Tekutý výživový doplnok Life spirit s výťažkom z huby Čaga 250 ml

Tekutý výživový doplnok Life spirit s výťažkom z huby Čaga 250 ml

Tekutý výživový doplnok stravy obsahujúci extrakt z huby Čaga (Inonotus obliquus) v glyceríne. Obsahuje iba prírodné látky, bez pridaných prísad. Môže sa konzumovať aj vo vegetariánskej a vegánskej strave.

Skladom
Kód: LS053
Značka: Life Spirit
€54,95 –20 % €43,96
Kategória: Čínske huby
Hmotnosť: 0.25 kg
life spirit hamvaskereggomba teljes spektrumat tartalmazo folyekony etrendkiegeszito 250ml
€54,95 –20 %
Darček zdarma
Darček zdarma
k objednávke
Doprava zdarma
Doprava zdarma
nad 50€ a odoslanie do 48 hodín
Vernostný program
Vernostný program
zľava až do výšky 12%
Množstevná zľava
Množstevná zľava
šetrite nákupom výhodných balení

Tekutý výživový doplnok Life spirit s výťažkom z huby Čaga 250 ml

Tekutý výživový doplnok stravy obsahujúci extrakt z huby Čaga (Inonotus obliquus) v glyceríne. Obsahuje iba prírodné látky, bez pridaných prísad. Môže sa konzumovať aj vo vegetariánskej a vegánskej strave.

Aktívne zložky a zdravotné účinky huby Čaga

Huba Čaga je označovaná aj ako Ryšavec šikmý. Uprednostňuje staré brezové lesy v chladných oblastiach mierneho pásma. V Kanade, na Škandinávskom polostrove a na Sibíri je to teda naozaj bežné. V medzinárodnom meradle sa tak stala známa najmä pod ruským názvom Čaga. Používanie Čagy je známe už od XV. storočia. Jej odvar sa používal na posilnenie imunity, proti chorobám a infekciám zažívacieho traktu a celkovo na zlepšenie zdravia.

Huba Čaga je vo svojom prirodzenom prostredí najsilnejším prírodným protinádorovým činidlom, ktoré posilňuje imunitu. Ako posilňovač imunity chráni pred bakteriálnymi a vírusovými infekciami. Jeho protinádorový účinok je komplexný: prispievajú k nemu polysacharid, triterpénové zlúčeniny a dokonca aj jeho antioxidačná kapacita. Na jednej strane jeho antioxidačné vlastnosti chránia krehký reťazec DNA deliacich sa buniek pred mutagénnymi účinkami. V prípade imunitných buniek to isté napomáha tvorbe viacerých, výkonnejších imunitných buniek. Jednou z veľkých výhod chaga triterpenoidov je, že sa zdá, že majú selektívny účinok na nádorové bunky bez poškodenia zdravých buniek. Jeho antioxidačné zlúčeniny (hispolon, hispidín) môžu mať ochranný účinok aj pri viacerých stavoch súvisiacich s chronickým zápalom (chronická artritída). Jeho sterolové zlúčeniny (fytosterol, ergosterol) priaznivo ovplyvňujú metabolizmus tukov. Znižujú hladinu zlého cholesterolu v krvi. To pomáha znižovať riziko vazokonstrikcie a vysokého krvného tlaku. Peptidy na riedenie krvi zlepšujú prekrvenie tkanív, znižujú riziko tromboembólie – čím nepriamo podporujú obeh a činnosť srdca. Alkaloidy a niektoré jeho polysacharidy spomaľujú vstup cukrov do krvi a zvyšujú citlivosť buniek na inzulín. Môžu zmierniť kolísanie hladiny cukru v krvi. Ruský výskum zistil, že je účinný pri liečbe pacientov so psoriázou spojenou so zápalom tráviaceho traktu.

Kedy sa odporúča užívať tekutývýživový doplnok stravy Life Spirit Chaga?

Tekutý výživový doplnok z huby Life Spirit Chaga môže svojimi komplexnými účinkami pomôcť udržať zdravie a kvalitu života. Jeho konzumácia je prospešná pri zápalových stavoch tráviaceho traktu (chronická gastritída, polypy, žalúdočné a dvanástnikové vredy) a pri ochoreniach jeho pomocných orgánov (pečeň, žlčník), ako aj pri zápaloch kože (psoriáza) spojených s tráviacim zápalmi. Posilňuje biologickú (imunitu) a antioxidačnú ochranu organizmu. Môže tiež priamo inhibovať rast určitých nádorových buniek, navyše posilňuje účinnosť tradičnej protinádorovej liečby. Môže byť tiež prospešný v počiatočných štádiách cukrovky 2. typu. Jeho vlastnosti na riedenie krvi znižujú zaťaženie srdca. Môže byť účinný aj pri spomalení progresie kardiovaskulárnych ochorení spojených s poruchami metabolizmu lipidov. Jeho adaptogénny účinok podporuje fyzickú a psychickú kapacitu organizmu.


Life Spirit je doplnok stravy vyrobený z hubového extraktu na báze dvojfázovej extrakcie. Pomocou rôznych technológií oddelene extrahujeme aktívne zložky huby, ktoré sú rozpustné vo vode a rozpustné v organických rozpúšťadlách. Organické rozpúšťadlo sa následne z extraktu úplne odstráni. Takto sa získavajú vo vode rozpustné a organické extrakty. Potom sa účinné látky „vstrebú“ do glycerínu. Najmodernejší proces ultrazvukovej extrakcie zaisťuje šetrnejšie spracovanie pri nižšej teplote. Pomocou ktorých je možné dosiahnuť vyšší obsah účinných látok. Naše výťažky z húb Life Spirit spĺňajú dnešné najvyššie štandardy kvality! Produkt obsahuje 50 dávok!

Čo obsahuje tekutý výživový doplnok Life Spirit Chaga?

Len prírodné aktívne zložky huby Chaga - v množstve a pomere charakteristickom pre hubu - sa po špeciálnej ultrazvukovej príprave uvoľňujú v dvoch fázach. Ultrazvuková príprava umožňuje nízkoteplotný, šetrný, ale efektívnejší postup extrakcie. Extrahované aktívne zložky huby sú absorbované v glyceríne. Technológia výroby tekutého doplnku stravy Life Spirit Chaga spĺňa najprísnejšie normy!

Komponent množstvo v dennej dávke (5 ml) NRV %
Celý extrakt Inonotus obliquus (Chaga)
625 mg NA
Glycerol
5.725 mg NA


NRV % = Aké percento referenčnej hodnoty odporúčanej na dennú spotrebu pre dospelých je pokryté

NA = neuplatňuje sa (odporúčaná referenčná hodnota pre dennú spotrebu nie je definovaná)

Glycerín je takmer ideálnym nosičom výťažkov z húb: 1) je to látka šetrná k organizmu prirodzene sa vyskytujúca v ľudskom tele; 2) jeho sladká chuť umožňuje konzumáciu bez nepohodlia; 3) zároveň sa nepodieľa na metabolizme cukrov. Preto ho môžu konzumovať aj diabetici. 4) V správnom množstve je to dokonalý prírodný konzervant. Jeho jedinou nevýhodou je, že veľké predávkovanie spôsobuje osmotickú hnačku podľa individuálnej citlivosti. Zadržiava vodu v črevnom trakte.

Užívanie a dávkovanie

Odporúča sa denne skonzumovať 1 x 5 ml (cca kávová lyžička alebo odmerka súčasťou balenia) tekutého doplnku stravy Life Spirit Chaga. Môže sa konzumovať samostatne alebo zmiešať s akoukoľvek tekutinou (pitná voda, ovocné šťavy, čaj). Odporúča sa konzumovať nalačno alebo tesne pred jedlom.

Možné vedľajšie účinky a upozornenia

Všetky doterajšie výsledky a testy podporujú bezpečnosť huby chaga. Čaga obsahuje značné množstvo kyseliny šťaveľovej. To môže podporiť tvorbu oxalátových obličkových kameňov u predisponovaných jedincov. Počas Čagovej kúry je dôležitý najmä príjem tekutín podľa veku a zdravotného stavu. Môže interagovať s antikoagulačnými a antidiabetickými liekmi. Preto ho možno užívať so zvýšenou pozornosťou popri antidiabetickej liečbe a liečbe na riedenie krvi. Je opodstatnené informovať ošetrujúceho lekára. Ak je potrebné zmeniť dávkovanie liekov, je možné to urobiť len na základe odporúčania ošetrujúceho lekára. Z bezpečnostných dôvodov musí byť konzumácia tekutého doplnku stravy Life Spirit Chaga ukončená 2 týždne pred plánovanou operáciou.

Výživové doplnky nenahrádzajú vyváženú zmiešanú stravu a zdravý životný štýl. Rovnako ako neslúži na diagnostiku či liečbu chorôb, ani nenahrádza zdravotnú starostlivosť.


Skladovanie

V originálnom balení, chránenom pred svetlom a teplom, je zaručená jeho kvalita do termínu uvedeného na obale. Po otvorení sa odporúča skladovať v chladničke a musí sa spotrebovať do dvoch mesiacov. Skladujte bezpečne mimo dosahu detí!


Krajina pôvodu

Maďarsko

Balenie

Je distribuovaný vo fľaši s poistným krúžkom s objemom náplne 250 ml (50 dávok).

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu