Energovital Artiflexil Ampulka Na Pitie Na Podporu Kĺbov 15x10ml

Artiflexil je komplexný doplnok stravy, ktorý podporuje štruktúru a funkciu kĺbov a obsahuje prírodné aktívne zložky na prevenciu degeneratívnych kĺbových ochorení a zmiernenie zápalov a bolestí kĺbov. 15 ks. Balené v 10 ml ampulke na pitie.

Skladom
Kód: EVT028
Značka: Energovital
€28,95
Kategória: Vitamíny a minerály
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.15 kg
Darček zdarma
Darček zdarma
k objednávke
Doprava zdarma
Doprava zdarma
nad 50€ a odoslanie do 48 hodín
Vernostný program
Vernostný program
zľava až do výšky 12%
Množstevná zľava
Množstevná zľava
šetrite nákupom výhodných balení

Artiflexil je komplexný doplnok stravy, ktorý podporuje štruktúru a funkciu kĺbov a obsahuje prírodné aktívne zložky na prevenciu degeneratívnych kĺbových ochorení a zmiernenie zápalov a bolestí kĺbov.

15 ks. Balené v 10 ml ampulke na pitie.

Odporúčaná denná dávka (10 ml) obsahuje 500 mg rybieho kolagénu, 250 mg metylsulfonylmetánu (MSM), 100 mg vitamínu C, 100 mg glukozamínu, 5 mg kyseliny hyalurónovej a 2,5 mg kvercetínu.

 

Ako účinkuje Artiflexil?

Kolagén je všadeprítomná látka nachádzajúca sa v spojivových tkanivách ľudského tela. Okrem chrupaviek tvorí kostru kože, vlasov a nechtov, väzy, steny tepien, fixuje zuby v ďasnách a pod. Pretože na tvorbu kostí je potrebná „pleseň“ na báze chrupavky, je nevyhnutná aj pre zdravú tvorbu kostí. Kolagén je vláknitý proteín zložený z aminokyselín. Na základe štruktúry je známych 25 typov kolagénu. Konzumáciou kolagénu si môžeme zabezpečiť surovinu potrebnú na regeneráciu chrupaviek a kĺbových povrchov. Ukázalo sa, že náhrada kolagénu je doplnkom v doplnkovej terapii degeneratívnych kĺbových ochorení.

Vitamín C okrem mnohých iných funkcií je potrebný aj na produkciu vlastného kolagénu, pri nedostatku ktorého nie je možné do kolagénu zabudovať dve esenciálne aminokyseliny, prolín a lyzín. Tak vzniká poškodený kolagén a chrupavka, neschopné plniť svoju fyziologickú funkciu. Okrem toho ako vo vode rozpustný antioxidant chráni pred chemickými škodlivými účinkami voľných radikálov. Mnoho kĺbových degeneratívnych procesov vzplanie s mikroskopickými léziami spôsobenými voľnými radikálmi. Vitamín C tiež podporuje vstrebávanie kvercetínu. Ide o antioxidant patriaci do skupiny bioflavonoidov, ktorý naopak posilňuje a dopĺňa antioxidačný ochranný účinok vitamínu C v ARTIFLEXIL. Antioxidanty chránia všetky typy buniek a tkanív pred škodlivými účinkami voľných radikálov, vrátane kĺbovej chrupavky.

MSM (metylsulfonylmetán) je molekula transportujúca síru. Je prítomný vo významných množstvách v ľudských a zvieracích telách, pretože síra poskytuje tvrdé elastické väzby v prvkoch spojivového tkaniva. Pri jeho nedostatku je narušená tvorba chrupavky a jej regenerácia. Štúdie ukázali, že má protizápalový účinok, a tým aj analgetický účinok pri artritíde.

Glukozamín je dusíkatý sacharid, ktorý vďaka svojej schopnosti viazať vodu poskytuje pružnosť a hydratáciu spojivového tkaniva. Pretože však chrupavkové tkanivo nemá cievnu sieť, je glukozamín nevyhnutný aj vo výžive a metabolizme chrupavkového tkaniva. Štúdie na ľuďoch ukázali, že dlhodobé užívanie bez vedľajších účinkov znižuje bolesť kĺbov u pacientov s artrózou.

Kyselina hyalurónová je tiež vysokomolekulárny sacharid s vysokou schopnosťou viazať vodu. Je prítomný v mnohých tkanivách a orgánoch (oči, koža, kosti, chrupavky, kĺby). Je známy ako lubrikant v kĺbovej chrupavke a membránach. To predlžuje trvanie funkcie intaktného kĺbu a znižuje bolesť a zápal. Hoci je bežnou praxou, že kyselina hyalurónová sa podáva čo najpriamejšie injekciou do kĺbu, perorálne podávanie počas 2 mesiacov v placebom kontrolovanej, dvojito zaslepenej klinickej štúdii tiež preukázalo účinnosť. V ľudskom tele je jeho životnosť len niekoľko dní, po ktorých je potrebné zapracovať novú kyselinu hyalurónovú. Zistilo sa, že starnutím sa regenerácia kyseliny hyalurónovej v našom tele znižuje, no dá sa to nahradiť.
Okrem reumatologického a ortopedického využitia nachádza uplatnenie aj v kozmetike, dermatológii, očnej chirurgii, urológii a otolaryngológii. Jednou z popredných osobností výskumu kyseliny hyalurónovej bol maďarský výskumník Dr Endre Balázs (1920-2015) 11, ktorý si ju nechal patentovať už v roku 1942.

Aktívne zložky Artiflexilu prispievajú k tvorbe a regenerácii zdravého chrupavkového tkaniva, výžive a metabolizmu kĺbových chrupaviek, chránia kĺby pred degeneratívnymi procesmi antioxidačnými zložkami a zmierňujú ťažkosti s protizápalovým a analgetickým účinkom.

 

Komu sa Artiflexil odporúča?

Pre synergické, komplementárne a potenciačné účinky svojich zložiek je ARTIFLEXIL obzvlášť vhodný na prevenciu kĺbových degeneratívnych (reumatoidná artritída, osteoartróza) ochorení už v mladom veku.
Rovnako ako pre športovcov a jednotlivcov, ktorí ťažko fyzicky zaťažujú svoje kĺby.
Pri už rozvinutom ochorení kĺbov je vhodný na spomalenie zhoršovania stavu a na zmiernenie bolestivých a zápalových ťažkostí.

 

Aktívne zložky v ampulke na pitie Artiflexil

Účinná látka Denná dávka (10 ml) NRV%
 Rybí kolagén 500 mg NA
 MSM 250 mg NA
 Vitamín C 100 mg 125
 Glukozamín 100 mg NA
 Kyselina Hyalurónová 5 mg NA
 Kvercetín 2.5 mg NA

 

NRV = odporúčaný denný príjem pre dospelých

NRV% = percento odporúčanej dávky na dennú spotrebu

NA = údaje nie sú k dispozícii (nepodstatná látka, nebola stanovená žiadna oficiálna NRV)

 

Použitie a podávanie Artiflexilu

Obsah 1 ampulky denne rozmiešajte v porcii akejkoľvek tekutiny (pitná voda, džús, čaj, jogurt a pod.). Ak je to možné, jedzte počas jedla alebo po jedle.
Nemiešajte s alkoholom alebo nápojmi s vysokým obsahom kofeínu. Môže sa konzumovať kedykoľvek počas dňa, ale je vhodné užívať cca. v rovnakom období.

Neprekračujte odporúčanú dennú dávku!

 

Skladovanie Artiflexilu

Výrobok je možné skladovať vo vlastnom obale pri izbovej teplote, chránený pred teplom a slnečným žiarením. Spotrebujte do dátumu exspirácie uvedeného na obale. Obsah otvorenej ampulky sa nesmie uchovávať a treba ho ihneď vypiť. Držte mimo dosahu detí.

 

Možné vedľajšie účinky a upozornenia

Artiflex možno bezpečne používať v súlade s predpismi. Nie sú známe žiadne vedľajšie účinky. Konzumácia u osôb alergických na ryby a morské plody sa neodporúča. Neodporúča sa pre nastávajúce matky pre nedostatok vedomostí. U pacientov s pokročilou renálnou insuficienciou sa má používať len na odporúčanie lekára.

Výrobok nie je náhradou vyváženej zmiešanej stravy a zdravého životného štýlu. Nenahrádza odbornú starostlivosť a ošetrovateľskú starostlivosť.

 

Balenie

15 ampuliek na pitie

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu