PrismaNatural Colagen Plus Flexiplus Collagen Peptane Posilňovač kĺbov v prášku - pomarančová príchuť 500 g

10 000 mg hydrolyzovaného kolagénu peptanu na jednu dávku! Prípravok špeciálne vyvinutý na ochorenia pohybového aparátu obsahuje glukosamín sulfát, chondroitín sulfát, citrát horečnatý, vitamín C, výťažok z diablovho pazúra, bambusový kremík, kyselinu hyalurónovú, 95% extrakt z kadidlovníka a vitamín K2. Prírodný doplnok na ochranu kĺbov a chrupaviek. Pomarančová príchuť. Veľkosť častíc kolagénového peptánu v produkte je 2 000 daltonov, čo má biologickú dostupnosť približne 90 %!

Skladom
Kód: PN037
Značka: Prisma Natural
€65,95
Kategória: Kolagén
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.5 kg
Darček zdarma
Darček zdarma
k objednávke
Doprava zdarma
Doprava zdarma
nad 50€ a odoslanie do 48 hodín
Vernostný program
Vernostný program
zľava až do výšky 12%
Množstevná zľava
Množstevná zľava
šetrite nákupom výhodných balení

10 000 mg hydrolyzovaného kolagénu peptanu na jednu dávku! Prípravok špeciálne vyvinutý na ochorenia pohybového aparátu obsahuje glukosamín sulfát, chondroitín sulfát, citrát horečnatý, vitamín C, výťažok z diablovho pazúra, bambusový kremík, kyselinu hyalurónovú, 95% extrakt z kadidlovníka a vitamín K2. Prírodný doplnok na ochranu kĺbov a chrupaviek. Pomarančová príchuť. Veľkosť častíc kolagénového peptánu v produkte je 2 000 daltonov, čo má biologickú dostupnosť približne 90 %!

Veľkosť normálneho kolagénu je 15-50 000 daltonov, veľkosť hydrolyzovaného kolagénu je 5-9 000 daltonov a veľkosť molekuly kolagénového peptánu je 2-5 000 daltonov! Vďaka malej veľkosti častíc sa v našom tele zužitkuje asi 90 % kolagénového peptánu. Asi za hodinu sa dostane do krvného obehu vo forme drobných peptidov a transportuje jedinečné aminokyseliny do cieľových tkanív, ako je koža, kosti, chrupavky, kde slúži ako stavebný kameň pre bunky a podporuje tvorbu nových kolagénových vlákien.

Hlavné zložky

Hydrolyzovaný kolagén: kolagén môže byť dôležitý pre správnu funkciu chrupaviek, môže pomáhať udržiavať dobrý stav kostí, šliach, kĺbov, môže priaznivo pôsobiť na dobrú kvalitu pokožky, nechtov a vlasov. Môže podporovať regeneráciu chrupaviek, môže pomôcť nahradiť nedostatok kolagénu, ktorý je dôsledkom starnutia, fyzickej námahy a nadváhy. Kolagén je tiež významnou súčasťou steny ciev a elastické kolagénové vlákna zabezpečujú aj nerušené rozširovanie a sťahovanie ciev. Nachádza sa tiež vo významnej časti bielkovín v oku, čo pomáha pri pružnosti pohybu očí. V našom produkte je kolagén už prítomný vo forme peptidov, teda je predtrávený a hydrolyzovaný. Jeho vstrebávanie je teda výborné a nezaťažuje naše trávenie. Tento kolagénový peptid (hydrolyzovaný kolagén), ktorý takmer nevyžaduje trávenie, napomáha mladistvej pružnosti pokožky, správnemu fungovaniu a pružnosti kĺbov. Starnutím sa obsah kolagénu v pokožke znižuje a jej kvalita sa zhoršuje v dôsledku hromadenia stresu (voľných radikálov) v priebehu rokov. Kolagén je vláknitá bielkovina, ktorá určuje aj štruktúru a funkciu spojivových tkanív, ako je koža. Kolagén robí pokožku pružnou svojou vysokou fyzickou odolnosťou.

Glukosamín sulfát: Prírodný sacharid, jedna z hlavných zložiek kĺbového maziva. Napomáha zdravému fungovaniu kĺbov vystavených treniu a regenerácii chrupavkového tkaniva. Zabezpečuje elasticitu väzov a spojivových tkanív, znižuje bolesti a zápaly kĺbov. Organizmus si ho sám nevyrába, preto je nevyhnutný jeho pravidelný príjem. Odporúča sa aj pre športovcov, pre tích ktorí vykonávajú ťažkú ​​fyzickú prácu a majú nadváhu. Chráni zdravie kĺbov, chrupaviek a šliach, zabraňuje ďalšiemu poškodzovaniu chrupaviek tým, že im poskytuje určité "mazanie": každá molekula glukozamínu napomáha zásobovaniu chrupavkového tkaniva vodou tým, že viaže tri molekuly vody, čím spomaľuje opotrebovanie chrupavky u pacientov s artritídou. Môžu sa zmierniť zápalovo-bolestivé prejavy a poškodená chrupavka sa môže postupne regenerovať.

Chondroitín sulfát: Perfektné "mazivo" pre kĺby a chrupavku,tvorí hlavnú zložku chrupavky. Má vynikajúce vlastnosti viazať vodu, čím zabezpečuje pružnosť chrupavky. Pri ochoreniach kĺbov výrazne klesá obsah chondroitín sulfátu v chrupavke, znižuje sa elasticita, vzniká degenerácia chrupavky a znižuje sa funkcia kĺbov. Chondroitín sulfát môže pomôcť zvýšiť syntézu proteoglykánov a kolagénu a zvýšiť produkciu kyseliny hyalurónovej. Jeho aplikáciou sa môže znížiť alebo dokonca odstrániť ďalšie opotrebovanie chrupavky. Chondroitín sulfát môže pomôcť udržať zdravie kĺbov, pomôcť pri hojení poškodených kostí a znížiť bolesť a zápal kĺbov. Posilňuje chrupavku, zvyšuje elasticitu spojivových tkanív.

Horčík: Horčík je základnou zložkou pri uvoľňovaní energie potrebnej pre bunkový metabolizmus. Nachádza sa vo všetkých bunkách tela, hrá úlohu vo všetkých metabolických procesoch a je nevyhnutný pre správne fungovanie stoviek enzýmov. Pretože telo nie je schopné produkovať samo, je dôležité ho neustále zvonka dopĺňať. Nedostatok potrebného množstva môže spomaliť rast kostí, spôsobiť arytmie a zvýšiť riziko trombózy.

Vitamín C: Vitamín C hrá dôležitú úlohu pri produkcii neporušeného, ​​dobre fungujúceho kolagénu. Prispieva k normálnemu fungovaniu imunitného systému, k ochrane buniek pred oxidačným stresom, k zníženiu únavy a vyčerpania, k tvorbe normálneho kolagénu a tým k udržaniu normálneho stavu a funkcie krvných ciev, chrupaviek, kostí a zuby. Prispieva tiež k normálnemu energetickému metabolizmu a normálnej činnosti nervovej sústavy.

Extrakt z diablovho pazúra: Prírodný liek proti bolesti, ktorý možno použiť aj pri artritíde. Hlavnými aktívnymi zložkami diablovho pazúra sú harpagoside, harpagid a procumbid. Inhibíciou zápalových mediátorov chráni kĺby, zmierňuje príznaky artrózy (opotrebenie kĺbov) a znižuje reumatické ťažkosti. Výskum ukázal zníženie bolesti pri koxartróze kolena, bedrového kĺbu a bolesti krížov.

Bambusový kremík: Obsah kremíka a antioxidantov vo výťažku z bambusu obrovského (Bambusa arudinacea) chráni kolagénové vlákna, ktoré sa už zotavili z poškodzujúcich účinkov voľných radikálov – a tak ich spomaľuje a zachováva mladistvosť kĺbov a pokožky.

Kyselina hyalurónová: Kyselina hyalurónová reguluje hydratáciu pokožky, zabraňuje dehydratácii a udržiava vodné prostredie, v ktorom môže optimálne prebiehať bunkový metabolizmus. Kyselina hyalurónová je mazivo na kĺby, redukuje artritídu, skrášľuje pokožku pri dermatologických problémoch, zlepšuje textúru pokožky, priaznivo pôsobí pri zápaloch ďasien, pri alergiách a ušno-nosno-krčných problémoch, napomáha vyplavovaniu alergénov, udržuje vlhké sliznice a pôsobí proti starnutiu.

Kadidlovník pílovitý (Boswellia serrata): Bylina s vysokým obsahom organického vápnika, ktorá sa používa v ajurvédskej medicíne na liečbu kĺbových problémov. Uvoľňuje napätie a kŕče, zmierňuje bolesti kĺbov. Pomáha odstraňovať rôzne opuchy, pôsobí protibolestivo, zlepšuje pohyb, podporuje regeneráciu chrupaviek. Môže pomôcť pri artróze, artritíde, reumatizme, dne, stuhnutosti kĺbov, artritíde a bolestiach chrbta.

Extrakt z viniča hroznorodého: antioxidant vďaka vysokému obsahu polyfenolov, protizápalový. Prispieva k inhibícii škodlivých oxidačných procesov v našom tele. Posilňuje imunitný systém, podporuje obehový systém, má protirakovinové a antibakteriálne účinky. Môže pomôcť udržať zdravie kĺbov a znížiť zápal.

Vitamín K2: Vitamín K2 má priaznivý vplyv na proces tvorby kostí, jeho primárnou funkciou je regulácia metabolizmu vápnika. Vitamín dodáva vápnik na správne miesto v kostiach, čím zabezpečuje, že bielkoviny sa môžu zabudovať do kostí a viazať životne dôležité minerály, najmä vápnik a fosfor. Vitamín K môže byť obzvlášť užitočný pri prevencii osteoporózy, častých zlomenín kostí a zubného kazu. Tiež zohráva významnú úlohu pri znižovaní rizika Alzheimerovej choroby a odporúča sa na použitie pri prevencii aterosklerózy tým, že zabraňuje upchávaniu krvných ciev.

Odporúčané dávkovanie

Denne rozpustite 15 gramov prášku v 1-1,5 dl vody alebo inej tekutiny, dôkladne premiešajte a vypite. Vrecúško obsahuje odmernú lyžičku!

Ingrediencie (15 gramov na výrobok)

Zloženie: hydrolyzovaný kolagén peptán 10 000 mg, polysacharid (maltodextrín), aróma (pomarančová príchuť), glukózamín sulfát 500 mg, chondroitín sulfát 300 mg, citrát horečnatý 300 mg (48 mg horčíka = 12,8 % VRN *), vitamín C (L-askorbová kyselina) 80 mg (100% VRN *), kyselina citrónová, sušený extrakt z diablovho pazúra 40 mg, sušený extrakt z bambusu (70% kremík) 40 mg, kyselina hyalurónová 30 mg, extrakt zo sušeného hrozna (vinné hrozno, 95% polyfenoly) 20 mg, extrakt zo sušeného kadidlovníka ( kadidlovník pílovitý, Boswellia serrata) 20 mg, sladidlo (sukralóza) a vitamín K2.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu