Diet Food Bio Moringa Listový Prášok 200g

Moringa Oleifera, tiež známa ako „Úžasný ker“, je strom, ktorý rastie v subtropických oblastiach Afriky, Indie a Pakistanu. „Jeho listy sú také bohaté na nutričnú hodnotu, že africké úrady zaradili Moringu do jedálnička detí mladších ako 5 rokov, aby znížili podvýživu a detskú úmrtnosť.

Skladom
Kód: DF031
Značka: DIET FOOD
€11,95
Kategória: Superpotraviny
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.2 kg
Darček zdarma
Darček zdarma
k objednávke
Doprava zdarma
Doprava zdarma
nad 50€ a odoslanie do 48 hodín
Vernostný program
Vernostný program
zľava až do výšky 12%
Množstevná zľava
Množstevná zľava
šetrite nákupom výhodných balení

Moringin "zázračný ker"

Moringa Oleifera, tiež známa ako „Úžasný ker“, je strom, ktorý rastie v subtropických oblastiach Afriky, Indie a Pakistanu. „Jeho listy sú také bohaté na nutričnú hodnotu, že africké úrady zaradili Moringu do jedálnička detí mladších ako 5 rokov, aby znížili podvýživu a detskú úmrtnosť.

Odkiaľ pochádza Moringa? Ako dlho sa táto výnimočná rastlina využíva v medicíne?

Rastlina moringa pochádza zo severnej Indie, kde bola prvýkrát zaznamenaná ako liečivá rastlina v roku 2000 pred Kristom. Moringa sa rozšírila z Indie na východ, do nižších častí Číny, juhovýchodnej Ázie a na Filipíny. Z Indie sa rozšíril aj na západ, do Egyptských rohov, Afrického rohu, Stredozemného mora a napokon do Karibiku.

Moringa obsahuje približne 46 antioxidantov, čo z nej robí jeden z najbohatších zdrojov prírodných antioxidantov. Antioxidanty zohrávajú dôležitú úlohu pri neutralizácii voľných radikálov, ktorých prebytok môže spôsobiť ochorenie. Na rozdiel od iných zdrojov antioxidantov, listy moringy ponúkajú telu aj množstvo ďalších živín, čo je dôležité, pretože je známy vedecký fakt, že antioxidanty lepšie fungujú v kombinácii s inými živinami. Listy moringy sú tiež bohaté na flavonoidy, skupinu antioxidantov.

Niektoré príkladné prirovnania

  • Obsahuje 2x viac vitamínov ako cvikla
  • 14x viac vápnika ako mlieko
  • 4x viac vlákniny ako ovos
  • 4x viac draslíka ako banány
  • 9x viac železa ako špenát

Naozaj môže každý konzumovať moringu?

Áno, ale je prospešný najmä pre určité životné situácie, ako sú vegetariáni, vegáni, tí, ktorí sa pripravujú na športové súťaže, skúšky a žijú prepracovaným a stresujúcim životným štýlom. Listy moringy obsahujú väčšinu potrebných vitamínov, minerálov, bielkovín, karotenoidov, sacharidov a antioxidantov (napr. vitamín A, C, E, K, horčík, zinok, selén, leucín, chlorofyl, rutín, luteín, zeaxantín, betakarotén).

Môže slúžiť aj ako „multivitamínová bomba“ pre starších ľudí. Obsah vápnika v moringe dodáva telu správne množstvo a pomáha udržiavať zdravé kosti a predchádzať osteoporóze. Pretože obsahuje aj veľa vitamínu A, ako aj luteín a zeaxantín: podporuje zdravie očí. Absorpčná schopnosť črevného traktu môže byť vo vyššom veku narušená, preto je dôležité prijímať viac živín.

Veľký úžitok z toho môžu mať aj športovci. Jeho vysoký obsah železa pomáha krvi dodávať viac kyslíka do svalov počas vytrvalostných a na kyslík náročných cvičení. Moringa buduje pevnejšie kosti vďaka vyššiemu obsahu vápnika ako mlieko a tiež zlepšuje celkovú metabolickú aktivitu organizmu.

Diet-Food Bio Moringa prášok

Super Organic moringa je bohatá na vitamíny a minerály, ktoré obnovujú vitalitu, zásobovanie organizmu energiou. Posilňuje imunitný systém, zmierňuje únavu, pomáha odstraňovať voľné radikály, odďaľuje proces starnutia a priaznivo pôsobí na stav pokožky. Napríklad obsahuje 14-krát viac vápnika ako mlieko, 4-krát viac draslíka ako banány a 9-krát viac železa ako špenát.

Ingrediencie

100% organické listy moringy v prášku

Alergény

Výrobok môže obsahovať sóju, pšenicu a lepok

Príprava

Jedzte 4 čajové lyžičky moringy denne. Zmiešajte 1-2 čajové lyžičky vo svojom obľúbenom nápoji (mlieko, jogurt, voda, džús). Skladujte na suchom a chladnom mieste v tesne uzavretej nádobe.

Balenie

200 g

Nutričné hodnoty V 100 gramoch
 Energia 205 kcal
 Bielkoviny

24.1 g

 Tuky 4.3 g
   - z toho nasýtené 1.4 g
 Sacharidy 20.4 g 
   - z toho cukry 7.3 g
 Vláknina 29.5 g

 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu