Kapsule Essential Lipid+ koenzým Q10 45 ks

Kapsuly Essential Lipid+ koenzým Q10 môžu pomôcť znížiť hladinu cholesterolu a predchádzať kardiovaskulárnym príhodám. S monacolínom K (lovastatínom), koenzýmom Q10, resveratrolom, hydroxytyrozolom, policosanolmi a vitamínom B12.

Vypredané
Kód: LC78
Značka: Essential
€18,95 –51 % €9,27
Kategória: Vitamíny a minerály
Hmotnosť: 0.2 kg
essential LC78 Lipid Q10 koenzim kapszula 45db
€18,95 –51 %
Darček zdarma
Darček zdarma
k objednávke
Doprava zdarma
Doprava zdarma
nad 50€ a odoslanie do 48 hodín
Vernostný program
Vernostný program
zľava až do výšky 12%
Množstevná zľava
Množstevná zľava
šetrite nákupom výhodných balení

Kapsuly Essential Lipid+ koenzým Q10 môžu pomôcť znížiť hladinu cholesterolu a predchádzať kardiovaskulárnym príhodám. S monacolínom K (lovastatínom), koenzýmom Q10, resveratrolom, hydroxytyrozolom, policosanolmi a vitamínom B12.

V optimálnom stave sú antioxidanty a voľné radikály v našom tele v rovnováhe. Ak je táto rovnováha narušená, vzniká stav oxidačného stresu. Tento prirodzený jav zohráva úlohu v procese starnutia, ale môže viesť aj k poškodeniu buniek a tkanív a viesť k rozvoju chronických stavov, ako sú rôzne srdcové choroby, artérioskleróza a vysoký krvný tlak.

Antioxidanty sú väčšinou látky rastlinného pôvodu. Jedným z najsilnejších antioxidantov je resveratrol, extrakt vyrobený z koreňa japonskej horkej tekvice (Polygonum cuspidatum). Resveratrol chráni kardiovaskulárny systém, dokáže predchádzať tvorbe krvných zrazenín, čím pomáha predchádzať trombóze. Chráni srdce a cievny systém, znižuje riziko infarktu. Resveratrol zvyšuje vazodilatáciu tepien a pomáha dosiahnuť správny krvný tlak. Zvyšuje tvorbu dobrého (HDL) cholesterolu a znižuje tvorbu zlého (LDL) cholesterolu. Má protizápalové, antibakteriálne a fungicídne účinky a odďaľuje proces starnutia na bunkovej úrovni.

Koenzým Q10 je nevyhnutný pre tvorbu energie a antioxidačný obranný systém. Funguje ako nosič elektrónov, zachytávač voľných radikálov a generátor ATP (adenozíntrifosfátu) v mitochondriálnej membráne.

ATP sa podieľa na metabolických procesoch; prenáša chemickú energiu v bunke. V mitochondriách ju najviac využívajú tkanivá a orgány s najvyššou potrebou energie (nervové bunky, svaly, obličky, pečeň).

Koenzým Q10 okrem tvorby ATP napomáha aj rozširovaniu ciev, takže krv môže ľahšie transportovať kyslík a živiny.

Koenzým Q10 je prítomný vo väčšine tkanív, ale jeho množstvo s vekom klesá. Jeho koncentrácia je nepriamo úmerná závažnosti srdcového zlyhania, preto sa predpokladá, že suplementácia koenzýmom Q10 môže zlepšiť srdcové zlyhanie a môže sa užívať bezpečne bez nežiaducich účinkov. Okrem toho znižuje aj účinok LDL (zlého cholesterolu) oxidujúceho voľné radikály, pričom priaznivo pôsobí aj na krvný tlak.

Ľudia s hypoglykémiou by sa však mali vyhnúť používaniu doplnku, pretože znižuje hladinu glukózy v krvi.

Kvas z červenej ryže obsahuje 5 mg monacolinu K, ktorý je štrukturálne ekvivalentný lovastatínu (statíny sú lieky používané na liečbu vysokého cholesterolu a na zníženie rizika kardiovaskulárnych ochorení). Dokáže znížiť LDL cholesterol a zvýšiť HDL cholesterol bez vedľajších účinkov. Znižuje krvný tlak, zlepšuje krvný obeh a prispieva k zdraviu kardiovaskulárneho systému. Ďalším priaznivým účinkom je, že napomáha tráveniu, prispieva k normálnemu rastu buniek a dokáže spomaliť proces starnutia.

Olivový plod obsahuje veľké množstvo hydroxytyrozolu, polyfenolu s antioxidačnými vlastnosťami. Tento vysoký obsah polyfenolov účinne zabraňuje oxidácii LDL cholesterolu, ktorý je hlavnou príčinou aterosklerózy. Okrem toho inhibuje agregáciu krvných doštičiek a chráni bunky pred bunkovou smrťou vyvolanou reaktívnymi kyslíkovými medziproduktmi, ku ktorej dochádza pri ischemickej chorobe srdca. Má tiež účinky na zníženie krvného tlaku, proti starnutiu a protizápalové účinky.

Ryžové otruby obsahujú policosanoly, ktoré obmedzujú tvorbu cholesterolu, znižujú syntézu LDL a zlepšujú jeho odstraňovanie z pečene. Znižujú tiež agregáciu trombocytov (trombocytov) a proliferáciu tkaniva hladkého svalstva, ako aj tvorbu aterosklerotických plátov, za ktoré môže aj LDL a ktorý je jednou z príčin kalcifikácie koronárnych artérií.

V primeranom množstve má vitamín B12 priaznivý vplyv na bunkový metabolizmus, čím sa podieľa aj na regulácii cholesterolu. Nedávna štúdia publikovaná v časopise Nutrients zistila súvislosť medzi hladinami vitamínu B12 a lipidovými profilmi. Toto je panel krvných testov, ktorý zahŕňa hladiny cholesterolu a triglyceridov. V rámci štúdie vedci skúmali 341 zdravých žien vo veku 19 až 30 rokov a zhromaždili údaje o ich strave, fyzickej aktivite a hladinách vitamínov. Výsledky ukázali, že nižšie hladiny vitamínu B12 súviseli s vyššími hladinami cholesterolu (LDL (zlý)) a triglyceridov – dokonca aj po úprave o index telesnej hmotnosti, brušný tuk a percento celkového telesného tuku. Suplementácia vitamínu B12 hrá významnú úlohu pri normalizácii zvýšených hodnôt lipidov.

 

Ingrediencie v 1 kapsule

Objemové činidlo (mikrokryštalická celulóza), kvasnice z červenej ryže (Monascus purpureus, 5 % Monacolin K) 100 mg (5 mg Monacolin K), koenzým Q10 50 mg, Suchý extrakt Polygonum (Polygonum cuspidatum Siebold&Zucc., 5 % Resveratrol) 50 mg (2 ,5 mg Resveratrol), olivový suchý extrakt (Olea Europaea L., 10% hydroxytyrozol) 25 mg (2,5 mg hydroxytyrozol), protihrudkujúca látka (stearan horečnatý), ryžové otruby 7,5 mg, protihrudkujúca látka (oxid kremičitý) a vitamín B12 (metylkobalamín, 1 %) 0,25 mg (2,5 µg vitamínu B12, 100 % NRV*). Kapsula (želatína a farbivo (E-171))

*%NRV: Referenčné hodnoty živín

 

Odporúčané dávkovanie

1 kapsula denne

 

Varovania

Výživové doplnky nemôžu nahradiť pestrú a vyváženú stravu a zdravý životný štýl. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Uchovávajte mimo dosahu malých detí. Skladujte tesne uzavreté na chladnom a suchom mieste.

Spotrebujte pred expiráciou: viď na obale

 

Čistá hmotnosť

24,39 g

 

Balenie

45 kapsúl po 542 mg

 

Krajina pôvodu

Španielsko

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu