PrismaNatural Colagen Plus Flexiplus Kolagénový Peptidový nápoj v prášku na posilnenie kĺbov - citrusová príchuť 300 g

10 000 mg hydrolyzovaného kolagénového peptidu na porciu! Prípravok špeciálne vyvinutý na ochorenia pohybového aparátu obsahuje okrem kvalitného hydrolyzovaného kolagénu peptánu aj glukosamín sulfát, chondroitín sulfát, citrát horečnatý, vitamín C, extrakt z diablovho pazúra, bambusový kremík a extrakt z kadidlovníka pílovitého. Prírodný doplnok na ochranu kĺbov a chrupaviek. Chutí po citrusoch. Kolagén peptán vo výrobku má veľkosť častíc 2 000 daltonov, čo je cca. Má 90% biologickú dostupnosť!

Skladom
Kód: PN084
Značka: Prisma Natural
€42,95
Kategória: Kolagén
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.3 kg

10 000 mg hydrolyzovaného kolagénového peptidu na porciu! Prípravok špeciálne vyvinutý na ochorenia pohybového aparátu obsahuje okrem kvalitného hydrolyzovaného kolagénu peptánu aj glukosamín sulfát, chondroitín sulfát, citrát horečnatý, vitamín C, extrakt z diablovho pazúra, bambusový kremík a extrakt z kadidlovníka pílovitého. Prírodný doplnok na ochranu kĺbov a chrupaviek. Chutí po citrusoch. Kolagén peptán vo výrobku má veľkosť častíc 2 000 daltonov, čo je cca. Má 90% biologickú dostupnosť!

Veľkosť normálneho kolagénu je 15-50 000 daltonov, veľkosť hydrolyzovaného kolagénu je 5-9 000 daltonov a veľkosť molekuly kolagénového peptánu je 2-5 000 daltonov! Vďaka svojej malej veľkosti častíc je kolagén peptán cca. 90% je využitých v našom tele. Asi za hodinu sa dostane do krvného obehu vo forme drobných peptidov a transportuje jedinečné aminokyseliny do cieľových tkanív, ako je koža, kosti, chrupavky, kde slúži ako stavebný kameň pre bunky a podporuje tvorbu nových kolagénových vlákien.

 

Hlavné zložky

Hydrolyzovaný kolagén: kolagén môže byť dôležitý pre správnu funkciu chrupaviek, môže pomáhať udržiavať dobrý stav kostí, šliach, kĺbov, môže priaznivo pôsobiť na dobrú kvalitu pokožky, nechtov a vlasov. Môže podporovať regeneráciu chrupaviek, môže pomôcť nahradiť nedostatok kolagénu, ktorý je dôsledkom starnutia, fyzickej námahy a nadváhy. Kolagén je tiež významnou súčasťou steny ciev a elastické kolagénové vlákna zabezpečujú aj nerušené rozširovanie a sťahovanie ciev. Nachádza sa tiež vo významnej časti bielkovín v oku, čo pomáha pri pružnosti pohybu očí. V našom produkte je kolagén už prítomný vo forme peptidov, teda je predtrávený a hydrolyzovaný. Jeho vstrebávanie je teda výborné a nezaťažuje naše trávenie. Tento kolagénový peptid (hydrolyzovaný kolagén), ktorý takmer nevyžaduje trávenie, napomáha mladistvej pružnosti pokožky a správnemu fungovaniu a pružnosti kĺbov. Starnutím sa obsah kolagénu v pokožke znižuje a jej kvalita sa zhoršuje v dôsledku hromadenia stresu (voľných radikálov) v priebehu rokov.Kolagén je vláknitá bielkovina, ktorá určuje aj štruktúru a funkciu spojivových tkanív, ako je koža. Kolagén robí pokožku pružnou svojou vysokou fyzickou odolnosťou.

Glukosamín sulfát: Prírodný sacharid, jedna z hlavných zložiek kĺbového maziva. Napomáha zdravému fungovaniu kĺbov vystavených treniu a regenerácii chrupavkového tkaniva. Zabezpečuje elasticitu väzov a spojivových tkanív, znižuje bolesti a zápaly kĺbov. Organizácia si ho sama nevyrába, preto je nevyhnutná pravidelná výmena. Odporúča sa aj pre športovcov, ktorí vykonávajú ťažkú ​​fyzickú prácu a majú nadváhu. Chráni zdravie kĺbov, chrupaviek a šliach, zabraňuje ďalšiemu poškodzovaniu chrupaviek tým, že im poskytuje určitú "mazanie": každá molekula glukozamínu napomáha zásobovaniu chrupavkového tkaniva vodou tým, že viaže tri molekuly vody, čím spomaľuje opotrebovanie chrupavky u pacientov s artritídou. Môžu sa zmierniť zápalovo-bolestivé prejavy a poškodená chrupavka sa môže postupne regenerovať alebo regenerovať.

Chondroitín sulfát: Perfektné "mazivo" pre kĺby a chrupavku, hlavnú zložku chrupavky. Má vynikajúce vlastnosti viazať vodu, čím zabezpečuje pružnosť chrupavky. Pri ochoreniach kĺbov výrazne klesá obsah chondroitín sulfátu v chrupavke, znižuje sa elasticita, vzniká degenerácia chrupavky a znižuje sa funkcia kĺbov. Chondroitín sulfát môže pomôcť zvýšiť syntézu proteoglykánov a kolagénu a zvýšiť produkciu kyseliny hyalurónovej. Jeho aplikáciou sa môže znížiť alebo dokonca odstrániť ďalšie opotrebovanie chrupavky. Chondroitín sulfát môže pomôcť udržať zdravie kĺbov, pomôcť pri hojení poškodených kostí a znížiť bolesť a zápal kĺbov. Posilňuje chrupavku, zvyšuje elasticitu spojivových tkanív.

Horčík: Horčík je základnou zložkou pri uvoľňovaní energie potrebnej pre bunkový metabolizmus. Nachádza sa vo všetkých bunkách tela, hrá úlohu vo všetkých metabolických procesoch a je nevyhnutný pre správne fungovanie stoviek enzýmov. Pretože telo nie je schopné vyrábať samo, je dôležité ho neustále nahrádzať zvonka. Nedostatok potrebného množstva môže spomaliť rast kostí, spôsobiť arytmie a zvýšiť riziko trombózy.

Vitamín C: Vitamín C hrá dôležitú úlohu pri produkcii neporušeného, ​​dobre fungujúceho kolagénu. Prispieva k normálnemu fungovaniu imunitného systému, k ochrane buniek pred oxidačným stresom, k zníženiu únavy a vyčerpania, k tvorbe normálneho kolagénu a tým k udržaniu normálneho stavu a funkcie krvných ciev, chrupaviek, kostí a zuby. Prispieva tiež k normálnemu energetickému metabolizmu a normálnej činnosti nervovej sústavy.

Extrakt z diablovho pazúra: Prírodný liek proti bolesti, ktorý možno použiť aj pri artritíde. Hlavnými účinnými látkami v diablovom okove sú harpagosid, harpagid a procumbid. Inhibíciou zápalových mediátorov chráni kĺby, zmierňuje príznaky artrózy (opotrebenie kĺbov) a znižuje reumatické ťažkosti. Výskum ukázal zníženie bolesti pri koxartróze kolena, bedrového kĺbu a bolesti krížov.

Bambusový kremík: Obsah kremíka a antioxidantov vo výťažku z bambusu ostnatého (Bambusa arudinacea) chráni kolagénové vlákna, ktoré sa už zotavili z poškodzujúcich účinkov voľných radikálov – a tak ich spomaľuje a zachováva mladistvosť kĺbov a pokožky.

Kadidlovník pílovitý (Boswellia serrata): Bylina s vysokým obsahom organického vápnika, ktorá sa používa v ajurvédskej medicíne na liečbu kĺbových problémov. Uvoľňuje napätie a kŕče, zmierňuje bolesti kĺbov. Pomáha odstraňovať rôzne opuchy, pôsobí protibolestivo, zlepšuje pohyb, podporuje regeneráciu chrupaviek. Môže pomôcť pri artróze, artritíde, reumatizme, dne, stuhnutosti kĺbov, artritíde a bolestiach chrbta.

 

Odporúčané dávkovanie

Denne rozpustite 15 gramov prášku v 1-1,5 dl vody alebo inej tekutiny, dôkladne premiešajte a vypite. Vrecúško obsahuje odmernú lyžičku!

 

Ingrediencie (15 gramov na výrobok)

Hydrolyzovaný kolagén 10 g, maltodextrín, citrusová aróma, glukózamín sulfát draselný 600 mg, chondroitín sulfát 350 g, korektor kyseliny (kyselina citrónová), MSM (metylsulfonylmetán) 200 mg, oxid vápenatý (24 mg * vápnik, 3 % NRV horčík) mg (90,45 mg horčíka 24,12 % NRV *), vitamín C (kyselina L-askorbová) 80 mg (100 % NRV), suchý extrakt Boswellia (kadidlovník pílovitý) (Boswellia Serrata Roxb. Ex Colebr.) 50 mg, suchý extrakt Harpagofitum (10% Harpagoside) 50 mg, suchý extrakt z indického bambusu obrovského (70% kremíka) 40 mg, hyaluronát sodný 35 mg, Dioscorea villosa 25 mg, Maca prášok 25 mg, Cimicifuga racemosa 25 mg, Šalvia lekárska (Salvia Officinalis) 10 mg, Koenzým Q10 2 mg, Sladidlo: sukralóza, Vitamín D3 (cholekalciferol) 5 μg

NRV: Referenčné hodnoty živín

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu