PrismaNatural Gynactiv Vitamínová Kapsula pre Dámy 60ks

PrismaNatural Vitamín pre ženy je doplnok stravy na báze rastlín, inozitolu, cholinonu, citrusových bioflavonoidov, vitamínov a minerálov. Vitamíny sú nevyhnutné pre normálne fungovanie metabolizmu. Regulujú biochemické procesy v tele a podporujú tvorbu koenzýmov, z ktorých sa aktivujú enzýmy regulujúce chemické reakcie potrebné pre správnu funkciu buniek.

Vypredané
Kód: PN101
Značka: Prisma Natural
€19,95 –19 % €15,97
Kategória: Ženské a mužské problémy
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.046 kg
PrismaNatural Gynactiv Vitamínová Kapsula pre Dámy 60ks
€19,95 –19 %

PrismaNatural Vitamín pre ženy je doplnok stravy na báze rastlín, inozitolu, cholinonu, citrusových bioflavonoidov, vitamínov a minerálov.

Vitamíny sú nevyhnutné pre normálne fungovanie metabolizmu. Regulujú biochemické procesy v tele a podporujú tvorbu koenzýmov, z ktorých sa aktivujú enzýmy regulujúce chemické reakcie potrebné pre správnu funkciu buniek.

Vitamíny si telo nevie syntetizovať, preto je potrebné ich prijímať správnou výživou a konzumáciou doplnkov stravy.

ZLOŽENIE

VÁPNIK: ŠTRUKTURÁLNA A MEDZICELÁNOVÁ KOMUNIKÁCIA (prenášač nervových vzruchov a svalových kontrakcií).

Uhličitan je v prírode najrozšírenejší. Vápnik ako dôležitá súčasť nášho tela prispieva k rovnováhe našich životných funkcií tým, že bráni chorobám. Vápnik je potrebný na udržanie zdravia kostí, svalov, nervového systému a srdca.

 

VITAMÍN C: ANTIOXIDANT A PROTI STARNUTIU.

Ako antioxidant chráni bunky pred vonkajšími negatívnymi vplyvmi, čím zvyšuje obranyschopnosť a stimuluje činnosť imunitného systému. Znižuje intenzitu a trvanie prechladnutia a chrípky, podporuje hojenie tkanív a vstrebávanie ďalších vitamínov a základných živín.

 

KELP RIASY: ANTIOXIDANT.

Superpotravina bohatá na minerály, najmä jód. Vďaka obsahu vlákniny podporuje tráviaci proces, aj keď vďaka kyseline algínovej pôsobí protihnačkovo. Pomáha pri látkovej premene, upravuje hladinu cholesterolu a udržiava krvný tlak.

 

HORČÍK: VYRÁBA ŠTRUKTURÁLNU ENERGIU, PREPRAVUJE IÓNY A POMÔCKY PRE KOMUNIKÁCIU MEDZI BUNKAMI (prenášač nervových vzruchov a svalových kontrakcií).

Je ideálny na reguláciu fungovania centrálneho nervového systému, zohráva kľúčovú úlohu pri správnom prenose elektrických impulzov v mozgu, a preto sa odporúča najmä ľuďom s úzkosťou, poruchami nálady či depresiami. Pozitívne vplýva aj na schopnosť koncentrácie.

Pomáha regulovať srdcový rytmus a predchádza arytmiám. Je veľmi účinný pri znižovaní LDL cholesterolu, ktorý sa hromadí v tepnách a môže viesť k infarktu a embólii.

U žien môže oxid horečnatý pomôcť zmierniť nepríjemné príznaky skorej menopauzy a príznaky spojené s predmenštruačným syndrómom. Horčík je jedným z prvkov, ktorý prispieva k procesu opravy poškodených svalových vlákien, preto je jeho konzumácia nevyhnutná pre ľudí podstupujúcich intenzívne cvičenie. Prispieva k skorému zotaveniu po námahe a znižuje vplyv zranení na fyzický výkon.

 

DRASLÍK: KOFAKTOR ENZÝMU A UCHOVÁVAČ MEMBRÁNOVÉHO POTENCIÁLU.

Posilňuje naše telo. Je nevyhnutný pre výživu buniek, odstraňovanie odpadových produktov a prebytočnej tekutiny z buniek. Posilňuje svaly a dokonale reguluje činnosť srdca.

 

VITAMÍN B: UVOĽŇOVANIE STRESU A ANTIDEPRESNÝ ÚČINOK.

Priaznivo pôsobia na metabolizmus, zlepšujú náladu, sú prevenciou srdcovo-cievnych ochorení, zvyšujú duševnú sviežosť, posilňujú kosti, zlepšujú zrak, chránia vlasy, pokožku a nechty. Sú nevyhnutné aj pre správne fungovanie nervovej sústavy a tým aj pre prekonávanie stresu, depresie a úzkosti.

  • B1: Tiamín pomáha bunkám tela premieňať sacharidy na energiu. Hlavnou funkciou sacharidov je dodávať telu energiu, najmä mozgu a nervovej sústave. Tiamín tiež hrá úlohu pri svalovej kontrakcii a vedení nervových impulzov.

  • B2: Riboflavín je dôležitý pre rast tela a tvorbu červených krviniek, ako aj pomáha uvoľňovať energiu z bielkovín.

  • B3: Niacín pomáha tráviacemu systému, pokožke a nervom. Je tiež dôležitý pre premenu potravy na energiu.

  • B5: Kyselina pantoténová je koenzým nevyhnutný pre tvorbu energie z tukov, sacharidov a bielkovín v potravinách. Je dôležitý pre tvorbu vitamínu D3. Prispieva k zníženiu únavy a vyčerpania ako aj k normálnej psychickej výkonnosti.

  • B6: Pyridoxín pomáha telu udržiavať normálnu neurologickú funkciu.

  • B7: Biotín sa používa na prevenciu a liečbu nedostatku biotínu spojeného s dlhodobým kŕmením sondou, podvýživou a rýchlym úbytkom hmotnosti. Orálne sa používa aj pri vypadávaní vlasov, lámaní nechtov, vyrážkach u dojčiat (seboroická dermatitída), cukrovke a miernych depresiách.

  • B9: Kyselina listová pomáha bunkám fungovať a rásť. Kyselinu listovú potrebuje každý a je dôležitá najmä pre ženy vo fertilnom veku. Užívanie správneho množstva kyseliny listovej pred a počas tehotenstva môže zabrániť vážnym vrodeným chybám v mozgu a chrbtici vášho dieťaťa.

  • B12: Kobalamín, známy aj ako vitamín na výrobu energie, je jedným z najdôležitejších vitamínov pre telo, pretože je nevyhnutný pre udržanie zdravých nervových a krvných buniek. Je nevyhnutný pre tvorbu DNA, genetického materiálu nachádzajúceho sa v tele. Je nevyhnutný pre tvorbu červených krviniek, synergicky pôsobí s kyselinou listovou pri syntéze DNA a RNA a pomáha aj pri tvorbe bielych krviniek, ktoré sú zodpovedné za ochranu organizmu pred infekciami. Udržiavanie správnej hladiny vitamínu B12 v tele pomáha udržiavať správny metabolizmus a zlepšuje funkciu buniek a náladu. Hrá kľúčovú úlohu pri tvorbe melatonínu.

 

INOZITOL: LIPOTROPNÁ LÁTKA.

Jeho funkcia je mimoriadne dôležitá pre zdravie buniek nervového systému a metabolizmus lipidov. Ovplyvňuje tiež rôzne aspekty nášho tela, ako je krvný obeh, kvalita spánku, pleť a vlasy, plodnosť a nálada. Používa sa pri úzkosti, bulímii a syndróme stukovatenia pečene.

 

CHOLÍN: KARDIOVASKULÁRNE A KOGNITÍVNE ZDRAVIE.

Zvlášť priaznivo pôsobí na pečeň tým, že znižuje hromadenie tukov v pečeni. Hrá dôležitú úlohu v zdraví srdca, pretože znižuje krvný tlak a reguluje srdcovú frekvenciu, čím znižuje riziko kardiovaskulárnych ochorení. Dokáže znížiť hladinu cholesterolu a zrýchliť metabolizmus tukov.

Jednou z najdôležitejších vlastností cholínu je jeho antioxidačná schopnosť, ktorá zlepšuje kognitívne funkcie. Podporuje koncentráciu a zlepšuje pamäť. Okrem toho odďaľuje účinky starnutia a pomáha odstraňovať toxické látky z pečene.

V športe zvyšuje telesnú silu a vytrvalosť a urýchľuje zotavenie zo svalových zranení.

 

ORGANICKÝ KREMÍK: IMUNO OCHRANNÝ A BIOELEKTRICKÝ ÚČINOK STIMULUJÚCI AKTIVITU.

Stopový prvok, ktorý je štrukturálne a funkčne nevyhnutný pre spojivové tkanivo, najmä v zložkách kolagénu, pri zachovaní jeho pevnosti, štruktúry, integrity a metabolizmu.

Je dobre známe, že hrá úlohu pri transporte vápnika do kostí. Laboratórne štúdie s nedostatkom estrogénu ukázali, že inhibuje kostnú resorpciu a stimuluje novotvorbu kosti. Zvyšuje schopnosť vápnika a vitamínu D zvyšovať hustotu kostí. Znižuje opuch a bolesť.

V spojení s bioelektronickými procesmi pôsobí ako sprostredkovateľ pri transporte elektrónov, zosilňuje impulzy medzi rôznymi molekulami, vytvára rovnováhu iónov v celom tele, ktoré sú zodpovedné za zásobovanie buniek energiou, ktorú potrebujú, a tým chráni telo pred mnohými škodlivými vplyvmi.

Pomáha vyrovnávať napätie a posilňuje zuby, nechty a vlasy.

 

CITRUSOVÉ BIOFLAVONOIDY: STIMULUJÚ OBEH.

Priaznivo pôsobia pri prevencii srdcových chorôb. Citrusové flavonoidy posilňujú cievy a robia ich pružnejšími. Pomáhajú znižovať cholesterol, liečia zápaly, znižujú alergické reakcie a sú prevenciou rakoviny. Zvyčajne sa používa v boji proti kŕčovým žilám a hemoroidom.

 

ZINOK: REGULAČNÝ, ŠTRUKTURÁLNY A KATALYTICKÝ VPLYV.

Podieľa sa na viac ako 100 enzýmových reakciách. Najvyššia koncentrácia zinku v mozgu sa nachádza medzi neurónmi v hipokampe, čo je centrum mozgu zodpovedné za učenie a pamäť. Zinok zlepšuje pamäť, zlepšuje myslenie a učenie. Prispieva k normálnemu fungovaniu kognitívnych funkcií. Používa sa tiež v boji proti akné, makulárnej degenerácii, neplodnosti a benígnej prostatitíde. Je účinný aj ako imunosupresívum.

 

BETA-KAROTÍN: ANTIOXIDAČNÝ A PROTIZÁPALOVÝ ÚČINOK.

Provitamín - A v ovocí, zelenine a obilninách sa používa na zmiernenie príznakov astmy vyvolanej cvičením, na prevenciu niektorých druhov rakoviny, srdcových chorôb, šedého zákalu a makulárnej degenerácie v starobe. Betakarotén znižuje riziko rakoviny prsníka a spálenia od slnka. Hrá dôležitú úlohu v epiteliálnom tkanive močového traktu.

 

MEĎ: ANTIOXIDAČNÝ ÚČINOK A GENETICKÁ REGULÁCIA.

Je producentom energie, tvorcom spojivového tkaniva, syntetizátorom neurotransmiterov a podieľa sa na metabolizme železa.

 

VITAMÍN E: ANTIOXIDANTNÝ A IMUNITNÝ OCHRANNÝ ÚČINOK

Nedostatok vitamínu E vedie k neurologickým problémom, ako je neuropatia, ako aj svalová slabosť, retinopatia a neplodnosť. Vitamín E chráni bunky pred toxickými zlúčeninami vstupujúcim do tela a zapája sa do boja proti voľným radikálom, ktoré spôsobujú degeneráciu tkaniva. Pomáha bojovať proti infekciám tým, že zvyšuje produkciu obranných buniek a intenzitu reakcie buniek na infekciu, čím účinne bojuje proti vírusovým ochoreniam. Podporuje hojenie tým, že stimuluje tvorbu elastických vlákien a kolagénu, prospešný je najmä pri popáleninách.

Je skvelým ochrancom biologických membrán nervov, svalov a kardiovaskulárneho systému. Predlžuje tiež životnosť červených krviniek a zohráva dôležitú úlohu pri pomáhaní telu absorbovať a využívať vitamín A.

 

RETINOL: VÍZIA A IMUNITA.

Vitamín A pomáha udržiavať správne videnie, imunitný systém a schopnosť reprodukcie. Priaznivo pôsobí aj na srdce, pľúca, obličky a ďalšie orgány. Prispieva k správnemu vývoju kostí, zubov, mäkkých tkanív, slizníc a kože. Prispieva k prevencii infekčných chorôb.

 

ŽELEZO (BISGLYCINATE): DODÁVATEĽ KYSLÍKA.

Vzhľadom na svoju účinnosť je to najpoužívanejšia zlúčenina v substitučnej terapii železa pri anémii. Keďže šetrí žalúdočný systém, nespôsobuje zápchu.

 

CHROM: UDRŽANIE HLADINY CUKRU V KRVI.

Podieľa sa na enzymatických a hormonálnych procesoch a reguluje hladinu inzulínu.

 

VITAMÍN K2: ANTIATEROSKLEROTICKÉ, PROTIZÁPALOVÉ, ANTIOXIDANTNÉ A ANTEMFEMICKÉ.

Je nevyhnutný pre udržanie dobrého stavu kostí, kardiovaskulárneho systému, pamäti a prevenciu starnutia. Je zodpovedný za viazanie vápnika a jeho začlenenie do kostí, pričom zabraňuje ukladaniu a kryštalizácii vápnika na stenách krvných ciev. Vitamín K2 obnovuje steny tepien, znižuje hladinu cholesterolu a tým zabraňuje tvorbe krvných zrazenín a iným obehovým problémom.

 

SELÉN: ANTIOXIDANT

Základný stopový prvok, ktorý zohráva kľúčovú úlohu pre zdravie. Je to silný antioxidant a pomáha správnemu fungovaniu imunitného systému.

 

POUŽITIE

užite 1-2 kapsuly pred hlavným jedlom.

 

ODPORÚČANÉ DENNÉ MNOŽSTVO

1-2 kapsuly.

 

INGREDIENCIE V 2 KAPSULOCH

Uhličitan vápenatý 300 MG (120 MG VÁPNÍK, 15 % NRV), VITAMÍN C (KYSELINA L-ASCORBOVÁ) 220 MG (275 % NRV), PRÁŠOK KELP ALGA (ASCOPHYLLUM NODOSUM) 220 MG, OXID HORČÍN. 130 MG 78,4 MG (HORČÍK, 20,9 % NRV), FOSFOREČN DRASELNÝ 100 MG (98 MG DRASLÍK, 4,9 % NRV), INOZITOL 30 MG, CHOLIN BITARATE 30 MG, SUCHÝ EXTRAKT Z BAMBUSU (BAMBUS ARUNDINACEA, 70% KREMÍK)28,5 MG, CITRUSOVÉ BIOFLAVONOIDY 20 MG, OXID ZINKU 20 MG (14,4 MG ZINOK, 144 % NRV), KYSELINA PANTOTÉNOVÁ (KYSELINA PANTOTÉNOVÁ) 5MG (83,3 % NRV), BETA-KAROTÍN 4,5 MG (374 µG VITAMÍNU A, 46,75 % NRV), VITAMÍN B6 (PIRIDOXIN HYDROCHLORID) 4,2 MG (300 % NRV)B2- VITAMÍN (RIBOFLAVÍN) 4,2 MG (300 % NRV), síran meďnatý 3,94 MG (1000 µG MEDI, 100% NRV) VITAMÍN B1 (THIAMÍN HYDROCHLORIDY) 3,6 MG (327,3 % NRV), VITAMÍN E (DL-ALFHA-TOKOFERYL ACETÁT) 1,8 MG (15 % NRV), VITAMÍN A (RETINOL) 1400 µG (175 % NRV), BISGLYCINÁT ŽELEZA 1,3 MG (0,23 MG Železo, 1,64 % NRV),CHROMPIKOLINATE 0,8 MG (96 µG CHROM, 240 % NRV), KYSELINA LISTOVÁ (PTEROIL MONOGLUTAMIC KYSELINA) 400 µG (200 % NRV), BIOTÍN (D-BIOTÍN) 160 µG (320 % NRV), VITAMÍN K (MENACINON-7) 50 µG (66,67 % NRV), SELENOMETHIONGINE 26 µG (0,13 µG SELÉN, 0,23 % NRV), A VITAMÍN B12 (KYANOKOBALAMIN) 5 µG (200 % NRV). RASTLINNÉ KAPSULKY (OBŤAH: (HYDROXY-PROPYL-METYL-CELULÓZA).%

NRV:Vstupná referenčná hodnota.

 

BALENIE

60 kapsúl, každá obsahuje 752,94 mg.

 

EAN 13 KÓD:

8437018023936

 

VNÚTORNÝ KÓD:

200940

ČISTÁ HMOTNOSŤ

45,18 g

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu