Kapsule Essential Chróm 60 ks

Kapsula Essential Chróm je rastlinný doplnok stravy s biologicky najdostupnejšou formou chrómu (pikolinát), škoricovými polyfenolmi, resveratrolom a kyselinou alfa-lipoovou, ktoré pomáhajú znižovať inzulínovú rezistenciu, zlepšujú metabolizmus glukózy a podporujú kontrolu hmotnosti.

Vypredané
Kód: LC74
Značka: Essential
€11,95 –52 % €5,70
Kategória: Vitamíny a minerály
Hmotnosť: 0.03 kg
essential LC74 krom kapszula 60db
€11,95 –52 %
Darček zdarma
Darček zdarma
k objednávke
Doprava zdarma
Doprava zdarma
nad 50€ a odoslanie do 48 hodín
Vernostný program
Vernostný program
zľava až do výšky 12%
Množstevná zľava
Množstevná zľava
šetrite nákupom výhodných balení

Kapsula Essential Chróm je rastlinný doplnok stravy s biologicky najdostupnejšou formou chrómu (pikolinát), škoricovými polyfenolmi, resveratrolom a kyselinou alfa-lipoovou, ktoré pomáhajú znižovať inzulínovú rezistenciu, zlepšujú metabolizmus glukózy a podporujú kontrolu hmotnosti.

Chróm je nevyhnutný pre normálny metabolizmus sacharidov, bielkovín a tukov. Jeho prítomnosť je dôležitá pre diabetikov, pretože zvyšuje aktivitu inzulínu a zlepšuje metabolizmus glukózy, čo môže znížiť hladinu cukru v krvi. Je tiež dôležitý pre ľudí s nadváhou, pretože chróm môže tiež pomôcť znížiť telesný tuk. Chróm potláča chuť do jedla a zvyšuje energetickú spotrebu organizmu. To všetko môže prispieť k zlepšeniu inzulínovej rezistencie a zníženiu hmotnosti.

Pikolinát chrómu je trojmocná organická zlúčenina chrómu, esenciálneho stopového prvku a inzulínového kofaktora. Je to jedna z najviac biologicky dostupných foriem chrómu, pretože kyselina pikolínová (pikolinát) je metabolit odvodený od tryptofánu, ktorý zlepšuje absorpciu chrómu, biologickú dostupnosť a toleranciu. Podporuje prechod tryptofánu cez hematoencefalickú bariéru, čo zvyšuje produkciu serotonínu.

Polygonum cuspidatum s resveratrolom je prírodný polyfenol schopný neutralizovať škodlivé voľné radikály v tele. Má silný antioxidačný a protizápalový účinok. Jeho extrakt znižuje oxidačný stres a priaznivo pôsobí na pečeň, pretože dokáže zabrániť hromadeniu tuku.

Škorica je plná antioxidantov, ktoré znižujú oxidačný stres, čo môže pomôcť pri liečbe cukrovky 2. Škorica pomáha predchádzať veľkým výkyvom hladiny cukru v krvi a po konzumácii trávi jedlo viac času v žalúdku, čo tiež potláča hlad. Jeho konzumáciou si telo ukladá menej tuku.

Kyselina alfa-lipoová zlepšuje inzulínovú odpoveď a metabolizmus sacharidov. Inhibuje premenu glukózy a galaktózy so sorbitolom (akumulácia sorbitolu je zodpovedná napr. za šedý zákal u diabetikov). Kyselina lipoová chráni pred poškodením ciev obličiek, znižuje príznaky neuropatie a zlepšuje funkciu nervov. Jeho najpriaznivejším účinkom je, že bojuje proti voľným radikálom, ktoré sú škodlivými vedľajšími produktmi oxidačných procesov.

 

Ingrediencie v 2 kapsulách

Suchý extrakt zo škorice (Cinnamomum zeylanicum Blume, kôra, 10% polyfenolov) 400 mg (40 mg polyfenolov), suchý extrakt z Polygonum (Polygonum cuspidatum Siebold & Zucc., koreň, 5% Resveratrol) 200 mg (10 mg Resveratrol, Altodextrinfa), - kyselina lipoová 70 mg, protihrudkujúca látka (oxid kremičitý) a pikolinát chrómu 0,25 mg (30 µg chrómu, 75 % NRV*) Kapsula (želatína a farbivo (E-171)).

*%NRV: Referenčné hodnoty živín

 

Odporúčané dávkovanie

- Na doplnenie: 1-1 kapsula ráno a večer
- Na udržanie hladiny: 1 kapsula ráno

 

Varovania

Výživové doplnky nemôžu nahradiť pestrú a vyváženú stravu a zdravý životný štýl. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Uchovávajte mimo dosahu detí. Skladujte tesne uzavreté na chladnom a suchom mieste.

Spotrebujte pred expiráciou: viď na obale


Čistá hmotnosť

30,06 g

 

Balenie
60 kapsúl po 501,12 mg

 

Krajina pôvodu
Španielsko

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu