výskum ukázal zníženie bolesti pri koxartróze kolena, bedrového kĺbu a bolesti krížov.

Bambusový kremík: Obsah kremíka a antioxidantov vo výťažku z bambusu obrovského (Bambusa arudinacea) chráni kolagénové vlákna, ktoré sa už zotavili z poškodzujúcich účinkov voľných radikálov – a tak ich spomaľuje a zachováva mladistvosť kĺbov a pokožky.

Kyselina hyalurónová: Kyselina hyalurónová reguluje hydratáciu pokožky, zabraňuje dehydratácii a udržiava vodné prostredie, v ktorom môže optimálne prebiehať bunkový metabolizmus. Kyselina hyalurónová je mazivo na kĺby, redukuje artritídu, skrášľuje pokožku pri dermatologických problémoch, zlepšuje textúru pokožky, priaznivo pôsobí pri zápaloch ďasien, pri alergiách a ušno-nosno-krčných problémoch, napomáha vyplavovaniu alergénov, udržuje vlhké sliznice a pôsobí proti starnutiu.

Kadidlovník pílovitý (Boswellia serrata): Bylina s vysokým obsahom organického vápnika, ktorá sa používa v ajurvédskej medicíne na liečbu kĺbových problémov. Uvoľňuje napätie a kŕče, zmierňuje bolesti kĺbov. Pomáha odstraňovať rôzne opuchy, pôsobí protibolestivo, zlepšuje pohyb, podporuje regeneráciu chrupaviek. Môže pomôcť pri artróze, artritíde, reumatizme, dne, stuhnutosti kĺbov, artritíde a bolestiach chrbta.

Extrakt z viniča hroznorodého: antioxidant vďaka vysokému obsahu polyfenolov, protizápalový. Prispieva k inhibícii škodlivých oxidačných procesov v našom tele. Posilňuje imunitný systém, podporuje obehový systém, má protirakovinové a antibakteriálne účinky. Môže pomôcť udržať zdravie kĺbov a znížiť zápal.

Vitamín K2: Vitamín K2 má priaznivý vplyv na proces tvorby kostí, jeho primárnou funkciou je regulácia metabolizmu vápnika. Vitamín dodáva vápnik na správne miesto v kostiach, čím zabezpečuje, že bielkoviny sa môžu zabudovať do kostí a viazať životne dôležité minerály, najmä vápnik a fosfor. Vitamín K môže byť obzvlášť užitočný pri prevencii osteoporózy, častých zlomenín kostí a zubného kazu. Tiež zohráva významnú úlohu pri znižovaní rizika Alzheimerovej choroby a odporúča sa na použitie pri prevencii aterosklerózy tým, že zabraňuje upchávaniu krvných ciev.

Odporúčané dávkovanie

Denne rozpustite 15 gramov prášku v 1-1,5 dl vody alebo inej tekutiny, dôkladne premiešajte a vypite. Vrecúško obsahuje odmernú lyžičku!

Ingrediencie (15 gramov na výrobok)

Zloženie: hydrolyzovaný kolagén peptán 10 000 mg, polysacharid (maltodextrín), aróma (pomarančová príchuť), glukózamín sulfát 500 mg, chondroitín sulfát 300 mg, citrát horečnatý 300 mg (48 mg horčíka = 12,8 % VRN *), vitamín C (L-askorbová kyselina) 80 mg (100% VRN *), kyselina citrónová, sušený extrakt z diablovho pazúra 40 mg, sušený extrakt z bambusu (70% kremík) 40 mg, kyselina hyalurónová 30 mg, extrakt zo sušeného hrozna (vinné hrozno, 95% polyfenoly) 20 mg, extrakt zo sušeného kadidlovníka ( kadidlovník pílovitý, Boswellia serrata) 20 mg, sladidlo (sukralóza) a vitamín K2.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu