Khadi Natural Ajurvédske biele pižmové mydlo 125 g

Ručne vyrábané mydlo na každý typ pokožky s obsahom rastlinných olejov a prírodného extraktu z bieleho pižma.

Momentálne nedostupné
Kód: KN003
Značka: Khadi Natural
€3,95
Kategória: Mydlá a sprchové gély
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.125 kg
Darček zdarma
Darček zdarma
k objednávke
Doprava zdarma
Doprava zdarma
nad 50€ a odoslanie do 48 hodín
Vernostný program
Vernostný program
zľava až do výšky 12%
Množstevná zľava
Množstevná zľava
šetrite nákupom výhodných balení

Ručne vyrábané mydlo na každý typ pokožky s obsahom rastlinných olejov a prírodného extraktu z bieleho pižma. Ďalšie zložky: glycerín a čistená voda.

 

Aktívne látky a mechanizmus účinku bieleho pižmového mydla od Khadi Narural

Ajurvédska medicína využíva najmä pižmo kvôli jeho zahrievaciemu a prekrvovaciemu účinku (shitaprashamana). Rovnako podporuje aj dóšu vata v čase jej oslabenia (napr. pri nervovom vyčerpaní, neurasténii atď.). Aktívne neutralizuje nepríjemné zápachy (durgandha nashana), okrem ájurvédskej medicíny sa vo veľkom množstve používa aj v západnom parfumérskom a kozmetickom priemysle.

Vedecký výskum preukázal, že obsahuje bioaktívne látky ako napríklad: muskon, normuskon (dodávajú pižmovú vôňu), dva druhy androstan alkaloidov (mužské látky podobné feromónu), mastné kyseliny, pyridín, tryglyceridy, vosk a provitamín A (retinol). Jeho protizápalové, neuromuskulárne a náladu zlepšujúce účinky sú známe už celé desaťročia.

Khadi Natural biele pižmové mydlo jemne čistí a regeneruje pokožku a je určené pre všetky typy pleti. Prekrvuje pokožku a pôsobí protizápalovo.
Pižmová vôňa má neurologicky vyrovnávajúci a náladu zlepšujúci účinok.

 

Ako používať Khadi Natural biele pižmové mydlo?

Mydlo naneste na vopred navlhčenú pokožku. Jemne ho vmasírujte do pokožky, až kým sa nevytvorí pena.
Penu nechajte pôsobiť 30 až 60 sekúnd a potom ju dôkladne opláchnite vlažnou vodou.

 

Komu sa neodporúča používanie bieleho pižmového mydla od Khadi Natural?

Vonkajšie použitie pižma (vo forme parfumov a kozmetiky) je bezpečné. V ojedinelých prípadoch sa môže vyskytnúť podráždenie pokožky alebo alergia - väčšinou je to však spôsobené jeho príliš častým používaním alebo použitím nadmerného množstva. Pižmo sa veľmi dobre vstrebáva do pokožky a má hormonálne účinky.

Vzhľadom na nedostatok presných poznatkov a údajov, kozmetika obsahujúca pižmo sa neodporúča tehotným ženám a dojčiacim matkám. Rovnako by sa mal uchovávať mimo dosahu malých detí.

 

Upozornenie

Pižmo je možné vyrábať aj synteticky. Fyziologické a vedľajšie účinky syntetického pižma nie sú rovnaké ako v prípade prírodného pižma. Z tohto dôvodu je dôležité sa vyhýbať syntetickému pižmu.

 

Balenie

125 g

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu