Tekutý lipozomálny Life Spirit Cesoramin vitamín C 250 ml

Jedna fľaša Life Spirit Cesoramin obsahuje 50 000 mg lipozomálneho vitamínu C, ako aj ľanový olej, MSM, L-arginín a vitamín E v lipozomálnej forme. Lipozomálna receptúra ​​zaisťuje takmer dokonalé vstrebávanie a využitie účinných látok. Lipozomálne zložky vstupujú do krvného obehu priamo - a nepoškodené - z tenkého čreva a dodávajú bunkám celý obsah svojej účinnej látky. Pomarančová príchuť. Dostatočná dávka na 50 dní.

Skladom
Kód: LS003
Značka: Life Spirit
€22,95 –14 % €19,51
Kategória: Lipozomálne výživové doplnky
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.25 kg
Life Spirit Cesoramin 01 (1)
€22,95 –14 %
Darček zdarma
Darček zdarma
k objednávke
Doprava zdarma
Doprava zdarma
nad 50€ a odoslanie do 48 hodín
Vernostný program
Vernostný program
zľava až do výšky 12%
Množstevná zľava
Množstevná zľava
šetrite nákupom výhodných balení

Jedna fľaša Life Spirit Cesoramin obsahuje 50 000 mg lipozomálneho vitamínu C, ako aj ľanový olej, MSM, L-arginín a vitamín E v lipozomálnej forme. Lipozomálna receptúra ​​zaisťuje takmer dokonalé vstrebávanie a využitie účinných látok. Lipozomálne zložky vstupujú do krvného obehu priamo - a nepoškodené - z tenkého čreva a dodávajú bunkám celý obsah svojej účinnej látky. Bunková membrána a lipozomálny obal navzájom splývajú, takže vitamíny okamžite vstupujú do buniek. S odporúčaním Zväzu maďarských naturopatov!

Pomarančová príchuť.

Dostatočná dávka na 50 dní.

 

Prečo je potrebné dopĺňať vitamín C?

Vitamín C (chemický názov: kyselina askorbová) je nevyhnutnou látkou pre živý organizmus, ale telo si ho nevie vyrobiť. Preto sa má užívať len s jedlom. Hrá úlohu v nespočetných metabolických a životných procesoch, ako sú:

 • Hrá známu úlohu v obranyschopnosti organizmu. Posilňuje bunkovú imunitu prostredníctvom aktivácie fagocytárnych buniek, ale jeho úloha pri tvorbe protilátok a interferónov ho robí nenahraditeľným aj pri humorálnej imunite.
 • Ako najúčinnejší vo vode rozpustný antioxidant chráni všetky bunky, membrány a proteíny pred škodlivými účinkami vo vode rozpustných voľných radikálov (chemická ochrana). To možno pripísať jeho protizápalovým, protinádorovým účinkom a účinkom proti starnutiu a deštrukcii buniek.
 • Nevyhnutné pre syntézu kolagénu. Kolagén je základným materiálom pre kožu, ďasná, na ktorých sú pripevnené zuby, steny krvných ciev, chrupavku, chrupavkové tkanivo, ktoré predchádza tvorbe kostí, nechty, vlasy a všetky spojivové tkanivá. Pri jeho nedostatku vznikajú nielen estetické problémy (kožné zmeny, lámanie vlasov a nechtov), ​​ale tieto orgány nemôžu vykonávať ani svoje fyziologické funkcie (môže dôjsť k infekciám kože a mäkkých tkanív, hnisaniu, spomaleniu tvorby kostí u mladých ľudí a pod.) .
 • Úloha karnitínu v metabolizme ho robí nenahraditeľným pri stavbe, udržiavaní a fungovaní zdravých svalov.
 • Prostredníctvom syntézy hormónov nadobličiek je nepostrádateľný pri obrane organizmu pred fyzikálno-chemicko-nervovým stresom.
 • Vitamín C je nevyhnutný pre tvorbu a skladovanie životnej energie buniek.
 • Reguluje vylučovanie histamínu, ktorý sa okrem imunity podieľa aj na zmierňovaní alergických procesov.
 • Je nevyhnutný pri metabolizme mnohých ďalších zlúčenín nevyhnutných pre zdravie: pri rozklade kyseliny tyrozovej, pri syntéze kyseliny listovej, pri tvorbe žlčových kyselín.
 • So znečisťujúcimi ťažkými kovmi (nikel, olovo, kadmium, vanád) tvorí vo vode rozpustný komplex, ktorý zabraňuje ich vstrebávaniu, no zároveň umožňuje ich vylučovanie obličkami.
 • Priaznivo pôsobí na metabolizmus cukrov a cholesterolu, znižuje rizikové faktory, ktoré predstavujú pre rozvoj cukrovky, artériosklerózy a vysokého krvného tlaku. 84 pacientov po 6-týždňovej liečbe vysokými dávkami vitamínu C (500 mg a 1 000 mg/deň) (Afkhami-Ardekani M. a Shojaoddiny-Ardekani A. / Shahid Sadoughi University of Medical Sciences & Health Services/: Účinok vitamínu C na glukóza v krvi, sérové ​​lipidy a sérový inzulín u pacientov s cukrovkou 2. typu.; Indian Journal of Medical Research, november 2007;126(5):471-4.) potvrdili, že vyššia dávka významne znížila hladinu cukru v krvi a hladinu cholesterolu v krvi. Tým aj vyššie uvedené riziká.


Kto by mal užívať Life Spirit Cesoramin Liposomal Vitamin C?

 

S odporúčaním Maďarského naturopatického združenia

Life Spirit Cesoramin je doplnok stravy s vysokým obsahom lipozomálneho vitamínu C, s vynikajúcou biologickou dostupnosťou okolo 96 %, čo je dobrá a ekonomická voľba v prípadoch, keď je opodstatnené užívanie vyššej dávky.

"Albert Szent-Györgyi konzumoval 1000 mg vitamínu C každý deň až do svojej smrti vo veku 93 rokov. V prípade choroby sa dávka zvýšila na viac ako 8 000 mg.“

 

Užívanie vysokých dávok vitamínu C môže byť odôvodnené

 • V období chrípky a prechladnutia, aby ste sa vyhli infekciám dýchacích ciest. Najmä pre chronických respiračných a srdcových pacientov.
 • Počas akútnych vzplanutí chronických ochorení.
 • Počas zotavovania sa z akútnych a chronických ochorení.
 • V čase zhubných ochorení (pri príprave na prevenciu, liečbu alebo na jej podporu.)
 • Pre fajčiarov na kompenzáciu zvýšenej záťaže voľnými radikálmi.
 • Pre dospelých obyvateľov veľkých miest na kompenzáciu zvýšenej záťaže voľnými radikálmi (znečistenie ovzdušia, konzumácia konzervovaných potravín a
 • pod.).
 • Vo fyzicky aj psychicky náročnom období života.
 • V prípade permanentne stresujúceho životného štýlu.


Prečo je Life Spirit Aspectum Forte lipozomálnym doplnkom stravy? Čo je to lipozóm?

Lipozomálna produkcia znamená, že častice aktívnej zložky sú jednotlivo zabalené do obalu so štruktúrou podobnou biologickým membránam tela. To na jednej strane poskytuje vitamínom ochranu a na druhej strane, keďže je podobné bunkovým stenám a membránam, rozpúšťa sa v nich a bez prekážok dodáva svoj obsah do cieľových buniek. 96 % takto formulovaných vitamínov sa dostane do cieľových buniek na využitie. Naproti tomu absorpčná kapacita konvenčne vyrábaného vitamínu C je cca. 240 mg/24 hodín. Prevyšujúce množstvo sa z tela vylúči bez využitia.

Denná dávka Life Spirit Cesoramine lipozomálneho vitamínu C obsahuje 1 000 mg vitamínu C, z čoho je využitých 960 mg.

"Jednou z najperspektívnejších možností je využitie lipozómov ako nosičov liečiv. Lipozómy sú drobné lipidové vezikuly, do ktorých môžu byť zabalené účinné látky, no zároveň sú vďaka fyzikálno-chemickej povahe lipidovej steny schopné preniknúť do hydrofóbneho povrchu, akým je bunková membrána Univerzita Semmelweis má v súčasnosti významnú tradíciu vo výskume lipozómov. V súčasnej podobe lipozómy dodávajú účinnú látku z ciev priamo a cielene do medzibunkovej vrstvy požadovaného tkaniva. V dôsledku cielenia sa účinná látka dostane do bunky alebo vybranej bunkovej organely (jadra, mitochondrie) v rámci cieľovej bunky...“. (od vydania Magyar Tudomány z júna 2010, Miklós Kellermayer, profesor, MTA PhD, Ústav biofyziky a rádiobiológie Univerzity Semmelweis)."

 

Fyziologické účinky ďalších aktívnych zložiek Life Spirit Cesoramin

MSM (metylsulfonylmetán) je organická zlúčenina síry, ktorá je prítomná vo všetkých živých organizmoch ako významný zdroj síry. Síra je stavebným kameňom enzýmov, protilátok a aminokyselín. Jeho náhrada môže mať podľa výsledkov výskumu mnohé priaznivé účinky na zdravie, ako sú artritída, alergie, udržanie funkcie pľúc, migrény, niektoré kožné problémy, žalúdočné a tráviace problémy.

Vitamín E je silný antioxidant rozpustný v tukoch, ktorý v tomto prípade dopĺňa vo vode rozpustné antioxidačné vlastnosti vitamínu C. Spoločne sú tieto dva schopné pokryť takmer celú ochranu pred voľnými radikálmi, čím sa znižuje riziko mnohých patologických stavov. Voľné radikály môžu zohrávať úlohu pri vzniku reumatických ochorení, artériosklerózy a poškodenia cievnej steny.Stabilizuje bunkovú membránu červených krviniek, čím podporuje zásobovanie kyslíkom a cirkuláciu. Jeho prírodným zdrojom sú olejnaté semená (vlašské orechy, ľanové semienka, lieskové orechy, mandle, slnečnice) a oleje z nich lisované, ako aj olivy. Menšie, ale nie zanedbateľné množstvá obsahuje aj zelená listová zelenina (šaláty) a rôzne obilné klíčky.

L-arginín je podmienečne esenciálna aminokyselina, ktorú si naše telo dokáže vyrobiť len pri splnení určitých podmienok – väčšinou v nedostatočnom množstve. Fyzická námaha a šport zvyšujú potrebu, kým fyzický a psychický stres znižuje jeho produkciu. Podieľa sa na metabolizme bielkovín, čím udržuje štrukturálnu a funkčnú integritu svalového tkaniva a hojenie rán, ovplyvňuje hormonálnu rovnováhu prostredníctvom metabolizmu hypofýzy, podporuje imunitu (protilátky bielkovinovej povahy) a zohráva úlohu pri dozrievaní buniek. a rozdelenie. Jeho prírodnými zdrojmi sú vlašské orechy, slnečnicové semienka, sezamové semienka a hnedá ryža. Je absorbovaný a využitý v prirodzenej forme, ale so značnými stratami.

Ľanový olej je prírodný antioxidant. Viac ako polovicu zabezpečuje kyselina alfa-linolénová, jedna z omega-3 mastných kyselín. Je bohatým zdrojom vitamínov a minerálov: betakarotén, zinok, železo, vitamíny skupiny B a vitamín C, horčík. Obsah niacínu a inulínu pomáha črevnej flóre. Vďaka obsahu lignanu môže inhibovať rast nádorových buniek. Pomáha znižovať cholesterol a krvný tlak, dodáva energiu a vitalizuje.

Sójový lecitín po uvoľnení z rozpadu lipozómov slúži ako potrava pre mozgové neuróny.

 

Skladovanie Life Spirit Cesoramin

Skladujte v originálnej uzavretej fľaši na tmavom mieste, chráňte pred slnečným žiarením a sálavým teplom. Uchovávajte mimo dosahu detí. Po otvorení sa odporúča skladovať v chladničke a spotrebovať do 3 mesiacov.

Počas skladovania sa môže na dne vytvoriť sediment, ktorý neovplyvňuje kvalitu produktu. Fľaša môže pri prvom otvorení zasyčať. Dá sa tomu predísť umiestnením do chladničky na 1-2 hodiny pred otvorením.

Upozornenie! Pri výrobe sa lipozomálne produkty vyrábajú v prostredí ochranného plynu, aby účinné látky mohli zostať aktívne čo najdlhšie. Z tohto dôvodu sa môže stať, že pri prvom otvorení produktu dôjde k peneniu alebo syčaniu, čo je prirodzený proces a neovplyvňuje kvalitu produktu. Berte to, prosím, do úvahy pri prvom otvorení produktu a vložte ho do chladničky na 1-2 hodiny a opatrne ho otvorte bez potrasenia.

 


Aplikácia a dávkovanie Life Spirit Cesoramin

Pred použitím dôkladne pretrepte. Môže sa konzumovať samostatne alebo rozmiešaný v akomkoľvek nápoji (pitná voda, čaj, ovocná šťava).

Denná dávka: 1 x 5 ml (kávová lyžička alebo odmerka). Odmerka súčasťou balenia.

 

Možné kontraindikácie, varovania

Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Predávkovanie prípravkom môže u citlivých jedincov spôsobiť osmotickú hnačku.
Zvyčajne to nevyžaduje lekársky zásah, neodporúča sa zmierňovať hnačku symptomatickými liekmi.
Čím skôr sa vylúči nepotrebný sójový lecitín, tým skôr zmizne sťažnosť!

Prípravok obsahuje zložky pochádzajúce zo sóje a ľanového semena, preto sa mu treba vyhýbať pri alergii na sóju a mimoriadne opatrne ho skúšať pri alergii na trávy.

Konzumácia doplnku stravy nenahrádza pestrú, vyváženú stravu a zdravý životný štýl.

 

Zloženie Life Spirit Cesoramin

Obsah účinnej látky v 5 ml NRV%*
  Vitamín C 1000 mg 1250
  Olej z ľanových semienok 215 mg NA
 MSM 200 mg NA
  L-arginín 100 mg NA
  Vitamín E 12 mg 100


*NRV = denná referenčná nutričná hodnota príjmu pre dospelých
NA=žiadne údaje

 

Zloženie

Čistená voda, Vitamín: Vitamín C (kyselina L-askorbová, L-askorbát sodný), Ľanový olej, MSM, Emulgátor: Sójový lecitín, Polysorbát 80, Rastlinný glycerín, L-arginín, Aróma: Pomarančová aróma, Vitamín: Vitamín E ( DL-alfa-tokoferol), sladidlo: sukralóza, konzervačná látka: sorban draselný.

 

Upozornenie

Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Konzumácia doplnku stravy nenahrádza pestrú, vyváženú stravu a zdravý životný štýl.
Uchovávajte mimo dosahu malých detí!
Uchovávajte na suchom a chladnom mieste! Po otvorení uchovávajte v chladničke!
Pred konzumáciou pretrepte. Súčasťou balenia produktu je odmerka.

 

Balenie

250 ml

 

 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu