Zane Hellas Super 100 oreganový olej 30 ml

Zane Hellas Super 100 oreganový olej 30 ml je prírodné antibiotikum, ktoré zmierňuje kašeľ, upokojuje žalúdok a svaly čriev, napomáha tráveniu, zabraňuje vzniku mnohých ochorení, ako napríklad chronické zápaly, nádorové ochorenia, vysoký krvný tlak a cholesterol.

Skladom
Kód: ZH001
Značka: Zane Hellas
€25,95
Kategória: Oregano
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.03 kg
Darček zdarma
Darček zdarma
k objednávke
Doprava zdarma
Doprava zdarma
nad 50€ a odoslanie do 48 hodín
Vernostný program
Vernostný program
zľava až do výšky 12%
Množstevná zľava
Množstevná zľava
šetrite nákupom výhodných balení

Zane Hellas Super 100 oreganový olej 30 ml je 100% čistý oreganový olej a prírodné antibiotikum. Zmierňuje kašeľ, upokojuje žalúdok a svaly čriev a napomáha tráveniu. Môže zabrániť vzniku mnohých ochorení, ako sú napríklad chronické zápaly a nádorové ochorenia. Pri chronických zápaloch, vysokom krvnom tlaku a cholesterole, ako aj pri srdcových problémoch sa odporúča užívať ho denne. Možno ho použiť aj pri alergii, zápale kĺbov, osteoartróze, reumatických zápaloch a na zmiernenie bolesti. Ďalej proti bakteriálnym a parazitickým ochoreniam, plesňovým ochoreniam a kandidóze.

Oregano je trvácna rastlina, ktorá sa nachádza na mnohých miestach na svete. Liečivé vlastnosti tejto aromatickej rastliny sú známe už od praveku. Množstvo publikovaných vedeckých štúdií poukazuje na priaznivé vlastnosti a účinky jeho hlavnej účinnej zložky karvakrole. Najdôležitejšou vlastnosťou oregana je protiplesňový účinok. Grécko je známe svojou mediteránnou klímou, čarovným Stredozemným morom a okolím a vďaka jeho typickej klíme, morského vlhkého vzduchu a výživnej pôde sa tu rodí to najlepšie oregano na svete, ktoré je celosvetovo nazýva „grécke oregano“.

Poznáme veľa druhov oregana, ale grécky druh Oreganum Vulgare Heracleoticum-Hitrum disponuje najvyšším obsahom karvakrolu.

100% čistý oreganový olej obsahuje minimálne 86% karvakrolu a menej ako 2% tymolu. Vyrábaný je metódou 100% destiláciou vodnej pary. Neobsahuje alkohol a je 100% organický produkt farmaceutickej kvality.

1 dávka Zane Hellas Super 100 – 100% oreganový olej obsahuje 129 mg karvakrolu!

Čím vyšší obsah karvakrolu má oreganový olej, tým je účinnejší. Keď je hladina karvakrolu v oreganovom oleji nízka, tak je menej účinný bez ohľadu na veľkosť fľaštičky. Tymol je druhou hlavnou zložkou oreganového oleja. V malom množstve má liečivé účinky, avšak vo veľkom množstve môže byť jedovatý. Preto je dôležité, aby bol obsah tymolu v produkte nízky. V produkte Zane Hellas je obsah tymolu menej ako 2%.

 

    • Karvakrol sa v prírode nachádza v najväčšom množstve v oreganovom oleji, okrem toho v menšom množstve v tymiánovom, majoránovom, bergamotovom oleji a rasci. Karvakrol je terpénová zlúčenina, fenolový derivát disponujúci silným dezinfekčným a antimikrobiálnym účinkom.

 

    • Tymol je zlúčenina monoterpén derivát fenolu, v najväčšom množstve sa nachádza v tymiánovom oleji. Disponuje príjemnou vôňou a silným antiseptickým účinkom.

 

 

Na čo možno oreganový olej použiť?

Oreganový olej je prírodné antibiotikum. Zmierňuje kašeľ, upokojuje žalúdok a svaly čriev, napomáha tráveniu. Môže zabrániť vzniku mnohých ochorení, ako sú napríklad chronické zápaly a nádorové ochorenia. Pri chronických zápaloch, vysokom krvnom tlaku a cholesterole, ako aj pri srdcových problémoch sa odporúča užívať ho denne.Možno ho použiť pri alergii, zápale kĺbov, osteoartróze, reumatických zápaloch a na zmiernenie bolesti. Ďalej pri astme, prechladnutí, bronchitíde, chrípke. Je účinný proti bakteriálnym a parazitickým ochoreniam, plesňovým ochoreniam nôh a nechtov. Môžeme ho používať pri problémoch trávenia, kandidóze, zápale hrubého čreva, hnačke, na bolesti hlavy spôsobené migrénou, bolesti svalov, chrbta, tlmenie bolesti pri uhryznutiach hmyzom, včelami, pri ochoreniach ďasien.

Protiplesňový a antibakteriálny účinok, posilňuje imunitný systém.

Použitie a dávkovanie oreganového oleja Zane Hellas

Je potrebné vždy pred použitím tento oreganový olej zriediť. Zmiešame ho napríklad s extra panenským olivovým olejom, vodou, mliekom alebo ovocnou šťavou. Správny pomer riedenia je od 1:10 (10%) po 2:10 (20%).  10%-ný pomer: 1 kvapka oreganového oleja, 9 kvapiek olivového oleja. Možno ho použiť na vonkajšie i vnútorné použitie. Pri vnútornom užívaní: 2x4 kvapky denne pri riedení uvedenom vyššie.

Oreganový olej a vnútorné použitie

Správny pomer riedenia je 10% a 20%. Jednoducho na 1 čajovú lyžičku dáme 4 kvapky oreganového oleja a užijeme ho. Následne je dobré zapiť ho pohárom vody. Môžeme ho užívať 2x denne. Pocit tepla je úplne normálny. Ak zmes považujeme za príliš silnú, začnime s 2 kvapkami oreganového oleja, toto množstvo systematicky zvyšujme na 4 kvapky. Ak nemáme v domácnosti olivový olej, zrieďme 4 kvapky oreganového oleja vo vode, mlieku alebo v ovocnej šťave. Potom vypite jeden pohár čistej vody. Nepoužívajte neriedený olej!

Oreganový olej a vonkajšie použitie

Správny pomer riedenia je 20% a 30% (to závisí od metódy použitia). Zmiešajte 10-15 kvapiek oreganového oleja s jednou čajovou lyžičkou olivového oleja, alebo iného nosného oleja, napr. jojobobový olej. Neaplikujte olej na otvorenú ranu! Neužívajte neriedený! Pocit tepla je normálny aj pri vonkajšom použití. Ak zmes považujete za príliš silnú, znížte pomer riedenia, alebo ak ho považujete za príliš slabý, môžete navýšiť jeho koncentrovanosť.

Zloženie Zane Hellas Super 100 oreganový olej

100% čistý esenciálny grécky oreganový olej.

Upozornenie! Prosíme, oreganový olej užívajte v každom prípade zriedený. Odporúčaný na vnútorné i vonkajšie použitie! Nepoužívajte oreganový olej počas tehotenstva a dojčenia alebo v prípade alergie na oregano, tymián, mätu, bazalku alebo šalviu! Chráňte pred vniknutím do očí, nepoužívajte na genitálie a na kožu v nezriedenej forme. Pri aplikácii na pokožku sa držte pomeru riedenia 10-30%.  Chráňte pred deťmi! Po použití si umyte ruky! Pri ochorení vyhľadajte svojho všeobecného lekára!

Skladovanie

Nevyžaduje chladenie. Udržiavajte v uzavretom priestore, pri izbovej teplote, chráňte pred deťmi! Uzáver bezpečne uzavrite.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu