PrismaNatural Tryptofán L-Tryptofán + Melatonín Horčíkové Kapsule 60 ks

Buďte v dobrej nálade a nechajte za sebou stres, únavu a úzkosť. Denná dávka kapsúl PrismaNatural L-Tryptofán obsahuje 600 mg L-Tryptofánu plus melatonín, horčík a vitamíny B3, B5 a B6. Je to doplnok stravy vyvinutý na zlepšenie nálady, zníženie únavy a úpravu spánkového režimu.

Vypredané
Kód: PN100
Značka: Prisma Natural
€14,95 –14 % €12,83
Kategória: Vitamíny a minerály
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.052 kg
PrismaNatural Tryptofán L-Tryptofán + Melatonín Horčíkové Kapsule 60 ks
€14,95 –14 %
Darček zdarma
Darček zdarma
k objednávke
Doprava zdarma
Doprava zdarma
nad 50€ a odoslanie do 48 hodín
Vernostný program
Vernostný program
zľava až do výšky 12%
Množstevná zľava
Množstevná zľava
šetrite nákupom výhodných balení

Buďte v dobrej nálade a nechajte za sebou stres, únavu a úzkosť. Denná dávka kapsúl PrismaNatural L-Tryptofán obsahuje 600 mg L-Tryptofánu plus melatonín, horčík a vitamíny B3, B5 a B6. Je to doplnok stravy vyvinutý na zlepšenie nálady, zníženie únavy a úpravu spánkového režimu.

Ide o príznaky, ktoré postihujú stále širšie spektrum populácie bez ohľadu na vek. Môže postihnúť mladých ľudí v skúškovom období, ale aj dospelých so stresom, starnutím, nesústredenosťou a dokonca aj diétujúcich. Rozlúčte sa s únavou a nepohodou s týmto produktom, ktorý zvyšuje energiu, vitalitu a vyrovnanosť.

 

Zloženie tryptofánových kapsúl


L-Tryptofán:
esenciálna aminokyselina prítomná v najmenšom množstve v potravinách. Neurotransmiter, ktorý sa podieľa na reťazci mozgových interakcií. Tiež stimuluje a reguluje náladu a spánkové návyky. Na jednej strane L-tryptofán stimuluje a reguluje molekulu, z ktorej sa tvorí serotonín, neurotransmiter, ktorý upokojuje a vzrušuje. Na druhej strane sa tryptofán podieľa na tvorbe melatonínu, hormónu, ktorý nám zabezpečuje pokojný spánok.


MELATONÍN:
Melatonín je hormón, ktorý zvyčajne v noci uvoľňuje epifýza. Výskum ukazuje, že melatonín výrazne zlepšuje poruchy spánku a kvalitu spánku počas celého obdobia spánku. Hladiny melatonínu sa s vekom výrazne znižujú, takže suplementácia môže podporovať zdravý spánok v starobe. Melatonín reguluje 24-hodinový cyklus tela, bunkový metabolizmus a riadi sekréciu ďalších hormónov. Dá sa použiť v prípade problémov so zaspávaním aj po dlhej ceste alebo dlhej pracovnej zmene, ktorá narúša náš 24-hodinový biologický cyklus.


VITAMÍN B6:
pomáha znižovať únavu a vyčerpanie, reguluje hormonálnu činnosť a normálnu psychickú činnosť. Prispieva tiež k normálnej činnosti nervovej sústavy, energetickému metabolizmu a tvorbe červených krviniek.


HORČÍK:
Horčík je štrukturálnou súčasťou našich kostí, svalov, krvi a rôznych tkanív. Telo ho potrebuje na tvorbu energie, syntézu bielkovín a tukov, svalové napätie a relaxáciu a okrem iného sa využíva na rôzne funkcie nervového systému, okrem iného na spracovanie vápnika. Táto interakcia zlepšuje vysoký krvný tlak, angínu pectoris a arytmie.

Horčík je multifunkčný, preto je pre telo nevyhnutný a pri jeho nedostatku môže dôjsť k množstvu poškodení. Pri nedostatku horčíka treba ako prvé myslieť na nechutenstvo, bolesti hlavy, únavu, slabosť, nevoľnosť a vracanie, pri veľmi nízkej hladine horčíka dokonca: parestézia a pocit štípania, zmena osobnosti. Optimálna hladina horčíka môže zmierniť symptómy ako svalové kŕče, znížiť hladinu cukru v krvi, predchádzať srdcovým ochoreniam, odstrániť migrény, posilniť pohybový aparát a spomaliť proces starnutia tým, že sa vyhnete chorobám ako Parkinsonova choroba, artritída, artróza a iné ochorenia.

Horčík má vplyv na svalové napätie, pretože uvoľňuje napätie krku, chrbta a ramien, ktoré je veľmi časté v dôsledku fyzickej námahy. Jeho svalovo-relaxačný účinok je najzreteľnejší, ale pomáha aj pri psychickej relaxácii tým, že ovplyvňuje tvorbu kyseliny gama-aminomaslovej, čím sa stáva výborným regulátorom nervového systému.

 

Odporúčané dávkovanie

2 tablety denne. Užívajte 1 tabletu pred hlavným jedlom.

 

Zloženie v 2 tabletách

L-tryptofán 600 mg, hydroxid horečnatý 587,6 mg (352,5 mg horčíka, 94 % NRV), plnivo (mikrokryštalická celulóza), protihrudkujúca látka (stearan horečnatý), vitamín B3 (nikotínamid) 8 mg (50 %) NRV), 1 mg melatonínu, vitamín B5 (D-pantotenát vápenatý) 3 mg (50 % NRV) a vitamín B6 (pyridoxín hydrochlorid) 1,4 mg (100 % NRV).

NRV: Referenčné hodnoty živín.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu