Zane Hellas Super 50 oreganový olej 30 ml

Zane Hellas Super 50 oreganový olej 30 ml je prírodné antibiotikum, ktoré zmierňuje kašeľ, upokojuje žalúdok a svaly čriev, napomáha tráveniu, zabraňuje vzniku mnohých ochorení, ako napríklad chronické zápaly alebo nádorové ochorenia.

Skladom
Kód: ZH002
Značka: Zane Hellas
€17,95
Kategória: Oregano
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.03 kg
Darček zdarma
Darček zdarma
k objednávke
Doprava zdarma
Doprava zdarma
nad 50€ a odoslanie do 48 hodín
Vernostný program
Vernostný program
zľava až do výšky 12%
Množstevná zľava
Množstevná zľava
šetrite nákupom výhodných balení

Zane Hellas Super 50 oreganový olej 30 ml je prírodné antibiotikum, ktoré zmierňuje kašeľ, upokojuje žalúdok a svaly čriev, napomáha tráveniu, zabraňuje vzniku mnohých ochorení, ako napríklad chronické zápaly alebo nádorové ochorenia. Pri chronických zápaloch, vysokom krvnom tlaku a cholesterole, ako aj pri srdcových problémoch sa odporúča užívať ho denne.

Možno ho použiť pri alergii, zápale kĺbov, osteoartróze, reumatických zápaloch a na zmiernenie bolesti. Ďalej proti bakteriálnym a parazitickým ochoreniam, plesňovým ochoreniam a kandidóze.

Oregano je trvácna rastlina, ktorá sa nachádza na mnohých miestach na svete. Liečivé vlastnosti tejto aromatickej rastliny sú známe už od praveku. Množstvo publikovaných vedeckých štúdií poukazuje na priaznivé vlastnosti a účinky jeho hlavnej účinnej zložky karvakrole. Najdôležitejšou vlastnosťou oregana je protiplesňový účinok. Grécko je známe svojou mediteránnou klímou, čarovným Stredozemným morom a okolím a vďaka jeho typickej klíme, morského vlhkého vzduchu a výživnej pôde sa tu rodí to najlepšie oregano na svete, ktoré je celosvetovo nazývané „grécke oregano“.

Poznáme veľa druhov oregana, ale grécky druh Oreganum Vulgare Heracleoticum-Hitrum disponuje najvyšším obsahom karvakrolu.100% čistý oreganový olej obsahuje minimálne 86% karvakrolu a menej ako 2% tymolu. Vyrábaný je metódou 100% destiláciou vodnej pary. Neobsahuje alkohol a je 100% organický produkt farmaceutickej kvality.

1 dávka Zane Hellas Super 50 oreganový olej obsahuje 82 mg karvakrolu!

Čím vyšší obsah karvakrolu má oreganový olej, tým je účinnejší. Keď je hladina karvakrolu v oreganovom oleji nízka, tak je menej účinný bez ohľadu na veľkosť fľaštičky. Tymol je druhou hlavnou zložkou oreganového oleja. V malom množstve má liečivé účinky, avšak vo veľkom množstve môže byť jedovatý. Preto je dôležité, aby bol obsah tymolu v produkte nízky. V produkte Zane Hellas je obsah tymolu menej ako 2%.

 

    • Karvakrol sa v prírode nachádza v najväčšom množstve v oreganovom oleji, okrem toho v menšom množstve v tymiánovom, majoránovom, bergamotovom oleji a rasci. Karvakrol je terpénová zlúčenina, fenolový derivát disponujúci silným dezinfekčným a antimikrobiálnym účinkom.

 

  • Tymol je zlúčenina monoterpén derivát fenolu, v najväčšom množstve sa nachádza v tymiánovom oleji. Disponuje príjemnou vôňou a silným antiseptickým účinkom.

 

Na čo možno oreganový olej použiť?

Oreganový olej je prírodné antibiotikum. Zmierňuje kašeľ, upokojuje žalúdok a svaly čriev, napomáha tráveniu. Môže zabrániť vzniku mnohých ochorení, ako sú napríklad chronické zápaly a nádorové ochorenia. Pri chronických zápaloch, vysokom krvnom tlaku a cholesterole, ako aj pri srdcových problémoch sa odporúča užívať ho denne.Možno ho použiť pri alergii, zápale kĺbov, osteoartróze, reumatických zápaloch a na zmiernenie bolesti. Ďalej pri astme, prechladnutí, bronchitíde, chrípke. Je účinný proti bakteriálnym a parazitickým ochoreniam, plesňovým ochoreniam nôh a nechtov. Môžeme ho používať pri problémoch trávenia, kandidóze, zápale hrubého čreva, hnačke, na bolesti hlavy spôsobené migrénou, bolesti svalov, chrbta, tlmenie bolesti pri uhryznutiach hmyzom, včelami, pri ochoreniach ďasien.Protiplesňový a antibakteriálny účinok, posilňuje imunitný systém.

Zane Hellas Super 50 použitie a dávkovanie

Zane Hellas Super 50 je oreganový olej pripravený k použitiu. Nie je ho potrebné riediť. Je vhodný na vnútorné i vonkajšie použitie. Pri vnútornom užití je odporúčaná dávka: 1x4 kvapky denne. 4 kvapky Zane Hellas Super 50 oreganového oleja môžete užiť aj priamo, vtedy ich držte pod jazykom niekoľko sekúnd. Možno ho užiť aj s 1 čajovou lyžičkou olivového oleja. Po užití vypite pohár čistej vody. Možno ho užiť aj rozpustený vo vode, mlieku alebo ovocnej šťave. Pocit tepla je úplne normálny.

Zloženie Zane Hellas Super 50 oreganového oleja

Zmes 50% esenciálneho čistého gréckeho oreganového oleja a 50% organického extra panenského olivového oleja.

Upozornenie! Odporúča sa na vnútorné i vonkajšie použitie! Nepoužívajte oreganový olej počas tehotenstva a dojčenia, alebo v prípade alergie na oregano, tymián, mätu, bazalku alebo šalviu! Chráňte pred vniknutím do očí. Nepoužívajte na genitálie a otvorené rany. Chráňte pred deťmi! Po použití si umyte ruky! Pri ochorení vyhľadajte svojho všeobecného lekára!

Skladovanie

Nevyžaduje chladenie. Udržiavajte v uzavretom priestore, pri izbovej teplote, chráňte pred deťmi! Uzáver bezpečne uzavrite.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu