Khadi Natural Ajurvédsky Esenciálny olej z mäty priepornej 15 ml

Čistý prírodný esenciálny olej získaný z listov a kvitnúcich výhonkov z mäty piepornej (Menta piperita).

Skladom
Kód: KN058
Značka: Khadi Natural
€14,95
Kategória: Aromaterapia
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.015 kg
Darček zdarma
Darček zdarma
k objednávke
Doprava zdarma
Doprava zdarma
nad 50€ a odoslanie do 48 hodín
Vernostný program
Vernostný program
zľava až do výšky 12%
Množstevná zľava
Množstevná zľava
šetrite nákupom výhodných balení

Čistý prírodný esenciálny olej získaný z listov a kvitnúcich výhonkov z mäty piepornej (Menta piperita). Neobsahuje žiadne ďalšie zložky.

 

Čo obsahuje a ako účinkuje Khadi Natural esenciálny olej z mäty priepornej?

Obsahuje iba prírodný esenciálny olej získaný z mäty piepornej. Podľa ájurvédskej medicíny vyživuje tráviaci oheň (agni), otvára myseľ (Shiro Virechana) a odvádza prebytok energie z vata dóše. Je prospešný aj pre kapha a pitta dóšu. V astrológii posilňuje osobnostné črty ľudí v znamení Býka a Leva.

Na pokožku pôsobí antisepticky, odpudzuje červy a zmierňuje svrbenie. Je účinný proti kŕčom a pomáha pri vykašliavaní a uľahčuje dýchanie pri ochoreniach horných dýchacích ciest. Jeho vôňa zmierňuje bolesti hlavy, migrénu a cestovnú nevoľnosť. Zlepšuje duševnú bdelosť ako aj koncentráciu. Podporuje trávenie, znižuje nadúvanie a prospieva k zdravému tráviacemu traktu.

Použitie Khadi Natural esenciálneho oleja z mäty piepornej je veľmi všestranné. Ak chcete arómu vdychovať, pridajte 3-5 kvapiek oleja k 250 ml vody do odparovača, v aróma difuzéri podľa pokynov výrobcu! Na účely rozprašovania, do šálky vody pridajte 10 kvapiek oleja. Pred rozprašovaním roztok pretrepte! Na kúpeľ zmiešajte niekoľko kvapiek mätového oleja s jednou polievkovou lyžicou vody alebo s iným rozpustným zvlhčovadlom (mlieko, med, glycerín) a prilejte do vane. Pri sprchovaní nakvapkajte 3 až 4 kvapky mätového oleja na kúsok látky a umiestnite ju do sprchovej vaničky. Stúpajúca para má osviežujúci účinok. Z roztoku je možné vytvoriť aj ústnu vodu, postačí ak zmiešate 3-4 kvapky mätového oleja v lyžičke alkoholu a prilejete do šálky vody. Ústa vypláchnite najviac s dvomi polievkovými lyžičkami roztoku naraz a následne ho vypľujte! Na lokálne použitie (masáž, vmasírovanie) používajte rozriedený 5 - 10 % roztok, ale vždy dbajte na to, aby olejček bol rozriedený pod 20 %! V nosových mastiach/krémoch alebo nosových kvapkách by riedený roztok nemal presiahnuť 5 %. Ak je vnútorná aplikácia povolená, neužívajte denne viac ako 10 kvapiek esenciálneho oleja z mäty piepornej.

 

Upozornenia a možné vedľajšie účinky

V niektorých štátoch sa neodporúča vnútorná ani vonkajšia aplikácia esenciálnych olejov alebo ich neriedených roztokov. Khadi Natural esenciálny olej z mäty priepornej je veľmi hustý a jeho neriedené použitie na väčších častiach pokožky môže spôsobiť popáleniny kože. Nezabúdajte, že esenciálne oleje sú vysoko horľavé látky - nevystavujte ich priamemu plameňu ani sálavému teplu. Individuálna precitlivenosť na akýkoľvek esenciálny olej sa môže vyskytnúť kedykoľvek. Pred prvým použitím by sa mal vykonať test citlivosti. Neodporúča sa pre tehotné ženy alebo dojčiace matky. Uchovávajte mimo dosahu detí.

Vyhýbajte sa mu pri akútnych poruchách žlčových ciest, poškodení pečene, počas tehotenstva a v období dojčenia. (Podľa ľudovej medicíny zvyšuje tvorbu materského mlieka, no podľa niektorých autorov a štúdií pôsobí práve opačne.)

Neodporúča sa deťom do 6 rokov, aplikácia roztoku u detí vo veku 6-12 rokov je medzi odborníkmi stále diskutabilná. Nadmerné užitie oleja môže spôsobiť nepokoj, rozrušenie, podráždenie kože, svrbenie, pálenie záhy. Nepoužívajte ho pred spaním.

 

Balenie

15 ml

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu