Life Spirit Korálovec Ježatý Kapsulový Doplnok Stravy, Obsahujúce Extrakt z Húb 60 ks

Koralovec ježovitý (Hericium erinaceus) doplnok stravy vegánska kapsula s obsahom plnospektrálneho extraktu.

Skladom
Kód: LS043
Značka: Life Spirit
€22,95 –20 % €18,36
Kategória: Čínske huby
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.062 kg
Life spirit Sungomba 01
€22,95 –20 %
Darček zdarma
Darček zdarma
k objednávke
Doprava zdarma
Doprava zdarma
nad 50€ a odoslanie do 48 hodín
Vernostný program
Vernostný program
zľava až do výšky 12%
Množstevná zľava
Množstevná zľava
šetrite nákupom výhodných balení

Koralovec ježovitý (Hericium erinaceus) doplnok stravy vegánska kapsula s obsahom plnospektrálneho extraktu.

 

Ako sa vyrábajú Life Spirit kapsule z Koralovca ježovitého?

Voda aj živiny rozpustné v organických rozpúšťadlách sa z huby extrahujú dvojfázovou extrakciou. Šetrnými fyzikálno-chemickými metódami tak možno získať celkové množstvo živín v pomere typickom pre daný druh huby.
Všetky živiny a aktívne zložky huby sú do finálneho produktu pridané bez nestráviteľných častí, vo forme, ktorá je pre telo ľahko použiteľná.

 

Komu sa odporúčajú užívať Life Spirit kapsule z Koralovca ježovitého ?

Produkt je doplnkom stravy, ktorý nie je určený na diagnostiku alebo liečbu špecifických ochorení. Okrem vyváženej zdravej stravy prispieva k udržaniu zdravia svojimi cennými živinami. Obzvlášť užitočná môže byť pri cukrovke II. typu na oddialenie rozvoja komplikácií, najmä polyneuropatie, ale aj cievnych komplikácií. Rovnako ako rôzne degeneratívne poruchy nervového systému (Alzheimerova a Parkinsonova choroba, roztrúsená skleróza, demencia v starobe, rekonvalescencia po cievnej mozgovej príhode, operácie mozgu a nervového systému) a poruchy nálady (v období depresie), starecká strata pamäti, na zmiernenie porúch učenia a kognitívnych porúch. Posilňuje gastrointestinálnu sliznicu a imunitu, čím urýchľuje rekonvalescenciu pri vredových ochoreniach, zmierňuje ťažkosti pri Crohnovej chorobe, syndróme dráždivého čreva a iných funkčných gastrointestinálnych poruchách. Môže znížiť riziko zhubných nádorov v zažívacom trakte, podporiť zotavenie z takýchto ochorení a znížiť brušné vedľajšie účinky tradičnej protirakovinovej liečby (chemoterapia a abdominálna radiačná terapia).


Koralovec Ježovitý a jeho zdraviu prospešné účinky

Koralovec Ježovitý Tradičná čínska medicína ho využíva predovšetkým na „posilnenie žalúdka“ – žalúdočné a podkovičkové vredy, refluxnú chorobu, zápalové a niektoré bakteriálne ochorenia čriev – a na posilnenie nervov. Túto hubu poznajú a používajú aj liečitelia národov Karpatskej kotliny. Primárne na zmiernenie gastrointestinálnych ťažkostí, „zlepšenie chuti do jedla“. Je to veľmi lahodná jedlá huba s cennými živinami: má obsah bielkovín až 20 % a obsahuje veľa esenciálnych aminokyselín. Okrem toho je významný obsah provitamínov B12 a D, za zmienku stoja aj stopové prvky (fosfor, vápnik, draslík, horčík a železo) a antioxidačná kapacita. Pre jeho extrémne vzácny výskyt bolo jeho využitie bezvýznamné. Vedecký výskum si ho všimol v XXI. storočí a nasledne bolo vyvinuté jeho pestovanie.

Koralovec ježovitý jeho najvýraznejšou vlastnosťou je výživa a ochrana nervového tkaniva. V tejto hube sa osvedčilo desať účinných látok (deväť druhov hericenónu a jeden erinacenín), ktoré dokonca stimulujú regeneráciu poškodených nervových buniek stimuláciou nervového rastového faktora.
DLPE (dilinoleoylfosfatidyletanolamín) indukuje enzýmovú indukciu (enzýmy proteínkinázy), spomaľuje odumieranie nervových buniek, zvyšuje ich životnosť.

Ďalšou vynikajúcou vlastnosťou je priaznivý vplyv na metabolizmus cukrov. Enzýmové blokátory α-glukozidázy spomaľujú trávenie a vstup cukrov do krvi, schopnosť pečene premieňať iné živiny na cukor (glukoneogenéza). Tým pôsobia proti kolísaniu krvného cukru. Vzhľadom na účinok na nervový systém ide o prírodný liek, ktorý účinne odďaľuje rozvoj diabetickej polyneuropatie (syntetické inhibítory α-glukozidázy používajú sa aj v predpisovaných perorálnych antidiabetikách). Jeho dve účinné zložky (kyselina 2,5-bis-metoxykarbonyltereftalová a 1,5-chlór-2-hydroxyfenyl-3-metylbutanol) pôsobia proti baktérii Helicobacter pylori, ktorá stojí za vznikom viacerých gastrointestinálnych ochorení. Udržuje tiež zdravé fungovanie a odolnosť žalúdka a črevnej sliznice. Okrem toho sú jeho druhovo špecifické polysacharidy imunostimulačné a erinacenín a niektoré jeho hercenóny sú účinné proti baktérii Staphylococcus aureus (MRSA) rezistentnej na meticilín. Je zaujímavé, že podľa laboratórnych štúdií majú tiež protinádorovú aktivitu primárne proti gastrointestinálnym nádorovým bunkám.

V dôsledku intenzívneho výskumu naše poznatky o koralovci ježovitom stále rýchlo rastú. Priaznivo pôsobí aj na metabolizmus tukov a jeho sterolové zlúčeniny (erostan, ergosterol, sitosterol, C-28 sterol) znižujú hladinu cholesterolu v krvi; hericenon-B znižuje riziko trombózy, zlepšuje mikrocirkuláciu; Polyfenolické antioxidanty majú protizápalové vlastnosti a tiež spomaľujú starnutie pokožky.

 

Čo obsahuje Life Spirit Koralovec ježovitý ?

Koralovec ježovitý (Hericium erinaceus) plnospektrálny extrakt v pomere špecifickom pre huby.

 

Life Spirit koralovec ježovitý účinné látky

Zložka Účinná látka mg / 1 kapsula NRV%
Celospektrálny extrakt z Koralovca ježovitého (Hericium erinaceus) 720 mg NA
    - v ktorom sú špecifické látky pre huby (flavóny, flavonoidy, diterpény, fenoly, zlúčeniny sterolov) 490 mg NA
   - v ktorej sú polysacharidy 210 mg NA


NRV % = percento oficiálne predpísanej dennej referenčnej hodnoty príjmu
no.d = neuplatňuje sa; nie je potrebný žiadny denný referenčný príjem

 

Life Spirit koralovec ježovitý podávanie a spôsob podávania

Pre dospelých stačí 1 kapsula denne. Mal by sa užívať kedykoľvek počas dňa, s jedlom alebo bez jedla a s dostatočným množstvom tekutín.

 

Možné vedľajšie účinky, upozornenia

Koralovec ježovitý je jedlá huba, ktorú možno konzumovať bez známych obmedzení. Zatiaľ neboli hlásené žiadne vedľajšie účinky a ani o nich nevieme.

Okrem toho, že pri akejkoľvek známej alergii na plesne sa treba vyhýbať aj konzumácii koralovca ježovitého a produktov z nich. Vzhľadom na absenciu špecifických štúdií sa neodporúča pre tehotné a dojčiace matky, ani pre malé deti.

Výživový doplnok nenahrádza vyváženú zmiešanú stravu a zdravý životný štýl. Nesmie sa používať na diagnostiku alebo liečbu špecifických chorôb.

 

Skladovanie kapsúl Life Spirit koralovec ježovitý

Skladujte v suchu pri izbovej teplote, chráňte pred svetlom a sálavým teplom. Uchovávajte mimo dosahu malých detí!
Za predpísaných podmienok skladovania si zachová svoju kvalitu v pôvodnom obale do dátumu spotreby uvedeného na etikete a obale.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu