Khadi Natural Ajurvédsky čistý jazmínový esenciálny olej 15 ml

Z jazmínových kvetov získaný 100% čistý, prírodný esenciálny olej. Neobsahuje ďalšie prísady.

Skladom
Kód: KN054
Značka: Khadi Natural
€11,95
Kategória: Aromaterapia
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.015 kg
Darček zdarma
Darček zdarma
k objednávke
Doprava zdarma
Doprava zdarma
nad 50€ a odoslanie do 48 hodín
Vernostný program
Vernostný program
zľava až do výšky 12%
Množstevná zľava
Množstevná zľava
šetrite nákupom výhodných balení

Z jazmínových kvetov získaný 100% čistý, prírodný esenciálny olej. Neobsahuje ďalšie prísady.

 

Ako účinkuje Khadi Natural Čistý Jazmínový Esenciálny olej?

Všetky druhy jazmínu ajurvéda využíva (Jazmín lekársky = Jasminum officinale; španielsky jazmín = Jazmín veľkokvetý a Jazmín sambakový = Jasminum sambac) využíva v širokom okruhu ako na vonkajšie, tak aj na vnútorné použitie. (Pozor: Vnútorné užívanie esenciálnych olejov sa v Maďarsku neodporúča!). Pri vonkajšom použití ich radí medzi užitočné liečivé rastliny (Charaka-Kushtagna). Zmierňuje všetky tri dóši, preto ho môže používať každý a na akýkoľvek typ pokožky. Okrem toho upokojuje nervový systém, uvoľňuje kŕče, je analgetikum. Ľudové liečiteľstvo Ďalekého Východu jazmínovému čaju, tak aj vôni oleja prisudzuje účinky na zmiernenie bolesti hlavy, nevoľnosti, čo je veľmi priaznivé pri zmiernení cestovateľských problémov. Nové vedecké štúdie podporujú výsledky skúsenosti ajurvédy. Má dezinfekčné účinky proti bakteriálnym a candida infekciám. Vonkajším použitím zmierňuje zjazvenia počas hojenia rán, pozitívne pôsobí aj na ochorenie pokožky neinfekčného pôvodu (napr. psoriáza). Hĺbkovo hydratuje pokožku, bez upchávania pórov. Na príjemnú vôňu jazmínu vzhliada ľudové liečiteľstvo i ajurvéda ako na afrodiziakum. Vedecké výskumy to dlho považovali za poveru, avšak výskum na mužoch dobrovoľníkoch preukázal rýchlejšie prúdenie krvi v panve pri pôsobení jazmínového oleja. To však ešte nie je jednoznačný dôkaz, ale môže vysvetľovať predpokladaný účinok na mužskú silu. Jedna japonská štúdia potvrdila, že aromatické použitie oboch druhov jazmínu pôsobí upokojujúco na nervový systém, znižuje úzkosť, zmierňuje depresiu – pritom však neznižuje sústredenie a bdelosť. Neuspáva, pomáha však pri zaspávaní, ak je príčinou úzkosť! Jeden výskum potvrdzuje pri masáži jazmínovým olejom silné antispazmodické-analgetické účinky počas pôrodu u prvorodičiek. (Upozornenie: V Maďarsku sa jazmínový esenciálny olej v akejkoľvek forme neodporúča užívať počas tehotenstva a dojčenia!)

Použitie Khadi Natural Čistého Jazmínového Esenciálneho oleja je pestré a variabilné. Jeho upokojujúce účinky možno využiť aj v aktívnom období (počas práce, šoférovaní auta, atď.), keďže neznižuje pozornosť. Možno ho použiť ako olej do kúpeľa (3-5 kvapiek jazmínového oleja na jednu naplnenú vaňu), masážny olej (2-3 kvapky jazmínového oleja v základnom oleji alebo pridaním do bezvonného krému), aromaterapeutický zvlhčovač (max 4-5 kvapiek). Ak možno vylúčiť alergiu a precitlivenosť, 1-1 kvapku jazmínového oleja možno aplikovať na zápästie, krk, dekolt, okrem uvedených vlastností má príjemnú, diskrétnu vôňu, možno ho použiť aj ako afrodiziakálny parfém. (Upozornenie: V Maďarsku sa neodporúča používanie neriedených esenciálnych olejov!). Na zmiernenie cestovateľských ochorení, bolesti hlavy, v prostredí, kde nemožno realizovať odparovanie, vieme si vziať so sebou 2-3 kvapky jazmínového oleja na vlhkej papierovej vreckovke alebo na vatovom tampóne a v prípade potreby vdýchneme.

 

Upozornenie a možné vedľajšie účinky

Použitie Khadi Natural Čistého Jazmínového Esenciálneho oleja je bezpečné. Alergia, citlivosť, podráždenie kože sú veľmi zriedkavé, ale môžu sa vyskytnúť. Preto sa pred prvým použitím odporúča urobenie testu na precitlivenosť (pozri nižšie!). Nepoužívajte počas tehotenstva a dojčenia. Chráňte pred deťmi. Esenciálne oleje sú horľavé látky: nevystavujte otvorenému ohňu, sálavému teplu. Pred použitím ho možno riediť v adekvátnom pomere. Výhradne k vonkajšiemu použitiu.

Test na citlivosť zrealizovaný doma: V kvapke esenciálneho oleja si namočte špáradlo. Olejový koniec umiestnite do lakťového ohybu, stiahnite lakeť a vytiahnite špáradlo. Na druhom lakti to opakujte so špáradlom namočeným do vody (neutrálny test). Ak sa do 24 hodín na mieste olejového testu objaví začervenanie, vyrážka či svrbenie, od použitia oleja upustite.

 

Balenie

15 ml

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu