Tekutý lipozomálny Life Spirit ASPECTUM Forte 300 ml

Tekutý výživový doplnok Life Spirit Aspectum Forte je lipozomálne formulovaná kombinácia vitamínov na ochranu očí a prírodných antioxidantov, ktoré zohrávajú úlohu pri udržiavaní zdravia zraku a prevencii vekom podmienenej makulárnej degenerácie (VPMD; makulárna degenerácia). Dávka na 2 mesiace! Grapefruitová príchuť.

Skladom
Kód: LS0014
Značka: Life Spirit
€39,95
Kategória: Lipozomálne výživové doplnky
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.3 kg
Darček zdarma
Darček zdarma
k objednávke
Doprava zdarma
Doprava zdarma
nad 50€ a odoslanie do 48 hodín
Vernostný program
Vernostný program
zľava až do výšky 12%
Množstevná zľava
Množstevná zľava
šetrite nákupom výhodných balení

Tekutý výživový doplnok Life Spirit Aspectum Forte je lipozomálne formulovaná kombinácia vitamínov na ochranu očí a prírodných antioxidantov, ktoré zohrávajú úlohu pri udržiavaní zdravia zraku a prevencii vekom podmienenej makulárnej degenerácie (VPMD; makulárna degenerácia).

Dávka na 2 mesiace!

Grapefruitová príchuť.

 

Ako funguje Life Spirit Aspectum Forte

UV žiarenie dopadajúce na oči, ale aj modré lúče viditeľného farebného obrazu (telefón, TV, počítačový monitor, niektoré umelé zdroje svetla a pod.) vedú k tvorbe voľných radikálov v nervovej membráne oka (sietnici). V priebehu rokov sa účinok voľných radikálov poškodzujúci oči sčítava a môže viesť k atrofii očnej makuly u citlivých jedincov. Lipozomované antioxidačné aktívne zložky Life Spirit Aspectum Forte sú uložené v tkanivách oka. Týmto spôsobom môžu okamžite bojovať proti voľným radikálom a chrániť tkanivá oka pred ich škodlivými účinkami.

Vedeli ste? ... že vedci považujú naše oči za náš najzložitejší a najkomplikovanejší orgán hneď po našom mozgu? 60-80% informácií získaných z nášho prostredia sa dostáva do mozgu pomocou očí. Preto je dôležité zachovať celistvosť a zdravie našich očí.

 

Prečo oči potrebujú antioxidačnú ochranu?

Podľa nedávnych štúdií je najčastejšou príčinou straty zraku (slepoty) u obyvateľov Európy a USA vekom podmienená degenerácia makuly (VPMD). Navyše, posledné menované cca. Za 20 rokov sa výskyt tohto stavu zvýšil o 500 (päťsto) % vo vekovej skupine nad 60 rokov. Čiastočne je to spôsobené naším životným štýlom (žijeme v oveľa menšom prirodzenom svetle a viac sledujeme televíziu, telefóny a monitory) a čiastočne zmenenými stravovacími návykmi (popri prevahe konzumujeme menej čerstvej zeleniny a ovocia – prírodných antioxidantov - konzervované potraviny a priemyselné pečivo).

 

Kto môže potrebovať antioxidačnú ochranu očí? Pre koho sa odporúča Life Spirit Aspectum Forte?

Čo sa týka vekom podmienenej makulárnej atrofie a straty zraku, zvýšené riziká sú nasledovné:

  • Príslušnosť k rase Kaukazský (biely),
  • Okolo 60 rokov,
  • Vaša rodina má alebo máte pokrvného príbuzného s atrofiou fundusu.
  • Nadváha, cukrovka a/alebo vysoký krvný tlak.
  • Fajčiar.
  • Trávite veľa času na umelom svetle, veľa pozeráte na monitor alebo ste vystavení UV svetlu.
  • Stravuje sa jednostranne (konzumuje málo čerstvej zeleniny, ovocia a potravín, v prospech konzervovaných potravín, bežné priemyselné pečivo alebo konzument tukov.)

Ak sú platné dva alebo viaceré z vyššie uvedených faktorov, môže byť opodstatnené vedome podniknúť kroky na prevenciu tohto stavu, ktorý výrazne zhoršuje kvalitu života.

 


Prečo je Life Spirit Aspectum Forte lipozomálnym doplnkom stravy? Čo je to lipozóm?

Lipozomálna produkcia znamená, že častice aktívnej zložky sú jednotlivo zabalené do obalu so štruktúrou podobnou biologickým membránam tela. To na jednej strane poskytuje vitamínom ochranu a na druhej strane, keďže je podobné bunkovým stenám a membránam, rozpúšťa sa v nich a bez prekážok dodáva svoj obsah do cieľových buniek. 96 % takto formulovaných vitamínov sa dostane do cieľových buniek na využitie. Naproti tomu konvenčne vyrábané alebo dokonca prírodné účinné látky sa môžu dostať na miesto použitia, do organel cieľových buniek, iba so stratami.

Technológia lipozomálnej výroby zaisťuje neporovnateľne vysoké využitie antioxidačne aktívnych zložiek Life Spirit Aspectum Forte. Vďaka tomu možno dosiahnuť výraznejšiu ochranu menšími dávkami a pohodlnejším dávkovaním.

 

O fyziologických účinkoch aktívnych zložiek Life Spirit Aspectum Forte

Luteín a zeaxantín: dva žlté rastlinné pigmenty so silným antioxidačným účinkom. Ich názov pochádza z latinského a starogréckeho slova „žltý“. Ľudské telo si ho nevie vyrobiť, preto ho úplne prijímame prostredníctvom výživy. V makule oka sa zahusťujú – to určuje jej žltú farbu: žltá škvrna / macula lutea. Miesto najostrejšieho videnia, ktoré je lokálne chránené pred voľnými radikálmi. Luteín je väčšinou rastlinného pôvodu (špenát, kel, repa, brokolica, cuketa, kukurica a zelený hrášok), vaječný žĺtok ho však obsahuje mimoriadne významné množstvo. Zeaxantín je karotenoidné farbivo žltkastočerveného ovocia a zeleniny (pomaranče, mrkva, tekvica atď. a tiež žĺtky). Ich vstrebávanie a využitie sa značne líši podľa ich pôvodu. Štúdie preukázali, že u tých, ktorí pravidelne konzumujú zeleninu a ovocie obsahujúce luteín-zeaxantín, je atrofia očného pozadia o polovicu častejšia ako u tých, ktorí ho konzumujú len príležitostne. Iná štúdia však tiež potvrdila, že strava bohatá na luteín-zaxantín viedlo k zlepšeniu priebehu ochorenia cca. za tri mesiace.

Lykopén je tiež karotenoidový antioxidant, červený pigment. Zaujímavosťou je, že je tepelne odolný, a preto je v paradajkovej omáčke, kečupe, šípkovom a someliérskom džeme vo vyššej koncentrácii ako v čerstvom ovocí (zahusťuje). Okrem podpory zraku a zdravia očí bol dokázaný rad ďalších priaznivých účinkov pri znižovaní kardiovaskulárneho rizika, znižovaní výskytu nádorov hrubého čreva, prevencii hyperplázie a nádorov prostaty atď.

Astaxantín, pigment sladkovodnej riasy Haematococcus pluvialis. Je to jeden z najsilnejších prirodzene sa vyskytujúcich antioxidantov. Ako zdroj potravy sa uvádzajú aj ryby, ktoré jedia riasy: losos, pstruh atď. Potvrdil sa priaznivý účinok vekom podmienenej atrofie fundusu.

Vitamín E je silný antioxidant rozpustný v tukoch, ktorý v tomto prípade chráni bunkové steny nervovej membrány a očné bunky pred škodlivými účinkami voľných radikálov. Jeho prírodným zdrojom sú olejnaté semená (vlašské orechy, ľanové semienka, lieskové orechy, mandle, slnečnice) a oleje z nich lisované, ako aj olivy. Menšie, ale nie zanedbateľné množstvá obsahuje aj zelená listová zelenina (šaláty) a rôzne obilné klíčky.

Sójový lecitín, okrem toho, že po uvoľnení z rozpadu lipozómov pôsobí ako úplne prírodný emulgátor, slúži ako potrava pre mozgové neuróny. Pozorovania v sociálnych domovoch potvrdili jej priaznivý vplyv na duševnú sviežosť.

 

Skladovanie a manipulácia s Life Spirit Aspectum Forte

Skladujte v originálnej uzavretej fľaši na tmavom mieste, chráňte pred slnečným žiarením a sálavým teplom. Uchovávajte mimo dosahu detí. Po otvorení sa odporúča skladovať v chladničke a spotrebovať do 3 mesiacov.

Počas skladovania sa môže na dne vytvoriť sediment, ktorý neovplyvňuje kvalitu produktu. Fľaša môže pri prvom otvorení zasyčať. Dá sa tomu predísť umiestnením do chladničky na 1-2 hodiny pred otvorením. Pred použitím dôkladne pretrepte.

 

Aplikácia a dávkovanie Life Spirit Aspectum Forte

Pred použitím dôkladne pretrepte. Môže sa konzumovať samostatne alebo rozmiešaný v akomkoľvek nápoji (pitná voda, čaj, ovocná šťava).

Denná dávka: 1 x 5 ml (jedna čajová lyžička). Fľaša obsahuje dve mesačné dávky.

 

Možné kontraindikácie, varovania

Počas predpísaného užívania neboli hlásené žiadne vedľajšie účinky. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku.
Predávkovanie prípravkom môže u citlivých jedincov spôsobiť kŕče brucha a osmotickú hnačku.
Zvyčajne to nevyžaduje lekársky zásah, neodporúča sa zmierňovať hnačku symptomatickými liekmi.
Čím skôr sa vylúči nepotrebný sójový lecitín, tým skôr zmizne sťažnosť!
Prípravok obsahuje zložky sójového pôvodu, preto sa mu treba vyhýbať pri alergii na sóju, prípadne ho skúšať s mimoriadnou opatrnosťou.
Z každej novootvorenej fľaštičky treba ochutnať niekoľko kvapiek, a ak nespôsobuje žiadne sťažnosti, môžete ju konzumovať.
Spotreba Life Spirit Aspectum Forte nenahrádza lekársku starostlivosť a skríningové testy. Ani pestrá, vyvážená strava a zdravý životný štýl.

Upozornenie! Pri výrobe sa lipozomálne produkty vyrábajú v prostredí ochranného plynu, aby účinné látky mohli zostať aktívne čo najdlhšie. Z tohto dôvodu sa môže stať, že pri prvom otvorení produktu dôjde k peneniu alebo syčaniu, čo je prirodzený proces a neovplyvňuje kvalitu produktu. Berte to, prosím, do úvahy pri prvom otvorení produktu a vložte ho do chladničky na 1-2 hodiny a opatrne ho otvorte bez potrasenia.

 


Life Spirit Aspectum Forte ingrediencie

Obsah účinnej látky v 5 ml NRV%*
 Vitamín E 12 mg 100
 Luteín 2,6 mg NA
 Lykopén 2,6 mg NA
 Astaxantín 1,8 mg NA
Zeaxantín 1,4 mg NA


*NRV = denná referenčná nutričná hodnota príjmu pre dospelých
NA=žiadne údaje

 

Zloženie

Rastlinný glycerín, čistená voda, Emulgátor: Polysorbát 80, Sójový lecitín; Aróma: Grapefruitová aróma; Luteínový olej, Lykopénový olej, Astaxantínový olej, Zeaxantínový olej, Vitamín: Vitamín E (DL-alfa-tokoferol)

 

Upozornenie

Konzumácia výrobku nenahrádza pravidelné lekárske prehliadky a skríningové testy ani nenahrádza ochranu očí pred UV svetlom.
Náhodné predávkovanie nepredstavuje riziko otravy a zvyčajne nevyžaduje lekársku pomoc.

 

Balenie

300 ml

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu